motivace Uncategorized ze života

(NE)CHOĎTE DO školy

IMG_6117

1. školní den.. jako by to bylo včera, kdy jsem přestupovala z jedné základky na druhou, kdy jsem odjížděla na intr s krosnou na zádech, nervozitou a zároveň neuvěřitelným nadšením.. nebo kdy jsem si řekla, že vysoká pro mě prostě není a čelila tak každodennímu nátlaku učitelů, spolužáků, rodiny.. , kteří se mě snažili zlomit slovy  „bez vysoký školy dneska nebudeš nic“  „skončíš v Tescu za kasou“ „co budeš jako dělat?“ A já jen s úsměvem odpovídala „Nebojte se o mě, já to nějak dám“.

A DALA JSEM!

Teď píšu článek z úžasnýho ostrova, vedle notebooku mám čerstvý kokos, talíř plný čerstvého ovoce a před očima výhled na palmy pohupující se v příjemném větru. Každý den jsem vděčná za to, co mám. Za to, co jsme SPOLEČNĚ s Lukášem dokázali. Každý den se směju a jsem šťastná, kreativní, plná inspirace i života. Občas nadávám, brečím, řeším neřešitelný problémy a říkám si, jak by bylo vlastně hrozně jednoduchý neudělat občas nějakou tu zkoušku nebo přijít z práce, kterou nemám ráda, rozvalit se na gauč, pustit si televizi a absolutně vypnout hlavu.

TAKHLE JSEM TO ALE JÁ NECHTĚLA..

IMG_6102

Každý z nás má možnost volby a každý má jiný sen či jinou představu o svém životě. Někdo chce být doktorem, právníkem..někdo chce být podnikatelem, kreativcem.. někdo chodí do školy proto, že ho baví, vidí v ní svou budoucnost, PŘÍLEŽITOSTI.. a někdo tam chodí jen proto, že si myslí, že je to ta jediná správná cesta a vůbec neví, co od té školy vlastně očekává.. No a nebo proto, že se to naopak očekává od něho.

Ty poslední dvě možnosti jsou dle mého hrozně špatně. Jít někam jen proto, abych někde byl. Jít někam proto, abych zabil čas, nemusel do práce, měl kde bydlet, aby se na mě rodiče nezlobili a třeba mě dokonce i dotovali – jít tam s těmito myšlenkami – TO JE ŠPATNĚ! Máte tolik jiných možností! Můžete vyjet na rok do zahraničí, můžete si najít práci, můžete změnit prostředí, osamostatnit se a především poznat sami sebe. Alespoň o trochu víc. A pak se za rok třeba vzbudíte a řeknete si, že ten život je fajn i bez školy, A DOKÁŽETE TO.. nebo naopak zjistíte co by vás bavilo studovat a budete to opravdu CHTÍT!

IMG_1904

Né každý chce podnikat, né každý si na to všechno chce přijít sám, né každý se chce učit životem místo knížek – třeba jako já.. A nebo chcete mít jen ten titul. Je tu úplně jedno aneb jak řekl Dušek – já dostanu PAPÍR (podívejte se na to:))! Nemyslím si, že je něco správný nebo špatný, pokud to tak opravdu chcete. Poslouchejte svý srdíčka, vybojujte si svý sny.. vždycky to bude boj! Ať už ve škole a nebo o to víc v opravdovým životě. Nezapomínejte na to, že všechno je to JEN na vás, a ať si zvolíte cokoliv, udělejte si to krásný protože ten život byl dán vám! né vašim učitelům, přátelům ani rodičům..

Já vám tedy přeju, aby se vám v obou případech dařilo.. abyste nebrali školu tak vážně nebo dokonce jako trest, berte ji jako svou volbu. Přeju vám, abyste tam získali přátele na celý život, z předmětů, které vás baví si odnášeli co nejvíc a z těch co vás nebaví nějak propluli (ono to asi jinak nejde).. a hlavně vám přeju abyste odcházeli domů každý den s pocitem, že to, co děláte není zbytečný. No a těm co ve škole nejsou? Asi jen hodně síly a inspirace, to je to, co potřebujete! VY TO DÁTE!

IMG_1541

Můj malej bráška zrovna dneska/zítra přechází z pátý třídy na gympl a Lukášovu ségru teď zase čeká prvák a intr.. tenhle rok jí fakt oba závidíme!

Jsou to všechno úžasný kroky, co stojí za to, ať se rozhodnete jakkoli! Nenechte si řídit budoucnost očekáváním někoho jiného, než očekáváním vlastním. MILUJTE SVŮJ ŽIVOT A VAŠE VOLBY.

Přeju vám úspěšný rok a nezapomínejte, že na to nejste sami!

Studentíci, nestudentíci – S láskou vaše Anie <3

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (46)

 1. Anie jsi úžasná. Poslední dobou celkem padám do takových těch obav jako co dál po škole? A co s tím, že nechci na vysokou? Ale tvoje články mi vždycky zvednou náladu a říkám si, že to dokážu taky. a tenhle článek všechno úplně dokonal a neskutečně mě motivoval! :)

 2. Jsi božská! Tenhle článek mi absolutně mluví z duše i do duše. Momentálně mám jít na vysokou – na obor, kam nechci, protože jsem se nedostala tam, kam jsem chtěla. Zářoveň nemám odvahu někam sama vyjet a ani nikoho, kdo by jel. :-) máš můj obdiv!

 3. Děkuji za nádherný článek! Hned mám mnohem lepší náladu a jsem strašně šťastná, jen tak. Jsi neskutečná♥!
  Můžu se zeptat, co děláš za práci? :) Děkuji moc, jsi zlatíčko.

 4. Anie, přesně proto jsem po maturitě odjela. Jsem teď na rok v Austrálii, pak by mě hrozně lákalo zkusit práci letušky. Jak říkám já, vysoká počká a rozhodně nikam neuteče. A to je ten důvod, proč jsem teď tam kde jsem. :)
  Mějte se krásně :)

 5. Souhlasím s každým písmenkem, které jsi napsala. Tenhle článek je pro mě dneska dost příhodný. Musím totiž udělat důležité životní rozhodnutí a tvůj článek mě ještě víc popostrčil k tomu, abych víc naslouchala srdci. Děkuju! A piš, prosím, dál, protože tvůj blog je zábavný, inspirativní, plný pozitivní energie, a to je úžasný. Plň si dál svoje sny, Anie, protože o to v životě jde! Posílám pusu a měj se krásně! :)

 6. Ahoj Anie ?přesně má slova, strašně ráda bych udělala to co ty, jenže mám partnera,který má dobrou práci, slušný příjem,a příští rok se máme brát. On by se mnou něco takového nepodnikl.Dělám ve zdravotnictvi a už jsem si vytycila cestu jak tento obor opustit. Ta práce, nejen, že mě přestala už úplně bavit a naplňovat, ale když se snažíš pomoci tak neslyšís vdecneho slova,ne každý vše vždy udělá správně,ale kde to jsme peskovat a nadávat za takové hlouposti,které se pořád řešit a u pacientů ať jsou odkudkoliv,nepoznáš vdecneho člověka, umějí jen nadávat.Přestalo mě to bavit a i díky tvému bloku, který mi dodal odvahu a sebevědomí (měla jsi na tom velký podíl)?najít tu cestu,která by mě mohla konečně bavit a krok za krokem po ní jít ?.A už konečně neslouzit jak služka a dočkat se aspoň pochvalneho slova.

 7. Skvělý článek, jsem ráda, že se k tomu někdo takhle vyjádřil :)
  Snad se mi tedy povede ty moje sny někdy uskutečnit :D :)

 8. Anie jsi jeden z lidí, které obdivuji snad nejvíc a jsi vážně úžasná ❤️ Mluvíš mi úplně z duše, každý den doslova trpím myšlenkou že už se do školy zkrátka nevrátím, ale pak si zase říkám že už je to jen jeden rok tak to snad vydržím … Neměli by jsme snad ale žít okamžikem ? Rok je hrozně dlouhá doba na to čekat…u každého tvého článku skoro nedýchám tak prosím nepřestávej v tom, co děláš! Hlavu vzhůru a odvahu protože odvážným štěstí přeje a risk je zisk, krásný život na Bali❤️ A víš co, když děláš něco co miluješ nikdy to nemůže dopadnout špatně ?

 9. Rozhodně se neboj a jeď sama. Já jsem sice jen na tříměsíční praxi…. Ale rozhodla jsem se jet sama ať nemůžu litovat. Tak neskutečně mně to posunulo, pomohlo,.. A to jsem uměla maximálně říct jak se jmenuji a kde bydlím. ? Rozhodně jeď je to pro tebe neskutečná příležitost.. Raději jeď a zklamej se, než abys nejela a pak litovala. Ať se rozhodneš jakkoli, hodně štěstí ?

 10. Já jsem dnes nastoupila do pátého ročníku gymplu (kvinta) a čím jsem maturitě blíž, tím víc je na mě doléháno, abych si vybrala vysokou (ano, už v prváku) a vlastně je nám pořád dokola říkáno, že ten gympl děláme jen kvůli vysoké. Vím, že by mě asi bavila psychologie, ale co když ne? Už dlouho mám pocit, že na vysokou nechci. Možná jednou, ale ne hned po škole, protože nechci skončit jako moji rodiče, které práce nebaví a nejsou spokojení. Chci dělat něco, co mě bude naplňovat.
  Dlouho už přemýšlím nad tím, že bych po střední cestovala, nebo měla jen ten gap year a potom jít na vysokou, nebo minimálně jít na vysokou někam do jiné země. Protože se chci nejdříve doopravdy poznat, než se rozhodnu, co chci dělat po zbytek života, a nejlepší cesta k poznání je podle mě skrz cestování bez rodičů – jak se zachovám v krizových situacích, jak se postarám sama o sebe, apod. To jsou věci, které žádná škola nenaučí :). Jediné, co jsem pořád nevyřešila, je jak si na to našetřit…
  Každopádně ti moc děkuji za tento článek (a za to, že jsi ho sdílela na facebooku, jinak bych ho nenašla), protože mě ujistil v tom, že to tak jde a to, jestli člověk bude v životě šťastný nebo ne, nevyřeší žádná vysoká škola :).

 11. Jsem hrozně ráda, že to takhle vnímáš, dokážeš to, takže se vůbec ničeho neboj a zůstaň motivovaná co nejdýl :)

 12. Opravdu není nikdo? Co ty lidi dělají? Achjo.. chápu tě, kdybych byla sama, asi bych v sobě měla taky víc pochyb než odhodlání. Třeba se záhadně někdo najde a odjedeš na pár měsíců, utřídíš si myšlenky.. Držím ti palce :*

 13. Děkuju moc :)) Momentálně se s přítelem staráme o resort ale naše vysněná práce to není, na ní se pořád „pracuje“ a určitě přijde co-nevidět :))

 14. Jé, ty žiješ v Austrálii? Hned se ti jdu podívat na blog :)) Držím palce, ať jsi brzy v oblacích :))

 15. To jsem moc ráda :) Vnímám to naprosto stejně :) Naslouchej srdíčku a měj se překrásně <3 Děkuju moc :*

 16. To mi přijde strašně špatný.. Když něco chceš ale partner ti v tom brání.. zkusit najít nějaký kompromis, nebo cokoli ale aby jsi toho později nelitovala. :(
  Asi chápu, jak se cítíš, občas jsou lidi fakt hrozný, ať se jim snažíš pomoct jak jen můžeš, nějakýho vděku se asi nedočkáš :( Držím ti moc moc palce, ať ti všechno vyjde tak, jak si představuješ :) A jsem moc ráda, že jsem ti v tom mohla alespoň trošku pomoct :) Krásný den.. život :)

 17. Jé, děkuju moc, to je krásný! :) Poslouchej to, co ti říká srdíčko, ví co je správný, i když je to občas šílený :) Držím ti palce, moc moc moc <3

 18. Vycestovat hned po střední je asi nejlepší možnost, jak se můžeš trochu víc poznat a přiblížit se tomu, co chceš v životě dělat :) Pokud nevíš jak našetřit – ten problém jsem měla taky, tak vyjeď pracovat třeba do UK, je to blízko a práci tam najdeš hned :) Navíc se o sebe musíš postarat, osamostatnit se a dá to člověku hrozně moc :) Hooodně moc štěstí a.. dáš to! :))

 19. Děkuji za další skvěle motivující článek! Tohle teď potřebuju. Poslední dny pořád zvažuju jestli se vydat studovat ještě dál (Mgr.) ale já už vlastně nechci! Nebaví mě to, myslím že ideální obor pro mě neexistuje :D Ale bojím se co semnou bude, jakou práci budu dělat? Jako introvert mám ze všeho strašný strach. Z lidí, z nové práce, z povinností které nezvládnu,.. :(

 20. Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is fantastic, as well as the content!

 21. Heya just wanted to give you a brief heads up and let you
  know a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure
  why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different web browsers and both show the same outcome.

 22. we like to honor many other world-wide-web websites around the internet, even when they arent linked to us, by linking to them. Underneath are some webpages really worth checking out

 23. that would be the end of this article. Here you will come across some internet sites that we consider youll enjoy, just click the hyperlinks over

 24. check below, are some absolutely unrelated websites to ours, nonetheless, they may be most trustworthy sources that we use

 25. I simply want to tell you that I am just very new to blogging and site-building and really loved you’re web-site. More than likely I’m want to bookmark your blog post . You surely come with exceptional article content. Thanks a bunch for sharing your website.