M(o)udruju motivace Uncategorized ze života

50 věcí které miluji

IMG_2043

Píšu si seznamy. Pořád. Všude. Neustále. Většinu nezveřejňuji, protože je to buď moc osobní nebo nudný a nezajímavý, dneska jsem se ale rozhodla udělat výjimku. Chci se s vámi podělit o 50 obyčejných věcí, které mi dělají radost a tím vás inspirovat k napsání těch svých.

Nezáleží na jakém kontinentu se nacházíte, nezáleží na tom, jestli prší, svítí sluníčko ani na tom jak vysoký je váš plat. Záleží jen na tom, jak se díváte na svět a jestli si dovolíte udělat si radost.

A proč byste si měli psát něco, co o sobě už dávno víte? Jednoduše vás to udělá šťastnějšími! Nashromáždíte tím v sobě totiž všechny ty krásný pocity, který vám ty vaše radosti přináší, a na papír i na okolní svět se jako mávnutím kouzelnou hůlkou budete usmívat jako měsíček na hnoji. To vám garantuju!


1) Upřímný záchvaty smíchu, ty od srdce, které nemůžete zastavit a lidi si o vás myslí, že jste blázen.

2) Světlušky a svítící plankton.

3) Ovoce utržené přímo ze stromu.

4) Sklenička tři vína po propracovaném, úspěšném dni.

5) Povídání si s cizími lidmi, u kterých mám pocit, že se známe roky.

6) Šplíchání moře.

7) Vyskakování v moři do dřepů a následný sledování a poslouchání bublinek (vypadám u toho jak pětiletý dítě ale miluju to).

8) Blbnutí ve velkých vlnách.

9) Snažení se o hvězdu na písku, i když tu hvězdu nikdy neudělám protože jsem tele.

10) Focení se zezadu, protože pak nikdy nenadávám, jak mi to strašně nesluší.

11) Typický český humor ve starých filmech.

12) Česání vlasů.

13) Škrabkání a masírování zad a nohou.

14) Koukání na film nebo seriál bez pocitu, že musím dělat něco důležitějšího.

15) Koukání na filmy s happy endem.

16) Spaní v chladný místnosti a zachumlání se do obří duchny.. jako od babičky.

17) Bobování.

18) Kreslení pohádek, když mi to myslí, a když mi to jde.

19) Pusa na dobrou noc.

20) Pusa na dobrý ráno.

21) Vynikající jídlo po sportování.

22) Vynikající jídlo kdykoli.

23) Probuzení slunečními paprsky, kterého se nám tady přes naše ztmavená skla moc nedostává a stráášně nás to štve.

IMG_1445

24) Lidi, co se vezou na stejný vlně – a že jich není moc.

25) Mazlivý zvířata.

26) Hraní společenských her. Hraní všech her. Nikdo se mnou ale nechce nic hrát!

27) Chození po trávě na boso. Chození po všem na boso – když to teda nebolí.

28) Když mám pocit, že mi to sluší.

29) Když se za něco můžu sama pochválit a mám z toho ještě větší radost, než když mě pochválí někdo jiný – protože to je fakt upřímný!

30) Vytváření vzpomínkových alb, sešítků, diářků, nástěnek snů a psaní usmívajích se seznamů.

31) Když vidím, že vesmír mi dá fakt všechno co jsem si vysnila.. občas i trochu jinak ale zase je to sranda.

32) Ranní přičichnutí k ovoci (To mě naučil Rupert, na nočním stolku mám připravené ovoce na ráno a hned po probuzení si k němu přivoním – zkuste to – ráno dělá den :))

33) Ty chvíle kdy překonám sama sebe a svůj strach.. to je u mě celkem často, jsem docela strašpytel. Ale zase bojovník, a to pořádnej!

34) Táboráky, stanování, brambory z popela a zpívání s kytarou, kdy není slyšet jak moc falešně zpívám a nebo je to všem úplně jedno.

35) Když vidím, že karma funguje a ty vyčůraný, zlý lidi si najde a vytrestá! Áňo, ty seš ďábel!

36) Když se mi zdá krásnej sen a já se do něj můžu i po probuzení vrátit zpátky.

37) Překvapení! Miluju překvapení! Miluju překvapení hrozně moc a k mý škodě mám v okolí lidi, co všechno hned vykecaj a pak žádný překvapení nemám.

38) Když můžu někomu pomoct a je nám z toho potom oběma krásno.

39) Chvilky s rodinou, kdy nic neřešíme a jen se dobře bavíme.

40) Těšení se. Na cokoli. A proto pořád vymýšlíme nový a nový věci – abychom se mohli těšit!

41) Usínání s pocitem, že jsem ten den prožila opravdu naplno.

42) Svoje počáteční zapálení úplně do všeho, který teda bohužel často nevydrží. Ale to zapálení prostě! IMG_1490

43) Vánoce. Miluju Vánoce.

44) Tepláky, mikiny a huhňatý deky!

45) Dlouhý debaty o vesmíru, přáních, duchách, andělích, minulých životech, osudu a tak..

46) Písničky, který mě roztancujou.. a pak se za mě Lukáš stydí.

47) Jak Lukáš často nechápe.

48) Když vystoupím z letadla a vím, že už nemůže spadnout – jo, Anetka se bojí lítání ale chce procestovat celý svět. Anetka je rebel.

49) Bouřku, déšť, vichřici i sluníčko.

50) Kamarády – ty o kterých vím, že jsou pravý. A Lukáše – toho, o kterým vím, že je taky pravý.


Pevně doufám, že jsem vás svým seznamem neunudila ke spánku.. (původně měl bodů 100) a pokud jo, tak věřím, že se vám alespoň něco krásnýho zdálo. No a taky doufám, že jsem vás třeba inspirovala k napsání toho svého :) 

Prozraďte mi pár z vašich obyčejných radostí, ať se usmíváme znovu a znovu – všichni společně :)

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (37)

 1. Miluji Tvé články! Jsi tak úžasně optimistická Anet! :) Máme toho strašně společného, a hrozně ráda čtu, že i někdo jiný je opravdu pozitivní a všem vidím to krásné. A celkově, ty duchy, těšení se a spoustu dalších věcí, to jsem celá já! :D
  Já si dělám podobný seznam, ale vezmu si jen čistý papír a píšu všechny milující věci, které mě napadnou. A cítím se pak tak nádherně! Protože stále a stále mě napadají nové věci, až je seznam úplně plný, a když ho dělám znovu, napadají mě zase věci, na které jsem si předtím nevzpomněla. Je to strašně krásný! Tvé články a celkově TY jsi pro mě neskutečnou inspirací. Mým velkým snem je cestovat, poznávat úžasné lidi a jejich příběhy a hlavně fotit, fotit, fotit. A když jsem viděla tvé fotky na instagramu, nemohla jsem od nich spustit oči! Jsi tak strašně moc kreativní! :) Nabudila jsi mě silnou motivací, že můj sen se dá žít. Děkuji♥ Přeji mnoho štěstí a úspěchů! Nicole :)
  instagram/ @nicole_kilikova

 2. Já miluju vůni tepla, takže miluju žehlení a v zimě sezení přímo u topení. Miluju sedět za oknem s čajem v ruce, nohama na topení a sledovat, jak sněží. Miluju zdobení stromečku, dávání dárku (kdykoliv a kdekoliv). Miluju sedět jen tak na lavičce a sledovat lidi, vodu, ptáky.. prostě všechno a užívat si to. Miluju psát ať už ručně nebo na klávesnici. Miluju tancovat, miluju vůni čerstvě vypraného prádla. Miluju si večer sednou s přítelem a kakaem na postel a sledovat pohádku. Miluju výlety, miluju poznávat nová místa. Miluju hledat na věcech to krásné a pak to obdivovat.. a miluju děti! :)
  Děkuju ti za tento článek a že si mi připomněla, že toho taky hodně miluju a jak je krásné tady být a dělat druhým radost!
  Doufám, že si mě pamatuješ (jsem ta, co ti psala, že chce napsat knížku a že dělá videa na youtube), nevím, jestli sis ten komentář potom četla, ale snad jo. A jestli ne, tak jak ses mě tam ptala o čem bude a kde mě na youtube najdeš, tak to tam máš jako odpověď :D snad se ti to líbí a chápeš ten humor ve videu :)
  Jinak opravdu děkuju, za to, že máš tenhle blog! Hrozně mě inspiruje! Začala jsem díky tobě psát vlastní :D a rozhodla jsem se, že do Anglie pojedu taky už s tím, že nebudu muset vydělávat a bude mi vydělávat to, co chci dělat. Takže moc díky za inspiraci a dodávání odvahy, jsi vážně nejlepší! :)

 3. Jeej, dřív jsem si takovejhle seznam taky napsala a… měla bych zase :) Vážně je to totiž bezva si tyhle všechny věci vybavit. Kolikrát člověk na některý i zapomene nebo si je hned nevybaví a pak když si je hezky sepíše a postupně časem třeba i připisuje další… je to skvělý!
  A teda nejvíc mě zaujal bod o lítání, protože s tebou soucítím! Miluju přistávání a nesnáším vzlítání. A to jsem teprve vždycky letěla tak hodinu… Ale co budu dělat, když na to přijde a já třeba poletím do Ameriky? Nebo jinam? A budu muset letět dlouho? No :-D
  Měj se krááásně a dál piš svý báječný články, protože je miluju!

 4. Tvé články prostě miluji! Jsou plné emocí, radosti a energie. Vždy se cítím líp! :) Chvíli jsem si taky takovéhle seznamy psala, ale omrzelo mě to :) Asi bych měla zase, pří pomyšlení na ten seznam bych se cítila líp. Jsou to přece věci, které mi dělají radost a naplňují mě! :)
  Moc díky :)

 5. Juu to je roztomily!!:) Jeste jsem ti zadny komentar k clankum nepsala, ale uz konecne musim!:) mam moc rada tvoje posty, vzdy mi vykouzli usmev na tvari a mam pak po nich takovou az carovne hezkou naladu:)) uplne si pripadam pohadkove:) a je to vsechno tak hezky uprimny, nic nuceneho:) A hlavne miluju pozitivni lidi!!!:) sama bych chtela svym blogem pomoct lidem, aby se nemracili a radovaoi se ze zivota a delali vse pro to, aby se meli krasne:)) Jsi boziiiiii, An!

  Gabca @gabrielakre :*

 6. Krásnej článek :) Podle mě je hrozně fajn se nad tím takhle zamyslet, taky si občas píšu takovýhle seznamy. Spoustu toho s tebou mám stejně, až na hraní společenských her :D Ty mě hrozně neba, většinou vždycky prohraju a hrozně se bojim, že to nepochopim, ty nový hry jsou fakt promakaný :D

 7. Ahoj Anie…brouzdala jsem netem a narazila na tohle: http://9gag.com/gag/agNmZAn a okamžitě mi tě to připomnělo…taková ta čistá krása…stejně jako jsi ty..Tvé články se nádherně čtou, zvedají náladu a člověk pak po jejich přečtení s hřejivým pocitem přežije sebevětší těžkosti…díky ti za to :-* Ella

 8. To bylo úžasný :-) jdu si taky něco napsat, je to tak inspirativní, uvolňující a čistě krásný

 9. Vím že je to trochu od věci ale já hlavně miluju tvůj blog tvoje náramky a hlavně tvoje kreslené pohádky a tak mě napadlo nechtěla by jsi tvoje pohádky zvěčnit třeba na tričko ?Podle mě by to bylo strašně krásné já miluju dětské motivy a oblečení s nimi :) a tvoje pohádky by se na oblečení náramně hodily

 10. Jé, to je hezký! Děkuju moc moc moc :)) To dělám taky a právě mi přijde hrozně úžasný, jak ty věci neustále přibývají! A pak že svět není krásnej! Jsem moc ráda a to, co v tobě probouzím! Žij svůj sen! Děkuju moc <3

 11. Krásně miluješ <3
  Pamatuju si to :)) Musím se na to podívat!
  Opravdu? to mě hrozně moc těší! Hroozně moc děkuju <3 Vy jste nejlepší!

 12. Můžu tě trošku uklidnit, že když letíš tak dlouho, tak už jsi tak otrávená z toho letu, že se nudíš natolik, že už se přestaneš i bát :D Děkuju moc <3

 13. Hraní je super! :D Ty nový mám ráda, jen když mi někdo vysvětlí pravidla, protože já to zaboha z těch návodů nikdy nepochopím :D :D

 14. Jé, děkuju moc <3 Napiš, bude ti z toho ještě krásněji :))

 15. Děkuju moc <3 To víš že chtěla, bohužel na to ale zatím nejsou finance.. brzy ale zase přijde nový pohádkový produkt.. a třeba si vydělá na trička :D :))

 16. Anie,

  bod 37 překvapení mám stejně do puntíku. Miluju překvapení. Ráda se nechám překvapit a ještě víc zbožňuju, když vím, že se nějaké to překvapení chystá a já se na něj můžu těšit a pořád dokola přemýšlet, co to asi tak bude :)… Bohužel, k mé (naší) smůle, mám kolem sebe také lidi, kteří než aby něco vymysleli se raději ptají, co by mi udělalo radost a nebo, když už něco vymyslí, tak to stejně vykecají…a je po překvapení…No co už, učím se s tím nějak žít. Třeba se to mí nejbližší jednoho dne naučí a já budu překvapená :)

  A co mi třeba ještě dělá radost… když si koupím zmrzlinu a v kopečku najdu kousíček té, kterou si přede mnou dávala tamta paní, nebo tamto dítko :) Nebo třeba dlouhé podzimní večery při svíčkách…pravý anglický černý čaj…vůni kávy po ránu…dlouhá víkendová rána a naše dlouhé snídaně ve dvou…a tak bych asi mohla pokračovat do nekonečna… Asi si jdu vzít nějaký kousek papíru a sepsat si to taky :)

  Měj krásné dny, Jitka

 17. Tu vůni po dešti venku, vůni posečené trávy, kočky, když sněží <3
  Je úžasný jak člověku dokáže udělat radost a zlepšit den taková maličkost. Čtu tvoje články (a taky sleduju instagram a facebook) už delší dobu, ale ještě jsem se nedostala k tomu napsat komentář a proto musim každopádně zmínit, že to zbožňuju <3

 18. Aw, this was an extremely nice post. Finding the time and actual effort to generate a
  top notch article… but what can I say… I procrastinate a whole lot and don’t seem to get anything done.

 19. great issues altogether, you simply received a new reader. What might you suggest in regards to your post that you just made some days in the past? Any certain?

 20. Hi there outstanding blog! Does running a blog such
  as this take a massive amount work? I’ve no knowledge of programming
  but I had been hoping to start my own blog soon. Anyways, if you have any recommendations or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off subject however I just needed to ask.

  Cheers!

 21. I am extremely impressed with your writing skills and also with the structure for your weblog.
  Is that this a paid subject matter or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the nice high quality writing, it’s rare to
  peer a nice blog like this one these days..

 22. I simply want to mention I’m new to blogging and site-building and really enjoyed your web page. Almost certainly I’m planning to bookmark your blog . You certainly come with amazing posts. Thanks for sharing your web site.