Uncategorized V Thajsku ze života

světélkující plankton

11717086_10200751250339502_1591583371_n

PONDĚLÍ : Číňanky mířící na jednu z nejznámějších párty na světě se nás ptají, jestli tam bude hodně opilých lidí. To je samo o sobě vtipný.

Zatímco jsem psala v posteli řádky, Lukáš pomáhal Číňankám stopnout autobus.. Ty se samozřejmě chytly příležitosti! To víte, mladej pěknej kluk se sexy vlasama – jak o sobě rád tvrdí, majitel resortu v Thajsku – jak si Číňanky myslí… to je partie! Člověk ho chvilku nehlídá a už si ho tam fotí, s ním se fotí, flirtujou.. Věděli jste, že v Číně mají zakázaný facebook a nemají ani google?

ÚTERÝ : Zjistila jsem, že Julia – fotografka, která mě tu fotila, nefotila jen Chiaru Ferragni ale taky Mirandu Kerr! Chápete to? Fotografka, co fotila andílka z VS chtěla fotit mě?! Já ne! Na pět minut se cítím jako větší hvězda než Lukáš po čínském obložení.

1897000_837295206365941_8499740734545847233_n

Lukáš vymyslel, že až budeme chtít na dovolenou do Čech, nepoletíme nýbrž budeme využívat pouze „místní“ dopravu. Kuba se k nám připojí v Číně, kde nasedneme na Transsibiřskou magistrálu. Samozřejmě tenhle šílený nápad vznikl po pár pivech ale.. no nějak jsme se toho chytli. /teď se moje mamka chytá za hlavu a říká si, že jsme se úplně zbláznili a jo, rozumím jí/

Lukáš přejel žábu – znova.

Ježek utekl – znova.

STŘEDA: Po hostech zůstalo v pokoji neuvěřitelný množství lahví od piva, bordel, brambůrky všude ale především pořádný brýle a šnorchl! Jupííí! Máme Vánoce a hádejte co? Dneska žádný příjezd, takže až do 3pm volno! Rozpouštím se blahem!

Z blaha jsme oba chytili úpal – rozumějte z toho sluníčka, pláže.. Plán na večer zní tedy jasně – pustit si pohádky, ve společnosti ježka, který nás nesnáší (opravdu nás nesnáší – miluje nás, jen když neseme jídlo), tužky, skicáku a čínský polívky.. já vím, když já ji miluju, tak si ji občas prostě dopřeju – je tu někdo, kdo taky miluje tenhle hnus?

Hrozně toužím po tom zlatým tetováním, (dokud nebudu mít to opravdový) který má teď úplně každý kromě mě! Sem na ostrov se to prostě nedostalo :(

DSC_0808

ČTVRTEK : Po několik měsících jsem si dala kafe – kafe nepiju, nijak extra mi nechutná, energie mám i bez něj na rozdávání a hlavně mi nedělá dobře. Každopádně jsem na něj včera dostala chuť, udělala jsem si nějaký slaboučký 3v1. Chuťově jako dobrý ale já po tom byla najetá jak veverka ze Za Plotem! Přišlo mi, jak kdybych si vzala nějakou drogu, nevydržela jsem sedět, pořád jsem něco mlela a ještě v noci, po 12ti hodinách jsem se probouzela s halucinacema! Nebyl to sen, normálně jsem měla otevřený oči a slyšela jsem, jak někdo ve skříni pouští písničky a vždy, když jsem se na skříň podívala to ztichlo, potom se mi zdálo, že Lukáš stojí před postelí a ptá se mě, jestli může mít milenky, tak jsem mu řekla, že jo (jasně chlape, třeba 10) a najednou se vyděsím protože ležel vedle mě. V koupelně jsem se lekla sama sebe – to se mi nestává :D. Kafe už nikdy. Máte to taky někdo? Nebo někdo z vašeho okolí? Já nikoho takovýho bohužel neznám, takže jsem trošku ztracenej případ a nikdo mi nerozumí.

IMG_0588

Paní na thajských tržnicích jsou nejlepší prodejkyně všech dob. Akutně jsem si potřebovala koupit nový kalhotky, prohrabuji se tím neuvěřitelným množstvím mašliček, kanýrků, puntíků, kraječek – všechno je to rozkošný ale všechno je to především mrňavý. Paní se tedy ptám, jestli nemá něco ve větší velikosti načež vezme jedny kaťata do ruky a roztáhne je se slovy „L, L it´s ok for you“ takže zaprvé mě urazila s tím, že z mýho Ska udělala jedním tahem Lko a za druhé, že tu velikost opravdu nazvala Lkem. Nic jinýho mi ale moc nezbylo, tak jsem si teda troje vzala a rozpačitě odešla. Doma je vytáhnu, zkouším a.. prostě nemám šanci! Tu bych měla možná tak ve 12ti :D Takže kalhotky možná tak pro ježka.. sedí mu skvěle!

11713566_10200751249619484_1075696120_n

PÁTEK: Znáte ten pocit, když si s někým povídáte a on vám řekne něco, co jste absolutně nečekali, něco co vás hrozně bolí a vy nevíte jak se s tím vypořádat, máte chuť utýct, vylézt na obrovský kopec, potopit se pod hladinu a zadržovat dech? Já se s podobnými situacemi nedokážu vyrovnat s chladnou hlavou, nenaučila jsem se to, i když bych hrozně chtěla.. Proto jsem utekla k moři.. vždycky utíkám k moři – o půlnoci. Bylo neuvěřitelně rozbouřené, jako by kopírovalo moje emoce.. Takovou touho skočit do něčeho tak silného jsem neměla opravdu dlouho, věděla jsem ale, že tohle bych ani jako mořská víla neustála bez zlomený ploutve.. jen tak jsem tam stála po kolena ve vodě, nechala do sebe narážet obrovské vlny, které se o mě rozbíjely jak sklo a ty střepy lítaly všude kolem.. A v tom smutku, střepech, slzách.. jsem najednou viděla něco překrásného! U nohou mi tančil modře světélkující plankton. Nebylo to tisíce světýlek, které vidíte na fotkách, bylo to pár zrníček ale bylo to něco tak překrásného, že se to dá jen těžko popsat.. jako by mě přišly utěšit.. jako by tam v tý naprostý tmě svítilo malý světýlko naděje.

/Tohle jsem sem psát vůbec nechtěla ale na druhou stranu, nedělá mi problém mluvit v podstatě o čemkoli a chci, aby jste viděli, že celý můj život není růžovej a já nejsem věčně jen ta usměvavá, pozitivní Anie, jakou mě všichni znáte ale jsem taky jen normální člověk, který občas brečí, vzteká se, křičí, nadává, zoufá.. ./

Bioluminescent-Plankton-washed-on-shore

/Fotka není moje, jen vám chci pro představu ukázat, jak to vypadá/

SOBOTA : Jedeme se projet, vyjezdit, hlavu mám prázdnou.. když u silnice uvidíme ceduli na frisbee golf, vrháme se tam. Princip spočívá v tom, dostat frisbee do určeného koše – jamky a vy se to prostě snažíte dokázat na co nejméně hodů. Nikdy jsme nic takovýho nehráli ale.. to je tak super! Hlavu jsem si vyčistila, zasmála se a zase je líp!

Večer mířím k babičce na skleničku vína, Mimi (tříletá Thajka – opravdu se jmenuje Mimi) na mě zase imaginárně střílí – dělá to pokaždý, prostě mě nemá ráda! Dávám si výzvu sama pro sebe – neodjedu, dokud si mě neoblíbí a přemýšlím, čím jen bych ji mohla podplatit?

11720607_10200750839129222_1514021317_n

NEDĚLE : Probouzím se s pořádně namoženým ramenem. Rozpadly se mi už i poslední boty. Zamilovala jsem si dragon fruit. Je mi líto utratit peníze za boty ale co dělat bez bot? Šla bych nakupovat! Můj šatník hlásá asi 10 kousků a já chci tu malou díru ve mně i v něm zaplnit kupou příjemný bavlny, krajky a třásní.. a nebo kupou jídla. Jo, asi ji zaplním tím jídlem! Jídlo je vždycky dobrej nápad!

Doufám, že jste měli krásný týden a užíváte si sluníčka někde u vody <3

S láskou vaše Anie <3

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (33)

 1. Anie, ty tvoje clanky se tak hezky ctou . S tou kavou to mam podobne kdysi sem si dala v italii espresso a byla sem taky jak na drogach cely den , a kdyz mam chut na kavu tak si udelam bezkofeinovou

 2. Anie,zase super článek:)ten plankton zavidim ,musela to být paráda.O takových reakcích na kafe jsem ještě neslyšela :-o a s dragon fruit souhlasil,je to mnamka :-p

 3. Mně když nesedne kafe, tak to nejsou halucinace, ale většinou hrozný bušení srdce. Nepříjemná vzbuzenost mysli, ačkoli tělo je třeba děsně unavený, tiky, pocit dehydratace, kterej ale voda nezažene, ztížené dýchání. Naštěstí se to až tak často nestává a to už musí bejt. Instantní kafe nepiju vůbec, to musí bejt extra nouze. Doma u mámy používám kapslovač (docela drahý kapsle v porovnání s normálním turkem nebo rozpustným, ale taky úplně jiná paráda), tady v Anglii máme french press a jedu na mletý.

 4. Btw to s tím planktonem je kouzelný. To je tím, že moře si tě pamatuje z minulých životů jako tu mořskou vílu :)

 5. Zase krásné počtení :) To s tou fotografkou mě dostalo, to je neuvěřitelný! S kafem podobný problém nemám :D ale tvůj popis účinků, které má na tebe mě vážně rozesmál. Doufám, že je špatná chvilka pryč a zase jsi tak pozitivní jako vždycky:) A ten svítící plankton je bomba, to bych chtěla hrozně ráda vidět <3
  http://www.meadelaida.blogspot.com

 6. Někdy i ty nejšílenější nápady dopadnou tak, že jsou nezapomenutelný, takže jsem pro Transsibiřskou magistrálu! :) Nedávala si někdy článek o tom, co by jsi chtěla zažít a nebyl tam právě světélkující plankton? Jestli si tě s někým nepletu, tak i z těch nejšílenějších dnů, může být něco překrásnýho. ♥

 7. Jestli si někdy našetřím dost na dovču v Thajsku, zabírám si pokoj pro dva. :D

  Na to, že jsi dlouhodobě u moře, tak si udržuješ krásný odstín opálení. :)

 8. Bylo to úžasný! Já taky ne, já mám jinak hodně nízký tlak, tak mi ho asi kafe hodně zvedne na extra level :D

 9. To mám přesně tak, plus teda ty halucinace :D Asi se s ním nadobro rozloučím a asi to i přežiju v pohodě :D Určitě máš pravdu! Budu tam chodit každý den a každý den bude svítit <3

 10. Děkuju moc :) Je to boží, já tomu sama nejdřív nevěřila, když mi jen tak napsala :) Už je to lepší :) Děkuju <3 Musíš přijet do Thajska :))

 11. Já si myslím, že většinou jsou ty šílený nejlepší :)) Uvidíme, jak na tom budeme finančně :) Máš pravdu, je to na mém cestovatelském seznamu – o chci zažít :))

 12. Oukej, beru tě za slovo :)) My se na pláž moc často nedostaneme, takže není moc možnost se víc opálit :)

 13. Asi tě zklamu Anie, já jsem s kavou v pohodě :D
  Doufám, že vám Poop nikdy neuteče navěky! Hlídejte ho! :D
  Já věděla, že jsi modelka! :D
  Cestu si určitě užijte! Abyste něco viděli, musíte být blázni trošku. Vyřiď rodičům, že toz vládnete :)
  A ten plankton? To je neuvěřitelný!!!! To chci taky někdy vidět :)

 14. Další krásnej článek! :)
  A musím říct, že o svěrélkujícím planktonu jsem nikdy neslyšela, to musí být nádhera! A snad už bude jen dobře:)

 15. ,,Malá mořská víla Anie“ :-*…. další úžasný článek :-) světélkující plankton je úžasný.. jednou jsem v něm taky plavala, ale jen na lehátku protože se v noci do moře bojím :-) bylo to nádherný, zážitek na celý život :-)

 16. I just want to tell you that I’m newbie to weblog and truly enjoyed this website. Very likely I’m want to bookmark your website . You actually have beneficial articles and reviews. Appreciate it for sharing your web site.