M(o)udruju motivace

O opravdovém štěstí

IMG_5440

Opravdový štěstí? Lidi po celém světě ho hledají a nikdo tak nějak moc neví, jak vlastně vypadá. Je to v podstatě takovej opačnej bubák co mění podobu podle myšlenek každýho z nás. Někdo ho vidí v penězích, druhý ve zdravé rodině a třetí chce procestovat celej svět.

Všichni se honíme za tím jedním, každý z nás chce být štastný. Někdo kvůli tomu letí na druhý konec světa, někdo tráví 12 hodin denně v práci včetně víkendů a další chce být tak moc milován, že přestává milovat sebe samotnýho.

Víte, kdy se cítím naprosto šťastná já? Když si dám skleničku dobrýho vína, pustím si jako kulisu stupidní romantickou komedii – protože ty mám nejradši, tvořím něco hezkýho, na klíně mi vrní kočky, vedle sebe mám člověka, kterýho miluju a obličej mi ofukuje čerstvý vánek z oceánu. A ano, opravdu jsem na tohle „prostý“ štěstí přišla až na Bali.

Poznávat nový lidi, kultury, cestovat, plavat s delfíny, procházet se džunglí, zažívat nezapomenutelný dobrodružství.. to všechno jsou úžasný věci ale nic se nevyrovná tomu pocitu, kdy jste šťastní z obyčejných věcí.. když vedle sebe máte 3 spokojený tvory a prostě si jen tak jste. Bez nároků, bez očekávání vašich i jiných lidí, bez potřeb mít neustále víc a víc. Bez spěchu, tlaku, strachu..

 

To je to největší štěstí, to je ta největší svoboda – dovolit si být štastný.

 

Zkuste někdy zapomenout na vše, co se od vás očekává. Nekoukejte se do diářů, vypněte telefony a dovolte si být jen tak obyčejně šťastný.

 

Protože jste, protože můžete dýchat ten čerstvej vzduch, protože máte tu obrovskou moc dělat lidi šťastný. Proto, že vždycky je tu někdo, kdo vás má rád..

 

To je to opravdový štěstí. Připustit si, že můžeme být šťastný. Připusťe si to. Buďte.

S láskou♥

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (5)

  1. Každý chce být šťastný, ale někteří celý život hledají TO, co je šťastnými udělá ve všem materiálním… přitom je to tak jednoduché.

    Diary of M

    Hezký den na Bali, M.

  2. Krásný článek. Taky se snažím hledat štěstí v obyčejných věcech a opravdu to funguje. O něčem podobném jsem psala ve svém článku „Radosti z maličkostí“. Taky jsem si dřív myslela, že mě můžou udělat šťastnou v podstatě jenom materiální věci nebo věci, které všichni kolem propagovali a dělali a pak jsem si uvědomila, že mi radost dělají úplný maličkosti a opravdu mě dělají šťastnou.

  3. momentálně mám rozepsaný hodně podobný článek – také o štěstí a vidím to tak nějak stejně:)