Uncategorized V Thajsku z cest ze života

Češi jsou náhodou super!

IMG_1847

PONDĚLÍ: Přijíždí Lucka s Tomem. Pracovali rok na Zélandu, chvíli trávili v Chiang Mai, Bangkoku a Barmě. Oba jsou neuvěřitelně šikovný, milý, přátelský a mají opravdu úžasný zážitky a zkušenosti! Lucka taky píše parádní blog z cest, tak se na něj nezapomeňte podívat :)

Lukáš mě drtí v dámě – hrajeme s víčkama od piva u babičky. Leo versus Chang. Prý jsem v dámě špatná ale zase umím jiný věci.. a pak jsem mu to netřela!

Poznáváme nejkrásnějšího pouličního psa – Kleina. Lukáš mu říká Calvin a myslí si, že to je vtipný. IMG_1773

ÚTERÝ: Přijíždí slečna vegetariánka vajíčková, která nejí vajíčka a chce po nás udělat klasický palačinky – s vajíčkama. Věřte mi, že jsem ten poslední člověk, který by v tomhle ohledu nebyl tolerantní, sama nejím kde co ale fakt nechápu, že si prostě nedá třeba talíř s ovocem a vymýšlí si věci, který nejsou v jídelníčku, čímž přidělává hrozně práce. Achjo poprvé.

Vyrážíme do sekáče a po cestě vidíme místní trhy s oblečením, kravinama a pad thaiem za 17Kč! Lukáš se nají a já se oblíknu! Zamiluju se do nádhernýho tílka a i když je za těch 230Kč a paní nejde níž, prostě ho musím mít! – Možná se zarážíte nad tou cenou ale já si věci nad 200Kč moc nekupuju :D

Přes cestu nám přebíhá varan.. Teda Lukáš tvrdí, že je to varan. Mně přijde jako malý dinosaur! BYL TO DINOSAUR!

Dodatek : tílko je pořád krásný ale už tak z půlky rozpáraný.. 

01:00h – slečna vajíčková se může zbláznit, klepe na dveře, jak kdyby hořelo. Samozřejmě kvůli pitomosti, která mohla počkat na ráno. Říkáme si, že je opravdu těžký najít normálního člověka, když se u nás každý druhý chová jako idiot magor blázen. Asi už máme trochu alergii na lidi – jinak, milujeme lidi, máme jen alergii na typický dovolenkáře. Zlatý češi na dovolený – NO FAKT!

IMG_1831

STŘEDA: Probouzím se s lehkou  těžkou kocovinou. Takovou jsem neměla asi půl roku. Už nikdy nepiju – s holkama z Moravy!

V kuchyni se motá nová Laosanka. Je mladá, vytální a extrémně aktivní (to jí brzo přejde). Kdokoli přijde do resortu a ona ho zbystří, okamžitě začne hlasitě ječet LUKAS! LUKAS LUKAS. Dokud Lukas nepřijde a neřekne jí, že ty hosti jsou tu ubytovaný už týden, což mu ale samozřejmě nerozumí a tak s křičením pokračuje za pár minut dál. Lukáš už to nevnímá.

IMG_1799

ČTVRTEK:  Na snídani se staví holky, kterým udělám tolik vytoužená míchaná vajíčka – myslím, že kdyby tam jazykem dosáhly, určitě by se oblizovaly až za ušima! Prahly po nich totiž moc :) Je úžasný sledovat, jak jsme každý jinak nastavený. Mně by nevadilo žít jen na rýži a rýžových nudlích.. prostě thajská klasika. Někomu to ale už po týdnu leze krkem a rád by si dal čerstvý chleba.. třeba s veselou krávou.IMG_1790

Po snídani vyrážíme na výlet k téměř vyschlým vodopádům, kde nedostatek vody kompenzuje opravdový dostatek turistů. Desetkrát zakopneme, zlomíme nějaký nehty na palcích. Krmíme slony a zamilováváme se do malého slůněte. Zastavíme na oběd, objednáme si ho a.. nic. Handrkujeme se tam s Thajcema, kteří neumí ani slovo anglicky a 4 ze 7mi členů posádky se prostě jídla nedočká. Hladoví tam tedy sedíme u stolků a čekáme, až přestane průtrž, která se přes nás přehnala mezi-tím handrkováním. Další zastávkou je TEN bazén, do kterého zrovna já ani nevlezu protože se klepu hladem a taky zimou. Dám si tu nejdražší rýži na Samui, holky se fotí, kochají a.. další průtrž!

Večer posíláme „partu“ na market, kde je chytne déšt znovu! Druhá půlka naší skupinky ho nenajde vůbec – zase ale nezmokla. Žejo.

IMG_1809

PÁTEK: U snídaně sice nic neuděláme, zato se dozvíme zase spoustu nových věc od Toma a Lucky.

Přijdeme si chytřejší. Pracujeme, kreslím, navlíkám, motám třásničky.. kreslím znova a jsem šťastná.

Kupujeme LETENKY! JUPÍÍÍÍ!!! 4. října oblétáme ale kam, to vám povím v úterním článku protože až tam budeme a milion (kéž by) lidí mi bude psát, jak jsme se tam dostali, prostě je odkážu na celý článek bez vysvětlování :)

U babičky sedíme s holkama, Rupertem a po nich je přijde vystřídat Lucka s Tomem. Zhodnotila bych to jako skvělý večer plný zajímavých témat.

Už jsem vám říkala, že jsem absolutně necestovní typ? Což je docela ironie, když chcete procestovat celý svět.. Letíme za měsíc a půl a já celou noc nemohla spát protože vždycky když jsem zavřela oči, viděla jsem padat letadlo, jak nemáme na jídlo a spíme někde na pláži – NEDOBROVOLNĚ, kam nás určitě přijde někdo zabít protože mladý maso je mladý maso! IMG_1813

SOBOTA: Bulimička s černochem ráno berou roha. BEZ ZAPLACENÍ. No a takovýhle lidi tu prostě máme..

Nová Laosanka ČUMÍ! Prostě sedí v jídelně, ZÍRÁ na každý můj krok a úžívá si, jak tam chystám nádobí a utírám stoly. Pořád má za to, že máme klasický evropský plat a žijeme si tu jako králové.. houby ČUMILKO!

Kreslím, upravuju, pracuju.. celý odpoledne. Nadávám si za to, že jsem ve škole při hodinách photoshopu moc neposlouchala (protože jsem si samozřejmě myslela, že to všechno už vím). Morduju se s tím asi tou nejsložitější cestou a kulisu mi dělají díly Okresního přeboru – s Lukym milujeme ten upřímnej, českej humor, ironii.. o to víc, když žijeme tak daleko. Proto si občas hrozně rádi pouštíme starý český filmy, Comeback a tak.. Je to fajn a ať si každý říká co chce, tohle prostě nikdo jiný na světě neumí.

Had přes cestu.

V Mai Tai si užíváme skvělou večeři ve společnosti Toma a Lucky, pokračujeme k babičce na skleničku a opravdu se skvěle bavíme. Je tak neuvěřitelně super, když narazíte na lidi, se kterými se cítíte fakt dobře.. ty lidi je třeba hýčkat a těch chvil je třeba si vážit. IMG_1849

NEDĚLE: Dnešním dnem nám začíná pořádný detox. Za poslední 2 měsíce jsme nejen hodně přibrali ale především do sebe neustále něco cpeme, a i když to není třeba úplně nezdravý, necítíme se moc fajn. Navíc nemáme absolutně žádný pohyb, celý den jen sedíme u počítače, pracujeme a když se utrhneme, je už tma (tma je tu od 19:00). Takže ode-dneška jíme pouze raw 80/10/10 a vařenou rýži, začínáme se hýbat, cvičit a něco se sebou zase dělat, ať se cítíme brzo super – jak fyzicky, tak psychicky :) Držte palce, ať nám to vydrží co nejdýl :))

Báječný hosti z Francie! Nemůžu věřit tomu, že to fakt po tak dlouhé době píšu. Rodiče s „dětma“, kteří tu oslavují zásnuby. Pán studoval na Oxfordu, dělá učitele, má několik dětí a je neuvěřitelně přátelskej, milej a chová se k nám prostě hezky. To je pak i ta práce radost. Víc takových – prosím!

Přichází nám rezervace pro 6 lidí z Kuvajtu!

IMG_1313

Dopisuju tenhle článek, vrhám se na úklid a následně na obrázky.. ty dny mi takhle na papíře přijdou jako strašný stereotyp, pravdou ale je, že občas musíme zatnout zuby, ponořit se do práce a nějakou dobu nepovolit – abychom si mohli žít ty svý sny.

Mějte je krásný – ty dny i sny a napište mi co nejkrásnějšího se vám tenhle týden stalo nebo povedlo. Dotvářejte tyhle řádky svými příběhy – to miluju a děkuju za to.

S láskou Anie <3

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (24)

 1. Děkuji za článek Anie. ♥
  Holky z Moravy jsou k spolupití fakt zrádný! Taky jsem si vždy říkala, že už nikdy, což se mi povedlo a už půl roku jsem nejšťastnější abstinent široko daleko. :) :D Moc se těším, až prozradíš, kam vás osud zavedl tentokrát, těším se na nový zážitky!
  Jinak co se mi povedlo? No, určitě mám hroznou radost z dvou nových photoshootů, dvou krásných holek, protože ty fotky jsou úplně boží. ♥ Škoda, že nemám cestu za Tebou, protože fotit někoho krásného z venčí i zevnitř by bylo úžasňákovitý. ♥ Měj se krásně!

 2. Ahoj, tak jsem moc zvedavá kam se chystáte, už teď vím, že vám budu závidět! :D
  a jinak před skoro týdnem, jsem dorazila do Anglie kde se chystám na studia, a tak jsem se nevyhla všemu zařízování, ale taky bloudění a shánění protože mě do centra města vypustili samotnou jen po dvou prohlídkách :D ale všechno dopadlo dobře, dokonce jsem se dokázala domluvit s paní ohledně „lítačky na bus“ a NIN. To se povedlo tento týden mě! ;) a ikdyž to nezní moc zajímavě, tak jsem na sebe pyšná, že jsem k tomu nepotřebovala asistenci :)
  krásný den přeju všem!

 3. Postrehla jsem, ze se chystate na …., coz je fakt super! Budu se (a ne jen ja) tesim na podrobnejsi clanek.

 4. Ahoj Anie :) tento týden a speciálně tento víkend je pro nás s přítelem nejvíc nostalgický. Po roce se totiž vracíme z našich cest a dobrodružství všude možně po světě (i na Samui jsme zavítali :)) zpátky do Prahy a neskutečně se na to těšíme <3. A tak kromě snad už posledního balení na delší dobu, koukáme na naše videa a fotky, vzpomínáme na nejkrásnější momenty a taky plánujeme, jak si ten náš "snový/úžasný/nejlepší a pozitivní" přístup k životu udržet i v Praze. Sice přijdou nové povinnosti, rychlé tempo města, ale stejně si myslíme, že když jsme nejednou ochutnali, jak skvělé to může být po našem, zvládneme to tak kdekoliv na světě!
  Měj se nádherně <3 A těším se na úterní odhalení :)
  Marti

 5. Ahooj, říkáš stereotyp? Mě to tak nikdy nepříjde, máte tam vždycky tolik dobrodružství, i v tom frmolu co tam určitě míváte. Tenhle formát článku, jsi už několikrát psala a nikdy mi to jako stereotyp nepříjde.
  Chci se zeptat, nehodila by jsi sem odkaz na ten váš hotel,ubytování, resort(?) ,nebo jak to nazýváte?haha:D Těším se na další články, a taky na to co budeme poznávat od listopadu!:))
  Mě se v životě nic moc zajmavýho nestává, vyjímkou nebyl ani poslední týden teď, proto mě baví číst si tvoje dobrodružství a zážitky!:)
  Buď na sebe opatrná!!:)

 6. Palačinková slečna zjevně chtěla palačinky bez vajíček, což ostatně jde naprosto normálně. Ale máš pravdu, taky nevím, proč si nevybere z toho, co je na skladě. Lidi si začnou moc vymýšlet, jak jim dáš najevo, že můžou.

  Lucky blog jsem hned rozklikla a OMG – mám co číst minimálně na měsíc :D Navíc mě z toho přepadla gigantická krize, že můj blog stojí za hovno. No, nakonec jsem to nějak rozdejchala, ale s takovýma destinacema a zážitkama jako máte vy se prostě blbě bojuje. Tak se radši nebudu ani snažit :D

  S tím neplacením, drsný. To nemáte na ty lidi nějaký kontakty, záruky, něco…? To je síla, čeho všeho jsou lidi schopný.

  Na tom vašem odjezdu mě mrzí jen jedna věc, a sice že až bude vhodná chvíle, třeba bychom tam za vámi taky i jeli :) Ale co naplat, třeba se potkáme někdy jindy někde jinde.

 7. Téda, tak to máš můj obdiv :) Můžu si někde tvý fotky prohlídnout? Koukala jsem na blog ale tam jsem je nenašla :)) Jé, tak si tu cestu udělej! :D Taky se měj nádherně :))

 8. Určitě budeš nadšená jako my :D Pamatuju si na svůj první týden v Londýně a přesně tyhle pocity jsem po tom měla taky :) Myslela jsem si pak, že dokážu všechno na světě :D Držím ti palce, ať se ti v Anglii líbí co nejvíc :)

 9. Promiň, že jsem ti to „zatečkovala“ to sem nesmíš psát :D

 10. Jé, to se mi nelíbí, já váš blog hrozně ráda čtu :) Držím vám palce, ať si svůj postoj udržíte i v té Praze, asi to bude hodně náročný :) No a těším se na další cesty, doufám, že už plánujete, kam vyrazíte příště :)) Krásný dny!

 11. Já píšu tenhle formát každou neděli :) Tady je odkaz na resort : http://samuisunriseresort.com/
  Už od října! To už je za pár :)) Určitě se najdou zajímavý okamžiky i v tvém „NEobyčejném“ životě :) Zkus je hledat kolem sebe.. a třeba si je zapsat :)) Měj se nádherně

 12. Néé, fakt je chtěla s vajíčkama, další den si je chtěla dát znovu – říkala, že nejí jen vajíčka jako míchaný, smažený a tak.. že má potom pocit, že jí kuřátko, zatímco když to je v palačince nebo v jídle, je jí to jedno :D

  Lucka je taky grafička, tak to má na háku :)) Navíc je to opravdu skvělej člověk :)

  Nemáme bohužel nic..

  Třeba tě zaujme i ta další destinace a potkáme se tam :))

 13. Krásný článek, jako vždy! =) A moc se těším na ten úterní, až prozradíš, kam bude tvá cesta dál směřovat ( i když si myslím, že vím =)).

  S láskou Adéla
  worldneedswomen.blogspot.cz

 14. Už tam jsou, „vůbec nestíhám“, ale jinak víc najdeš na FB stránkách – Klerris photography. ♥ Kéž, bych na to našla peníze, ale třeba za rok bych to zmáknout mohla. :D :)

 15. Kouknu se :))) Určitě to zvládneš, když budeš fakt chtít :))

 16. díky moc <3 doufám, že budu taky jen pozitivní, jako ty :) a mimochodem, co jsi tam vlastně měla za práci? V hotelu?
  protože tj další věc co mě čeká :D

 17. Howdy I am so happy I found your webpage, I really found you by mistake, while
  I was researching on Askjeeve for something else, Nonetheless I am here
  now and would just like to say thank you for a tremendous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it
  all at the minute but I have bookmarked it and also
  included your RSS feeds, so when I have time I will be back to
  read more, Please do keep up the awesome
  work.

 18. I simply want to say I am very new to blogging and truly loved your web page. Most likely I’m want to bookmark your blog post . You surely come with wonderful article content. Thank you for revealing your blog.