M(o)udruju Uncategorized

Co si všichni myslíme, že víme a přitom nevíme

 

IMG_8845Mezi lidmi kolují nejrůznější věci, který se postupem času stávají samozřejmostí. Jako třeba to, že záměna I a Y není možná – jinak jsme za blbce, přitom mně přijde jako blbec ten, kdo to vymyslel tak nesmyslně složitý.

Nebo třeba to, že prasata jsou prasata, I když nejsou – Arielka je tmavá výjimka, to je totiž prase jak vyšitý!


Myslím, že těch věcí bysme našli spoustu! Já dneska vypíchla 5 bodů, týkající se domněnek o Bali a věcí s ním spojený.


 

“Thajky jsou ty nejkrásnější ženský na světě” /po češkách, rozumíme si?/

 

Balijky, jsou mnohem hezčí, než thajky! Balijky jsou drobnější, usměvavější a mají krásnější rysy. V Thajsku jsme za 8 měsíců viděli opravdu jen 2 krásný holky, zatímco na Bali, bych je nespočítala.

»

“Prosimtě, tam nikdo doma nevaří, tam jí všichni na ulici”

 

Většina balijců si vaří sama doma a nechodí do warungů (balijská “vývařovna”). Když máte plat 1800Kč je pro vás I jídlo za 18Kč hodně. Jídelníček se tu rozděluje do tří kategorií – kdo žije u rýžových polí, jí rýži. Kdo u moře, jí ryby a kdo nemá ani jedno z toho, jí pořád jen kukuřici a listový polívky.

»

“Život na Bali je mnohem levnější, než život v čr”

 

Život na Bali nás vyjde skoro stějně draho, jako život v čechách. Pokud nejíte jídlo jako balijci ale máte rádi ovoce, těstoviny, evropský suroviny, jsou tu (ne)jednou tak drahý, jako u nás. Za bílý jogurt zaplatíte 60Kč, za těstoviny 58Kč, za mlíko 56Kč.. Nájmy jsou levnější ale zase platíte každý měsíc prodloužení víza, cestovní zdravotní pojištění.. neplatíte topení ale platíte klimatizaci.. bohužel ani na Bali nežijeme jen z lásky.

»

„Prosimtě nekupuj od dětí ty náramky, podporuješ tak dětskou práci“

Tohle je trošku složitější téma ale abyste tomu rozuměli – na Bali se platí i základní škola, respektive učebnice, jídlo apod.. většina místních má několik dětí a nemá peníze na to, aby platila všem dětem základní vzdělání, a tak spousta z nich plete náramky, které potom prodává s rodiči u atrakcí a když říká, že je to na školu a vzdělání, nehledejte za tím postranní úmysly a prostě si to kupte! Vám neubude a jim to pomůže.

Děti se tu chtějí učit, bohužel spousta z nich nemá tu možnost. 

»

„Na Bali se lidi dožívají běžně 100 let“

 

Pokud potkáte staříka a řeknete si “kurňa, tomu musí být minimálně 110let, tak věřte, že je mu maximálně 75! Chudí lidé, kteří celý život pracovali rukama, trávili spoustu času na sluníčku a neměli pořádně co jíst vypadají opravdu hooodně staře. Pán, od kterýho máme Arielku vypadá úplně jako chodící mrtvola a to nekecám!

»

“To když v těch tropech žiješ od malička, tak ti to vedro nepřijde tak hrozný”

 

Věřte, že přijde! Většina balijců I thajců nám stihla/stíhá několikrát za den oznámit, jaký je to zase vedro. Všichni na sebe pouští větráky, polívají se vodou a modlí se za to, aby bylo jeden den zataženo nebo trošku sprchlo.


Jestli jste si mysleli, že víte a já vás vyvedla z omylu, nic si z toho nedělejte, já mám taky pořád pocit, že vím a přitom vím prd.

Mějte krásný den, napište mi, jestli byste chtěli víc (ne)pravd a pokud vás napadá něco, o čem si většina lidí myslí, že ví a přitom neví, tak mi to napiště do komentářů! Pokud se vaše (ne)pravda objeví ještě dnes večer u mě na fb stránce Anie Songe, vyhráváte balíček radostných zbytků z Harmonisi! 

S láskou ♥

pokud se o Bali chcete dozvědět víc věcí a přesně vědět, kde, co, za kolik nezapomeňte si koupit náš ebook „Jak si užít Bali na MAXIMUM“ 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (11)

 1. To posledni me docela prekvapilo..no taky jsem myslela ze kdyz v tom zijes od mala uz to nemuzes ani vnimat…a ono ejhle!
  Je to jako kdyz koukam na lidi a rikam si jak musi byt stastny..ze asi nemaj zadny problemy kdyz se tak bavi s kazdym na koho narazi a pak prijde kamoska a rekne mi jak je na tom ta osoba zdravotne spatne a cca po mesici se dozvim ze umrela….pak zase vidim lidi co se ani usmat neumi (pri pozdravu npr.) A zrovna maji hovno starosti… no ale co my vime..jen rikam ze tim ze se usmivam..neznamena ze uvnitr nervu bolesti a zlomenym srdcem. Neumim se pretvarovat ale po 2-3 mesicich zase dycham..zase ziju a i kdyz rozchody vazne sakra boli…a vzpominky ne a ne odejit…uz je mi dobre a ja se zase muzu smat! A neni pravda ze kdyz se na diskotece bavim..ze pri tom nevzpominam a nesmutnim.

  Takovej muj poznatek co jiste hodne lidi zna. Krasny den :-)

 2. Nevím, zda to může být nepravda, ale určitě to spoustu lidí minimálně pobaví. Kdo u táboráku zpíval… už vyplouvá loď Jambí(Džambí), tak byl vedle, je to loď John B. :-D

 3. Takové pravdy nepravdy jsou skvělé, hodně lidem to může otevřít oči. Mě přesně taková ne(pravda) napadá se životem. Všichni si myslí, že ví, jak mají žít, ale přitom neví. Myslí si, že potřebují miliony na účtě, auta a majetek aby byli šťastní, přitom jediné, co člověk opravdu potřebuje, je naučit se být šťastný i s málem (a i to málo si pořádně užít). A to oni neví a pořád si myslí tu svoji pravdu. A člověk jim to nevysvětlí ani kdyby se na hlavu postavil. :)

 4. Skvělý článek, takhle po ránu! :-) A úplně souhlasím s tím, že ten kdo vymyslel I a Y byl blbec! Taková blbost! buď čárka nebo čárka s vydličkou a všichni z toho dělaj takovou vědu! :D A balijky mi taky přijdou krásnější než thajky! Mnohem krásnější.
  A jinak abych přispěla k těm (ne)pravdám, tak všichni si myslí, jak v Anglii pořád prší. A já tu bydlím a ani nemám deštník, jak tu „pořád hrozně prší“. Dokonce bych řekla, že i míň než v Čechách, alespoň u nás v Brightonu, ale stejně ten déšť v Anglii nikdy nikomu nevymluvím! :D :(
  P. S. až budeš mít nasbíráno víc (ne) pravd, tak hlasuju pro další takový článek! :-) Krásný den Anie! <3

 5. Po dvou letech vegetariánství jsem přišla na to, že 99% populace si myslí, že ryba je maso…

  „Já nejím maso.“
  „Ani rybyyyyyyyyyyyyyyyyy??????????????????? :O :O :O :O“

  :)

 6. Další krásný článek! Nejvíc mě asi překvapil poslední bod, protože jsem si vždycky myslela, že tamější lidé už na to vedro musí být přece zvyklí. A ono nic! :D
  Jinak nevím, jestli to je úplná nepravda, ale každopádně mi to přijde jako docela aktuální téma. Přijde mi, že (nejen) Češi jsou často až moc paranoidní, hlavně s cestováním. „Přece teď byl teroristický útok v Bruselu, to je moc nebezpečný někam jet!“. Já teda nevím, ale to, že se vám něco stane nezvyšuje fakt, že jste v zahraničí. Můžete třeba spadnout do kanálu cestou pro rohlíky. Zní mi to úplně stejně vtipně jako první bod. I doma se vám může něco stát, když to tak vezmu, tak jsme neustále v nějakém nebezpečí, ale to by pak člověk nemohl absolutně NIC. Podle mě je tohle snad nejhorší výmluva, proč necestovat. Třeba moje mamka si pořád myslí, jak jsou asijské země strašně nebezpečné, a že je nejlepší zůstat hezky doma, a když už někam, tak jedině do Evropy (přitom v hlavně Evropě se tohle všechno děje, ale to je vedlejší :D).
  Lidé si přečtou na novinky.cz, že bylo někde v Indonésii zemětřesení a už je z ní nejnebezpečnější země na světě. Přírodním katastrofám se prostě nevyhneme, a to ani v ČR. To, že tady někdy v roce 2005 bylo SKORO tornádo nebo že tu jsou časté povodně, na to všichni už zapomněli, ale že je někde aktivní sopka, okolo které bydlí v klidu už padesát let obyvatelé a nic se jim nikdy nestalo, to ne, to je moc riskantní :D
  Lidé (a nejen v ČR) by se měli přestat tolik bát světa. Je jasné, že z něj média dělá něco, čím vůbec není, a tím, že tomu věří tu nepravdu akorát krmí a podporují, i když vůbec neví, kde je pravda. A tu právě nejlíp poznají skrz cestování :) A nějaké nebezpečí tady bude vždy, takže nemá cenu cestování odkládat na čas, až to bude „nejbezpečnější“. Toho se taky nikdy nemusíme dočkat :D

 7. Že je meloun ovoce a rajče zelenina? Je to přesně naopak. :D Ale zřejmě to neví ani prodejci, protože v obchodě mezi zeleninou jsou vždy rajčata a mezi ovocem meloun.

 8. Pravda, nepravda je, že si všichni myslí, že pokud odjedeš do dovolenkový země žít či pracovat, tak se tam máš jak na dovolené :D Dělala jsem delegáta v Chorvatsku a žádná dovča to nebyla :D :D

 9. Často se setkávám s tím, že lidé přesně ví, jak by se zachovali v situaci, které nikdy předtím nečelili. Bez sebemenšího pokusu o empatii či prozkoumání pomyslné druhé strany mince nad jednáním druhých jen ostentativně kroutí hlavou s pažemi demonstrativně zkříženými na prsou. Takhle by se oni tedy v žádném případě nezachovali. Mají přeci své pevné zásady. A přes ty nejede vlak.
  Život každého z nás staví do nepředvídatelných situací, které prověří pevnost našich postojů. A tak ti, kteří nad ostatními jen kroutili hlavou, najednou sami zjišťují, že ta hranice je zatraceně tenká, že ta původně pevná zeď jejich zásad se dá poměrně lehce zbořit, že schovat hlavu před problémy do písku je sice zbabělé, ale lidské, že srdci zkrátka neporučíš a že ne všechno na světě je černobílé.