bali Uncategorized

Z deníčku aneb co jsme se v Asii naučili

wgS Lukym se dělíme o jeden počítač stylem, že 85% času ho má on, a když se vybije, tak mi ho dá. Tenhle systém mě učí mnohý – nebýt závislá na síti, víc číst, sázet kytičky, stavět nesmyslný plůtky, na počítači neprokrastinovat, uklízet (ne, to bohužel ne) , vymýšlet tisíce rebélií do Makawi aneb Seznam jak to tu bude za rok vypadat, no a hlavně si sebou nosit všude sešit, kam si psát svý myšlenky a poznatky ze života. No a z takových těch poznámek jsem pro vás sepsala všechny body do článku, zatímco se Luky snaží stlouct domeček pro našich budoucích 1000 bílých králíčků.

No a dnes na téma, co jsme se naučili v Asii?

Dokážu uvařit opravdu výborný jídlo z naprosto čehokoliv! Všechno dokáže zachránit česnek a chilly. No a když nemáš česnek ani chilly, nalej tam sojovku. Hooodně sojovky!

Že peníze jsou potřeba a život je s nima mnohem zábavnější. Dlouho jsme si to nechtěli přiznat ale jo, prostě to tak je.

Ať jsi kdekoli na světě, ať máš kolem sebe tu nejkrásnější přírodu, tučňáky nebo velryby.. Svou hlavu si nosíš pořád sebou a pokud se nerozhodneš změnit ty sám, prostředí to za tebe neudělá.

Pokud máš pocit, že tě obklopují samí idioti, pravděpodobně jsi jedním z nich.

Nic nevoní tak krásně, jako les po dešti a čistý oblečení.

Rodina je opravdu důležitá a možná, že čím jsme si dál, tím jsme si blíž.

Pravý kamarád nemusí být ten, koho znáš roky ale může jim být ten, koho znáš chvilku ale máš pocit, že ho znáš roky. Díky praví kamarádi!

Opravdu odpočívat. Doma jsem nikdy nevydržela nic nedělat (mamka si teď klepe na čelo, jak kecám, že jsem byla líná jako prase vždycky). Opravdu jsme schopí ráno vstát a celý den jen sedět, povídat si a dívat se kolem sebe. Prostě být jen v tom přítomným okamžiku, o kterým každý mluví.

Že dokážeme opravdu všechno na světě!

Příroda je krásná všude ale i tu nejkrásnější budeš po čase vnímat jako stereotyp. Né, teď kecám – příroda nikdy neomrzí!

Že láska není o motýlkách v břiše, chemii nebo dárcích. Láska je o souzenění dvou duší, o podpoře, opoře, o tom neopravdovějším přátelství.

Že bazalka se dá opravdu vypěstovat z jednoho jedinýho lístku! No fakt, zkuste to!

Že je mnohem jednodušší pomoct ostatním, než sobě. A až si jednou pomůžeme a budeme se soustředit hlavně sami na sebe, bude svět hrozně krásnej.


S láskou Anie♥ dneska z deníčku.

/ty „inspirativní“ řeči – vím, že si protiřečím ale občas si fakt nemůžu pomoct. Léčím se z toho!/

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (9)

  1. S tou bazalkou to asi nikdy nezkusím achjo :(. Mně bazalka vždycky okamžitě chcípne! :/ Vlastně mi chcípne doma všechno co je údajně jednoduché na pěstování a nejvíc se u mě daří rostlinám kterým se zase nedaří u nikoho jiného.

  2. Chtěla jsem tě poprosit, jestli by jsi nechtěla uděla nějáký článek ohledně jídla?

  3. „Že je mnohem jednodušší pomoct ostatním, než sobě. A až si jednou pomůžeme a budeme se soustředit hlavně sami na sebe, bude svět hrozně krásnej.“ – Svatá pravda… :) Nejhorší vlastně je, že kamarádkám, které mají stejný/podobný problém pomůžu, ale u mě samotné to prostě nějak nejde. Ale všaka ono to přejde! Protože když nejde o život tk jde o ….. :)