FOOD Uncategorized V Thajsku

food everywhere

 

dsff

Každý čtvrtek se v Maenam uzavře ulice, rozsvítí se lampiony, restaurace na jeden večer zazejí prázdnotou a každý míří na to jediné úžasné místo, kde se na okamžik zastaví čas a vy se necháte unášet tou neskutečnou kombinací zvuků, vůní a především chutí!

Miluju Thajskou kuchyni a o to víc miluju tyhle trhy, kde se nabízí nespočet různých druhů nejčerstvějšího sushi, mořských plodů, nudlí, rýže, salátů, zmrzliny, dortíků, ovoce a nebo něčeho, o čem absolutně netušíte, co by to vlastně mohlo být.. a tahle hra na ochutnávání mě tak strašně baví! Ano, většinou pak končím svalená v posteli s křečema v břiše, protože občas jsou to kombinace opravdu prazvláštní.. ale i tak to za to stojí!

Luk je s ochutnáváním o dost opatrnější, narozdíl ode mě nemá rád chilly ani curry, které jsou snad v každém jídle, takže většinou končí rýží nebo nudlemi se zeleninou.. a nebo tou úžasnou obalovanou rybou s medovou omáčkou, kterou mají jen a pouze na trzích a můžeme se po ní utlouct!

Není to tu ale jen o jídle (ale především prostě jo!) najdete tu taky stánky s pravými perlami, ručně vyřezávanými soškami, mýdly, domácí kosmetikou, doplňky a kupu stánků s kopiemi od kosmetiky po boty a oblečení za směšný ceny. Co ale musím Thajcům uznat, mají vkus! Nesetkáte se tu s kopiemi „levných“ značek jako je třeba Guess a podobně, kopie, které tu prodávají jsou propracované do detailů, že například já naprosto nepoznám rozdíl! Sahají přes nepřeberný množství značek a sama se vám přiznám, že na nějaký si už brousím zuby a třeba mě za to roztrhejte :)

Jak jste na tom vy? Koupily by jste si někdy opravdu propracovanou kopii kabelky bez viditelné značky za 500Kč nebo je to pro vás něco nepřípustnýho?A je něco, co by jste určitě chtěly ochutnat, pokud by jste přijeli do Thajska? :)) Sbírám inspiraci! 


 

Every Thursday in Maenam organized markets, restaurants are empty that night and everyone headed to the only amazing place where time stops for a moment and let you drift with the most incredible combinations of sounds, smells and tastes especially!

I love Thai cuisine and the more I love these markets, offers countless different kinds freshest sushi, seafood, noodles, rice, salads, ice cream, cakes, fruit .. and I love that!

Luke tastes carefully, unlike from me does not like chili or curry that are perhaps at each meal, so usually ends with rice or noodles with vegetables .. or the most amazing fish coated with honey sauce they have and only in markets.

It’s not just about the food but you’ll find also stalls with real pearls, hand-carved statues, soaps, homemade cosmetics, accessories and a bunch of booths with copies of cosmetics for shoes and clothes at ridiculous prices. But I have to admit that the Thais have a good hundred !. You will not meet there with copies of „cheap“ brands such as Guess and should be similarly copies sold here are sophisticated in detail, that I absolutely can not tell the difference! They range across a plethora of brands and herself will admit that on some already grind his teeth and need for me to rip How about you? Would you buy some really sophisticated copy handbags without visible signs for CZK 500?

And it is something that you definitely wanted to taste, if you come to Thailand? :)) I collect inspiration!

 

 

 

gewg DSC_0213 DSC_0219 fef DSC_0210 fw gewgs ghe gwegf řz Untitled-2 zj gweg

Děkuji za každý komentář / Thank you for every single coment

 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (17)

 1. Tohle je přesně to, co na těch dálkách mám úplně nejraději :3 Trhy, trhy a zase jenom trhy plné jídla, ovoce, koření, suvenýrů – prostě se nad těma fotkama rozplývám :D

 2. hmm.. to jídlo vypadá lákavě!
  a když jde o kopie.. za mě pokud tam není značka, tak o co jde? vždyť každý řetězec kopíruje jeden od druhého navzájem a všichni dohromady kopírují od návrhářů.. bez toho to proste nejde. a když si nehrají na značku, tak bych v tom fakt problém neviděla :)

 3. Když je to bez značky, tak bych si to v pohodě koupila :D no ale nejvíc bych utratila za jídlo!

 4. Thajsko nikdy nepatrilo mezi zeme, ktere byly na mym seznamu … vzdycky jsem tam mela mista jako NY, Kanada, Novy Zeland, Dansko, Australie apod.. ale jak tak koukam na ty vsechny fotky , a na to, jak se ti tam libi, tak si tak rikam, ze bych se tam nekdy taky rada podivala :)

 5. Já měla ještě před rokem stejný seznam jako ty ale po půl roce v Londýně, mě to začalo víc táhnou na tyhle „duchaplnější“ místa :) Jsem moc ráda, že někoho inspiruju k návštěvě :))

 6. Viď že jooo? :D Včera jsem se rozhodovala jestli šaty nebo pořádná večeře, vyhrála večeře! jsem taky hroznej jídlovník! (chápej milovník jídla) :D

 7. Taky si říkám ale jsou holky, které tohle absolutně zavrhují.. joo většinou ty z bohatých rodin, která kupují originály a do HM by nevlezly! :)

 8. Když opomenu to jak moc bych se chtěla válet na pláži a opalovat se, tak je jídlo na prvním místě. Hrozně ráda ochutnávám nové věci. Myslím, že přemluvím přítele aby jsme si sbalili pár švestek, nechali studené Dublin za sebou a vyjeli někam za exotikou. Protože i když mě Thajsko nikdy moc nebralo a já si ho vě většině případech spojovala s živelnými katastrofami, tak teď bych jela hned:)

 9. Tak to máme společný! :)) Sbalte se a přijeďte, rozhodně nebudete zklamaný a navíc, zrovna na Samui žádný živelný pohromy nehrozí :))

 10. dnes jsem narazila na tvůj blog a jsem za to vděčná Martince z The Blondieverse :) a tak ti to tu pomalinku pročítám a teď mě opravdu pobavilo Urban Decay Naked 4 a Naked 5 :D

 11. I just want to mention I am beginner to blogging and site-building and honestly liked you’re blog. Probably I’m going to bookmark your blog . You absolutely come with amazing writings. Thanks a bunch for revealing your blog.