Uncategorized V Thajsku ze života

Sunday Storm

DSC_0324

Docela naprd týden povím vám.. Odjeli nám nejlepší hosti, pořádně jsme si poplatili a Anetka se pořád bojí, že jí tady jednoho dne zavřou..

Od hosta z Portugalska jsme se dozvěděli, že tam v zimě sněží! Jsem jediná kdo si myslel, že tam teplota neklesne pod 10 stupňů?

Každý den okolo 8pm se klepou palmy, kokosy padají.. s Lukym jsme si říkali, že by to byla nejvtipnější možnost jak zemřít, ležet si na pláži, užívat si sluníčka, vody a jen tak z ničeho bum! A je po vás! Tak v 80ti tohle beru levou zadní! Místo aby všichni brečeli by se určitě našel někdo, kdo by se tomu od srdce zasmál! No představte si to! Jsem odbočila. No prostě bouřka, trvá to už asi týden a.. já ji miluju. Obloha se rozsvítí každou minutu a oslní nás růžovým světlem. Každý den mám chuť jít na pláž a pozorovat ji odtud, ale víte co – bouřka, voda, kokosy.. no nic moc, přece jsem ještě docela mladá a dost věcí jsem nestihla. Snažím se vám (i sobě) to vyfotit ale marně, na tohle můj foťák fakt nemá! A ne, určitě to není fotografem!

DSC_0400

V koupelně! V koupelně obří pavouk! Lukáš prokázal nutnou dávku odvahy a rozhodl se ho zlikvidovat. Zavřel se s ním v koupelně a použil asi litr repelentu! Byly omráčený. Oba! Lukáš se ale naštěstí vzpamatoval a vylezl. Pavouk tam teď momentálně leží na zemi a klepe nožkama. Doufám!

DSC_0246

Na trzích si tu můžete koupit malinkýho žraloka. Jsou rozkošný, jen by nemuseli být mrtvý. Za 80Kč jednoho do vany! A pak za 8000Kč ještě tu vanu..

Další svatba na pláži. Obzvlášť krásná! Měli tam i slona! Totálně mě dojala.. protože jsem ji neviděla a jen mi o ní vyprávěl „náš Brit“ :(

DSC_0292

Při zažádání o prodloužení víza jsme se dozvěděli, že naše víza nebyly vůbec 90ti denní, nýbrž jen 60ti denní! To, co si v čechách koupíte prostě neplatí (ne, nechápu to) a platí razítko, které dostanete do pasu při vstupu do Thajska (ano, naše blbost – my se tam prostě nepodívali!) A tak jsme si hezky poplatili! 14 000Kč za 19 dní bez povoleného pobytu (jsme rádi, že nás nezavřeli) a visa run nás nečeká za měsíc, jak bylo v plánu ale už za týden! .. do Malajsie se těším, to jo! Už jen kvůli tomu, že budeme moct v autobuse dlouho spát a celý den v Kuta Baru taky nebude k zahození :)

DSC_0382

Přijde mi, že od nás peníze utíkají! Nevím jak je to možný, nic si nekupujeme, snažíme se vyjít s minimem – musíme vyjít s minimem. Ale jak v Londýně, tak i tady přichází vážně nečekaný výdaje za nic, který platíme doslova z toho co ani nemáme! No, asi nám nezbývá, než jen prosit vesmír, ať už těch srandiček nechá.. ty vole!

DSC_0358

Hosti Ukrajina – Rusko! Pokoje vedle sebe, po prvním dni nerozlučná čtyřka!

Odjíždí nám Genco, Turek, žijící už několik let v Praze ale česky nemluví. Úžasně inspirativní člověk

DSC_0237

Buďto mě ty dvacetiletý  Thajky z neznámýho důvodu milujou nebo si o mně z neznámýho důvodu šeptají za zády něco nehezkýho, čemu se pořádně smějou. Vždycky, když vejdu do obchodu, jedu pro fresh nebo jen tak procházím, každá se na mě směje, dychtivě mává a zdraví už velký dálky. Sice nevím co si myslí ale náramně si to užívám! A ne, po Lukym takhle „nejdou“! :D

DSC_0300

Na vaše žádosti ve zprávách, na instagramu, tady apod. jsem vaše prosby vyslyšela a můžete si koupit mé „dílo“, opravdu se nepovažuji za nějakého umělce, ale když vás to potěší, vykouzlí úsměv, udělá radost.. proč ne :)) A co si budeme povídat, nám se taky každá kačka do kasičky s názvem „splň si svý sny“ hodí, takže peníze z obrázků poputují na všechny naše výlety. Jak už tu jedna čtenářka říkala, je to mnohem osobnější, než pohledy a náramky :) Na každém obrázku bude zezadu zpráva pro vás. Můžete si vybrat, zda chcete obrázek barevný nebo černobílý ale konkrétní motiv bude překvapením (pokud překvapení nechcete, napište, co chcete :)) Cenu jsem zatím stanovila 300Kč. Je možné, že těch obrázků bude jen pár, uvidím podle vašeho zájmu a taky vlastní chuti.. no, vždyť mě znáte :) Pokud máte zájem, napište mi na aniesonge@gmail.com a domluvíme se :)DSC_0416

A co vy? Jaký byl váš týden? Dostali jste taky pořádný kopanec do zadku nebo se vám naopak něco povedlo? :)

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (19)

 1. Ahoj :) kopancu je pořád hodně a hlavně rady u nás v ČR… V ČR je nuda :-/ práce a škola a pořád dokola. Skvělý příběhy které ty vypravis. Závidím ti že můžeš takhle cestovat za exotikou a to fakt že jo. Také cestuji hodně a v létě jedu na Kanárske ostrovy ale nějak se mi zdá že to vůbec neutika :) a navíc ty zkoušky ve škole :(

 2. Já už si na ty všechny potvory začínám nějak zvykat :D

  To jsem na jednu stranu ráda, všichni vidí jen to – v Paříži si vyděláš hodně! Ale nikdo nevidí, že ten život tam hodně taky stojí.. to samé tady, joo v Thajsku je všechno levný ale zase nevidí, že i náš plat je mnohem menší.. ta úměra no :)

 3. Sice nevím, kolik ti je protože mi tvůj blog nejde bohužel otevřít ale říkám jediné : Pojď taky cestovat! Jéé, Kanáry budou úžasný! těším se na fotky (sad už mi ten odkaz půjde :)))

 4. No tak to je ale ku*** hnusnej pavouk :D Právě jsme se s panem M. rozhodli, že do Thajska nejedem XD

  S těma penězma to je síla, ale stane se. Podobně jsem to měla několik let poté, co jsem přestala dělat finančního poradce. Neustále mě, ještě několik let poté, bombardovaly dopisy, kde že spadla jaká smlouva, kterou jsem domluvila, a ať vrátím provizi. Tuhle pět tisíc, tamhle dvacet, tady dva tisíce… ani nevím, kolik to dělalo dohromady, ale přicházelo to taky zrovna v době, kdy jsem měla mizerně placenou vyčerpávající práci a nebylo skoro z čeho to platit. Nejhorší je na tom ale ten vztek a ta beznaděj – žes nic neprovedla, ale systém tě ojebal a zaplatit to prostě musíš. A ta myšlenka, jak těžko jsi ty peníze vydělávala. V podstatě i kvůli tomu se v zahraničí snažím primárně makat na to, abych měla velkou rezervu pro podobné případy, kdyby se něco takovýho stalo znovu.

  Ta fotka bouřky je náhodou úžasná, stejně jako ten západ. Možná tě ty slečny sledujou proto, že chtějí vyfotit :) Nebo že jsi pro ně exoticky krásná.

  Ty obrázky jsou paráda, normálně zvažuju… :) Něco jako červeno-ohnivo-vlasá slečna/fénix, aby se to dalo použít i pro účely blogu jako takový avatar, by bylo parádní.

 5. Tohle byl zřejmě týden pěkných kopanců do zadku, taky jsem nějaké utržila, naštěstí ne tak tvrdé jako vy.. Tak si budem teď navzájem držet palce, aby po těch kopancích přišla pořádná pohlazení!! :)

  Mít takového pavouka v koupelně, už bych do ní nikdy ani nepáchla :D
  A tvé obrázky jsou prostě dokonalé <3

 6. Ahoj Anet, strašně moc tě obdivuji a závidím! Ty se tak máš, že bydlíš v Thajsku. Už od prváku vím, že až dodělám střední školu, tak chci taky vypadnout z ČR. Doufám, že budu mít taky to štěstí najít práci v zahraničí. :-) Jinak máš úžasný blog a ty fotky! O:-) Jen ti chci říct, že jsi moje tak trochu inspirace a doufám, že nepřestaneš psát! Jinak taky miluju bouřky, vždycky si nechám otevřené okno dokořán:-)
  Cathy:-)
  http://www.cathyvita.blogspot.cz

 7. O tom jsem slyšela, jaký dělají v tomhle „poradenství“ boty :/ šílený:( Přesně jak říkáš.. beznaděj, to je to nejhorší..

  Tu bouřku vyfotím mnohem líp! Musím! :D Já před nimi moc s foťákem nechodím, to jinak bych je fotila v jednom kuse :)

  Obrázek zvažuj zvažuj, mohlo by to vypadat fakt super :))

 8. Určitě bude tenhle týden naopak o to krásnější!

  No joo, to pak můžu ale čůrat možná tak za resortem, kde jich je mnohem víc :D

  Děkuju moc :*

 9. Určitě nějakou práci v zahraničí najdeš :) Mockrát děkuju, rozhodně se nemusíš bát! Psát nepřestanu! :))

  Nechť se daří bouřkovým milovnicím! :))

 10. Držím V8m palce ať všechno dobře dopadne a neboj, s nedostatkem peněz bojuju taky :D Nechápu, že to nemůže jít jednoduše. Ale jak se říká: vše co za něco stojí není snadné získat. Tak se držte a ono to přijde! :))

  Lukyho obdivuji, že se s tím pavoukem popral. My bychom se asi raději bez koupelny obešli než tam vejít :D

  A s tím pozorováním bouřky na pláži mi připomínáš přítele. Měli jsme tu tak jednou šílený déšt a vítr, všechno lítalo vzduchem, moře bylo vylité až na cestu a my se zkrátka museli jít podívat na ty vlny blíž :D to že to bylo ještě na valentýna je jen detail :D

  Hezký týden!

 11. Máš naprostou pravdu! Bojujeme co to jde! :))
  Když ono je to hrozně hezký viď? Ty vlny a tak :D U vás musí být taky překrásně! :))
  Děkuju, tobě taky :)

 12. I simply want to mention I am just newbie to blogs and definitely savored your web blog. More than likely I’m want to bookmark your blog post . You actually have beneficial well written articles. Thanks a lot for sharing with us your web site.