M(o)udruju Uncategorized

5 stupňů šílenství bloggera na Bali

tt

Level č. 1

Váš notebook dostal zabrat jak za deště, tak na pláži. Zrníčka písku v klávesnici vám zabraňují v psaní článků ale ještě se to dá. Tousty z klávesnice vyžírají mravenci, kteří vás kousnou u každýho písmenka do prstu. Při skypu vám chrčí v mikrofonu jak po párty a díky vodě v kamerce vás nikdo nevidí, takže si opravdu myslí, že po párty jste a nechcete pracovat.


Level č.2

Na blog se vám přestávají nahrávat fotky, což je ještě horší, než kdyby nešel napsat text, stejně ho nikdo nečte.  Z motorky vám vypadne za jízdy foťák, který v tento moment potřebujete jen na instagram, takže tu příšernou kvalitu fotek z rozbitýho foťáku vlastně nikdo neřeší.


Level č.3

Počítač se dostává do důchodovského stadia – thajská kvalita, životnost 8 měsíců. Pravidelně usíná nebo umírá- vždy, když máte rozepsaný článek. Nefungující notebook taky neumí zálohy, takže o všechnu práci vždy přijdete.  Pokud chcete dostat fotky do foťáku, máte smůlu, díry – tam kam strkáte flashku apod nefungují. Váš Iphone odchází a tak když už se vám povede něco vyfotit a dostat do notebooku, přichází na řadu nadlidský úkol – level č.4


Level č.4

Wifi na konci světa funguje asi tak, že spíš nefunguje, než funguje. Mobilní internet jakbysmet. Rodiče si myslí, že jste na ně zapomněli nebo vás zabilo zemětřesení, když to hlásili na Nově. Zaplatíte si víc, aby fungoval víc. Jeho rychlost ale nezměříte protože se ani po hodině neotevře stránka na měření rychlosti internetu. Když už funguje, zjištujete, že na blog už se nedá ani psát. Lidi vám začínají psát proč nepíšete. Odpovíte jim, vaše odpověď se neodešle.


Level č.5

Při vzpomínce na thajský internet se vám chce plakat, při vzpomínce na ten český si balíte kufry. Začne tu skákat velryba a z balení vás vyruší. Velký nadšení. Blog stagnuje úplně, stránka se ani neotevře.

Zjistíte, že vaše vlasy jsou na fotkách nějaký zrzavý, chcete googlit jak se toho zbavíte ale nejde to.

Rodiče na vás už zapoměli. Utopíte půl roku starý foťák. Olympus vám napíše, že pro vás má dárek – čekáte foťák ale dostanete popruh a vak na foťák, který nemáte. Rodiče na vás už zapoměli. E-shop je v háji, objednávky neotevřete.Při hraní dinosaura na googlu vám odejde klávesnice. Napíšete článek o tom, jak tu nic nefunguje.


Děkujeme za velký časový posun a doufáme, že se to nahraje.

Nahrálo? Tak krásný zbytek víkendu všem, kterým se to načetlo.♥ 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (7)

 1. Miluju články o tom, jak nic nefunguje :-) Člověk může mít pocit, že na tom není nejhůř na celém světě, když mu čas od času chcípne počítač a říká si, že asi bude muset koupit nový… ale za co???
  Teda… to chce hodně nadšení psát za takových podmínek :-) Tak hodně nadšení přeju :-))

 2. Poznám to veľmi dobre a neprajem to žiadnej blogerke, ani žiadnemu človeku, ktorý potrebuje pracovať s internetom a počítačom. Síce, nikdy som to nemala až tak komplikované ako ty, respektíve nie toľko problémov naraz :D. Ale…tiež sami viac krát stalo, že sa nám spomalil internet a mne 4 fotky na blog načítavalo celý deň….to bolo strašné. Nehovoriac o tom, že takto som fungovala niekoľko dní… Až kým sa internet nespamätal.

  Vladies

 3. Zase si mě pobavila! :D Ale když si vzpomenu na internet na Bali nebo v Thajsku, tak tě úplně chápu, ty nervy! Ale kašli na to, měj se krásně! :-)

 4. Anie, neskutečně jsi mě pobavila :D tvoje články zbožňuju, díky Ti za ně

  Diary of M

  PS: Můžu poslat svůj starý notebook, ale nejde na něm pro změnu klávesnice :D