Uncategorized ze života

Motivation

jj
Motivation… Every single one of us needs it – for a good performance, to pass exams, to succeed in dieting… I needed motivation to start this blog. Before I met my boyfriend, I’d been the kind of person who only speaks about changes but doesn’t make them happen. The person who postpone things until he or she has more money, time or desire. I’d been postponing things indefinitely. Unlike me, my boyfriend always thinks ahead. He plans things even before an idea crosses his mind and eventually makes it happen. Nothing is impossible, because if you think about your dreams, then you draw them to you and one day you’ll reach them. Of course you also need to DO something for it.
Once I showed him some foreign blogs and he told me: „Try it too, you’ll be good at it.“ And so I did it. I don’t know why I hadn’t started the blog by myself…perhaps I was afraid of other people’s reactions, I wasn’t sure if I could succeed…maybe you’ve had these doubts, too. But my boyfriend’s support is so amazing, so strong that I’ve actually started thinking about reaching my goals!
What I wanted to tell you is: Don’t follow „useful“ advice of people who aren’t supporting you, who call you „naive“ or „dreamer“. You can be whoever you want to be, if you are willing to!
I’m not a person who already reached the dreams…but every day I meet people who are just like I used to to be – „some day“, „soon“, „not until…“… But we, YOU have to start right now.

Motivace.. Každý z nás ji potřebuje v podstatě ke každému výkonu, k dobré známce, cvičení, dietě.. Já ji potřebovala k založení blogu. Ještě než jsem potkala svého přítele byla jsem člověk, který o věcech jen mluví a na činy kašle. Odkládá je na dobu, kdy bude víc peněz, času, chuti.. v podstatě do nekonečna. On je ale jiný a snad ještě vteřinu před zrozením jeho nápadu už plánuje jak ho zrealizovat a co je nejlepší, on ho opravdu realizuje. Nic pro něho není nemožné, protože když myslíte na své cíle, přitahujete je k sobě a jednou, jednou jich opravdu dosáhnete. Ale musíte opravdu něco dělat. Když jsem mu ukázala nějaké zahraniční blogy řekl mi, udělej ho taky, budeš v tom dobrá. A tak jsem ho udělala. Nevím proč ne sama od sebe, asi mi bránil strach, strach z toho co na to řekne okolí, strach jestli budu vážně dobrá a.. sami to nejspíš znáte. Ale ta opora kterou mi byl a stále je, je tak silná, až mám pocit, že těch svých cílů třeba jednou opravdu dosáhnu. A to je to nejdůležitější, věřit, přát si, opravdu chtít. Vykašlat se na názory lidí, kteří vás nepodporují, říkají vám naivko a snílku. Můžete se stát v podstatě čímkoli chcete – pokud to opravdu chcete!

Nejsem člověk, který by už sám něčeho dosáhl, jen se neustále setkávám s lidmi, kteří jsou stejní jako jsem byla já. Jednou, brzy, až.. Ale my, vy musíme teď!
Co je vaším největším snem?

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (9)

 1. Vicemene s Tebou souhlasim, i kdyz je to vecne omilane tema. Preju Ti hodne stesti, Anet. A at se Ti vyplni to, co si prejes :).

  Kamila

 2. Je to hodně omílané ale pořád nějako opomíjené.. Moc děkuju Kamčo :)

 3. Souhlas. Je důležité dělat to, po čem toužíme a ničeho se nebát. Já si nebyla jistá, jestli se mám přestěhovat do Skotska, ale jsem moc ráda, že jsem to udělala. :)

 4. Hrozně moc bych si přála, abych byla více cílevědomá a ne takový snílek, jako jsem teď. Mám dost problém, aby se mi splnilo to, po čem toužím, proto mě tvůj článek velmi zaujal. Snad mi ta moje motivace vydrží díky tomuto článku déle :D Tobě přeji, aby se ti dařilo, jak s blogem, tak i všude jinde (tvůj blog je opravdu skvělý a hrozně ráda ho navštěvuji). :)

 5. Hi there! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended
  up losing several weeks of hard work due to no back
  up. Do you have any methods to protect against hackers?

 6. I simply want to mention I am just very new to blogs and truly enjoyed your web blog. Almost certainly I’m want to bookmark your blog post . You certainly come with wonderful articles and reviews. Thanks a bunch for sharing with us your web page.