bali Uncategorized

Smutek, štěstí a obrovskej vděk

IMG_9206Je 9 hodin ráno, z balkonu píšu tenhle článek, láduju se u něho „gorengany“ ze včerejška, po očku vyhlížím delfíny, velryby, žraloky.. a po oušku poslouchám Lukáše, který se nervuje u tvoření eshopu, který by měl být už v tuhle dobu hotový. Mísí se ve mně spousta pocitů, jsem šťastná ale zároveň je mi hrozně smutno.

Alen odešel do veverčího nebe – měl v sobě parazity a jelikož se dusil po každým jídle, nemohli jsme mu dát prášky, který by mu pomohly. Obrečeli jsme ho – moc. Byla to ta nejlepší veverka na světě – to vám přísahám! Takže minutku za Alana prosím.. /bulím po padesátý, tohle bude fakt práce pro mě../IMG_8638

Ale teď už k těm veselejším věcem a trochu týdenní – nedělní článek v pondělí!

 • Nudí mě ceremonie – jsou téměř každý den na HLAVNÍ silnici a my díky jedný stály v koloně 3 hodiny. Co kdyby jela sanitka? Nic! Protože prostě ceremonie. A představte si, oni jsou schopný kvůli ceremonii oholit stromy, aby se jim tam vešli ty 2 metrový obětiny co nosí na hlavách! Pomodlí se, dají to bohům, rozkradou to a nechají po sobě šílenej bordel. Náboženství? Pokrytectví!
 • Navštívili jsme továrnu na zpracování kešu oříšků! To vám byla taková paráda! Kešu s chilly, česnekem, kakaem, čokoládou, pepřem, zázvorem, medem.. ráj! Prostě hotovej ráj!IMG_9180
 • Rozesmála jsem se u netopýří jeskyně/chrámu, kde stálo před vstupem, že žena s menstruací dovnitř nesmí. Zajímalo by mě, jak to zjišťují! A pak jsem se naštvala, když jsem v jednom z deseti obchodů konečně našla tampóny co stály.. a teď se podržte.. 200Kč! Vzhledem k místním cenám je to fakt směšný! Cigarety za 40Kč, tampony za 200Kč. Klidně si tu kuřte ale holky, hlavně nemenstruujte!
 • Obědvala jsem horkou dýňovou polívku, když mi byla zima a tím jsem si splnila moje velký podzimní přání! Stalo se tak v bufetový restauraci u sopky Batur a bylo to božský! Výhled, jídlo i to chladno! Pravej českej podzim. Chybí. Moc.IMG_9168IMG_9252
 • Tisíckrát jsem si v chrámu na schodech přišlápla „sárung“.
  Ochutnala jsem na ulici úžasný nudle se zeleninou a arašídovou omáčkou. Cena 10Kč.
 • V pokoji máme dvě krysy. Ty dvě krysy mi prokousaly díry v kalhotkách. Zjišťuju, že v okolí 10ti kilometrů neseženu kalhotky. Chodím na ostro.
 • Byli jsme na překrásný písečný pláži, houpali se ve vlnách a já si zase po sto-tisící uvědomila, že tohle je to, co miluju ze všeho nejvíc, a že si absolutně nedokážu představit nežít jinak.IMG_9259
 • Navštívili jsme čokoládovnu. Po cestě jsem si dělala srandu, že jedeme ke Karlíkoj a jaký bylo překvapení, když jsme se objevili opravdu v Karlíkově továrně na čokoládu! Domečky jako z hobití říše, obří houpačky a hlavně naprosto dokonalá čokoláda – ta pravá, opravdu čokoládová!IMG_9198 IMG_9199

A TO NEJLEPŠÍ NA KONEC? 

Dostali jste mě do TOP 10 v blogerce roku! DĚKUJU VÁM! Srdíčko mi plesá radostí a mám chuť vás všechny obejmout!

Je to tak krásnej pocit, že i když jsem přes půl světa daleko, je tam „doma“ tolik lidí, kteří o mně ví, kteří mě čtou, prožívají se mnou ty krásný chvíle, životní boje a občasný smutky.

Jednou jste se mě ptali, co mi pomáhá v těch špatných chvilkách, ve chvilkách, kdy to chci všechno vzdát. Upřímně – nejvíc mi pomáhá Lukáš a pak vy, blog, psaní.. ! Protože vím, že v tom nejsem sama.. Mám ve vás podporu, přátele.. to mě žene neuvěřitelně dopředu a nemohla bych to vzdát ani kdybych chtěla – PROTOŽE VY! Chci si plnit sny, inspirovat a ukazovat lidem – vám, že to jde protože tak nějak cítím, že tohle je to MOJE. Že to je to, co chci v životě dělat..

Jsem na nás pyšná! Vytváříme tu něco hrozně krásnýho.

A pokud mě chcete naposledy podpořit a dostat mojí nádhernou maminku na pódium – protože my bohužel nemáme na letenky, tak TADY! 

PS: slibuju, že příště to tady tak sentimentální a přeslazený už nebude – i na mě to je moc ale nemohla jsem si pomoct :)

Mám vás moc rád a posílám samý vřelý objetí do studených Čech.

S láskou ♥

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (4)

 1. Skvělý článek! :-) tehle „formát“ mi už celkem chyběl. Těším se na další a přeju krásné dny na Bali! :-* A gratuluji k TOP 10, rozhodně si to zasloužíš!!!

 2. Tak za prvé jak už jsem psala i na fecebooku, tak ta Karlíkova továrna to by byl pro mě hotový ráj, to ti fakt závidím! :)

  A jinak ti samozřejmě moc gratuluji k Blogerce. Můj hlas tam máš! S tím vším co tady na blogu děláš si to fakt zasloužíš. Nevím jak to mají ostatní, ale mě osobně hrozně moc pozitivně ovlivňuješ a to, co tady děláš a jak jsi pořád pozitivní se v dnešní době málokdy vidí. :)

 3. Nejdřív jsem psala komentář, jak ti přeji výhru o tom jak tvůj blog předává hodnoty narozdíl od materiálních a dosti povrchních konzumních fashion, makeup blogů, atd. atd (samozřejmě je taky čtu a mám tam svý oblíbence) ale pak mi došlo, že ty to nepotřebuješ, že tvoje hodnoty jsou úplně někde jinde:-) Mám tvůj blog hrozně ráda, neřekla bych, že ti závidím, protože každý je svého štěstí strůjce, ale rozhodně si velmi inspirující a fascinující člověk….jdu ti dát hlas:-D