Life Uncategorized V Thajsku ze života

Stalo se

DSC_0541

 

Sbalit malý batůžek, koupit sváču na cestu a vyráží se! Zítra ráno už budeme v Kuta Baru, procházet se po městě, cpát se místníma dobrotama, fotit o sto šest a trošku se stresovat, jestli nebude s našimi vízy problém, protože v pasu máme zaznamenaný 19ti denní overstay. Myslete na nás, pokud se do středy neozveme, někoho pro nás pošlete!

 

DSC_0607

IMG_0526
Tenhle týden byl hrozně zvláštní, Lukáše dostihly nálady na nic a vlastně zároveň uplně na všechno.. takový-to, když chce člověk něco fakt dělat ale neví co, nebo se mu to nedaří! Znáte to? A tak to jel vyjezdit do hor a já vyplavat do moře. Trochu blbý je, že když to on jede vyjezdit, tak já se při plavání sice zbavím prvotního stresu, ale ihned po něm přijde strach, jestli ten Lukáš v tý džungli nejede jak prase!

 

DSC_0559

 

Tím, že jsme viděli další svatbu vás už asi nepřekvapím. Tentokrát jsem si při čvachtání ale krásně vychutnala celý obřad. Jen ti dva, fotograf a oddávající v nádherném stánku z bambusových tyčí bohatě ozdoben bledě modrými květy. Tohle se mi líbí.. něco skromného, maličkého na pláži.. klidně jen o samotě nebo s pár kamarády a rodiči.. Docela by mě zajímalo, jak se na to díváte vy! Toužíte po velké svatbě s desítkami hostů nebo o skromném obřadu třeba s pěti nejbližšími?

 

IMG_0506

 

Teď budu znít asi hrozně směšně ale zastesklo se mi po tom zachumlat se do mikiny, pustit si film, sednout si na deku a třeba kreslit.. Taková ta domácí pohoda, když venku není zrovna ani na toho draka protože urputně prší a vy jen slyšíte hlasitě bubnovat kapky na sklo. Venku zrovna pršelo, teplota ale neklesla pod 30°C, tak jsem tu svou touhu ukojila tím, že jsem si pustila klimatizaci na 20°C, zabalila se do tý mikiny, na zem dala místo deky ochranu na matrace a vystlala si ji ještě polštářema! Jediný co mi chybělo, byla jen ta horká čokoláda.

 

IMG_0457

 

Lukášek si koupil ten nejnevzhlednější zákusek na světě! (ani jsem ho nevyfotila:D) Absolutně netušil oč jde ale chtěl to zkusit, když se do toho zakousl, opravdu to vypadalo jako malý červy v čokoládě!! Vzala jsem si pytlíček s tím něčím nechutným do ruky a snažila se z blízka prozkoumat, o co se vlastně jedná, až to jedna Thajka nevydržela a polopatě mi vysvětlila, že se tak znechuceně tvářit nemusím, že to je jen rýže s karamelem! :D Záhada proč jsou červy tak tvrdý byla rázem vyřešena a já se do toho pustila taky. Obrovským překvapením bylo, jak dobrý to je! V druhým pytlíčku jsme měli něco připomínající mletý maso, nakonec se jednalo o namletý oříšky s jablkem? Chutnalo to jako česká zemlbába.

 

DSC_0565

 

Romantika po západu sluníčka v moři. Rozumějte – Lukáš se plácá někde u břehu a snaží se udělat stojku, zatímco já si dávám každodenní hodinu někde v dáli (u čehož si ale trasu a svůj dokonalý sportovní outfit vyfotit nemůžu, protože aplikace na plavání pro Iphone ještě prostě není a tak vypadám pořád jako někdo, kdo nic nedělá, což je možná dobře, protože se tak ode-mně alespoň nic neočekává) A najednou vidím, jak na Lukáše z pláže volá paní s pánem a ptají se ho, jestli není Rus. Po pár vteřinách konverzace jen sleduju, jak se Luky nezvykle mrštně zvedá a odvaluje na souš. Já si tam tak plavu, říkám si co se asi děje. Zvědavost mi to nedovolí (abych o něco náhodou nepřišla) a jdu tedy za nimi. Povídají nám, že každý večer po západu slunce se tady pohybují jedovaté ryby, jejichž jed vás může i zabít (moc tomu nevěřím, vždyť tam plavu pořád!). To nejsmutnější ale na celém příběhu je to, že ten Lukáš z tý vody vylezl, věděl co v ní je a v klidu si povídal s Ukrajinci, zatímco já byla na dosah smrtelnému nebezpečí! Má mě rád.

 

DSC_0211

DSC_0570

 

Máme nového kamaráda z Austrálie, táhne mu na 40, procestoval 65 zemí světa a momentálně se usadil v Thajsku, odkud chce blogovat a blogováním se živit, protože u nich to není jen naivní plán ale naprosto běžná věc.. tohle nebude náhoda!

Vílí víli, tohle bude pro dnešek všechno :) Ve středu jsem zpět a to v plné síle!

PS: Moc děkuju všem, co mi psali email se zájmem o obrázek, opravdu si toho vážím a doufám, že se vám budou líbit – už jsou na cestě za vámi :) Krásný týden! <3

 

DSC_0584

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (10)

 1. Krásný článek, přeji vám hodně štěstí s vízy, určitě to dobře dopadne :-)
  A k té svatbě, já to měla tak nějak na fáze.. první byla že se nechci nikdy vdávat (můj důvod tehdy byl abych se pak nemusela rozvádět, hloupý myšlenky), potom mě napadlo, že bych přece jen svatbu chtěla, ten hezký den si prožít ale jen nanečisto, nebylo by to formální, neoddával by nás nějaká formální osoba:) ale prstýnky a „ano“ by proběhlo…. : ) no ale teď už zase jsem změnila názor.. svatbu bych chtěla se vším všudy ale přesně jak jsi o tom psala v článku, jen pro pár nejbližších kdo nás zná, kdo nám to přeje a někde na nám známým místě který máme rádi, klidně i zahrada našich rodičů, pěkně vyzdobená… no to jsem se zasnila, vtipný je, že ani toho ženicha zatím nemám :D

  P.S. Přeji vše nej k svátku! : )

 2. Děkuju moc :) Snad to dobře dopadne :)

  nechápu, že se někdo nechce vdávat.. vždyť už jen kvůli těm šatům A DORTU! :D Na zahradě to musí být taky krásný, už vidím ty rozkvetlý stromy, krásný altánek.. :)
  To nevadí, ženich je přece to nejmenší! :D Tak ti přeju, ať nějakýho brzo poznáš :)

  Jé, děkuju, to je od tebe milý! <3

 3. Krasne fotky jako vzdy, uzijte si vyletovani :) ja drive chtela velikansky obrad, ale po tom, co jsem zjistila, kolik je to starosti a penez, tak bych nejradeji neco, jak popisujes – novomanzele, svedci a rodice – nekde na plazi a spojit to pak i rovnou se svatebni cestou :) nic okazaleho, vystredniho, jen par lidi a krasne vzpominky :)

 4. I simply want to tell you that I’m all new to blogs and honestly loved this web site. Most likely I’m planning to bookmark your site . You definitely come with tremendous well written articles. Thank you for revealing your web page.