M(o)udruju Uncategorized

Vděčnosti

IMG_6607

Každému občas něco chybí, někomu něco chybí neustále – jednou nemá dostatek času, potom zase peněz, lásky, vděčnosti.. Neustále strádáme a přitom nemusíme. Proč jsme tak málo vděční za to, co vlastně máme? Zrovna na mě dopadá troška toho smutku, stesku.. nadávám si za to! Vždyť žiju na překrásným místě, když přeskočím pár domů, mám za zády oceán. Každý den tu svítí sluníčko, který kouzlí úsměvy každému, kdo se pod něj postaví. Kromě peněz nás nic netrápí – a ty nás vlastně nesmí trápit protože jsme šílení a takový mládí jsme si vybrali.

LIDI PLATÍ ZA ADRENALINOVÉ ZÁŽITKY A JÁ NECHÁPU PROČ. AŤ SI ZKUSÍ ODSTĚHOVAT SE NA DRUHÝ KONEC SVĚTA, S PENĚZI JEN NA NÁJEM A JÍDLO SOTVA NA PRVNÍ MĚSÍC. TO JE TEPRVE ADRENALIN – A OPRAVDOVEJ! 

Já ale vím, že to nějak dopadne – ne nějak, DOBŘE!

Abych se ale vrátila k tomu, o čem jsem chtěla psát, o věcech, které mi tu chybí. A nechci to psát proto, abych si veřejně smutnila, chci to psát proto, že málokdo si takových maličkostí všímá nebo si jich dokonce váží. Chci vám ty krásný věci, který doma nejspíš máte připomenout ale nebudu tu psát seznamy. Vždyť si pod tím každý můžete představit co chcete.

 • Podzimní procházky v sychravým počasí, kdy přijdete domů, zabalíte se do deky a zahřeje vás teplá polívka, která chutná mnohem líp, než v tropech.
 • Vdolky od tety! Moje teta umí nejlepší! Vlastně je jako jediná z rodiny umí :D Taky tak milujete vdolky?
 • Vůně podzimu, zimy a jara. Zkuste si někdy uvědomovat vůně, které vás obklopují v přírodě, bude vás to dělat šťastnější – no fakt!
 • Vůně čerstvě posekané trávy.
 • Kočka! Chybí mi Český přítulný kočky. Ty Thajský se strašně bojí a hned utíkají.. 
 • Víno z Moravy!
 • Český humor, tu ironii, který každý většina hned pochopí.
 • Těšení se na Vánoce! V tropech to prostě ztrácí kouzlo!
 • První sníh! Kdy polovina lidí jásá a ta druhá nadává! Já vždycky jásala..

Ty vlastně úplně obyčejný věci, který dělají náš život krásným a my si to ani neuvědomujeme – do chvíle, než to ztratíme.

Na jednu stranu nás tahle vlastnost neustále pohání dál. Na tu druhou jsme blbci a na tu třetí lidi. A já se i přesto těším na Bali.. a víte proč? Protože tam je paní, která umí vdolky a taky spousta Čechů! Těch skvělých, aktivních, zábavných.. těch, co pochopí každou ironickou poznámku (alespoň se to říká), nestěžují si a svou život žijou. Určitě se tam najde i nějaká ta mazlivá kočka a fakt se omluvám, že každý článek hned převracím na Bali ale mně už se o tom i zdá! Jako třeba dneska, když s náma padalo letadlo!

Važte si toho, co máte. Ať už věcí, pocitů – těch krásných, když je nám šťastno, važte si rodiny a přátel – těch opravdových. Je to stokrát omílaný a přesto na to spousta lidí zapomíná.. včetně mě. Pokud s tím máte problém, kupte si malý sešítek, nechte ho na nočním stolku a každý večer si zapište 5 věcí, za které jste v ten den vděční. Dělá to divy!


Dneska pro vás mám taky MALOU SOUTĚŽ o 8 pohledů s osobním vzkazem :) Napište mi do komentáře jaké články vás baví nejvíc, nebo o čem bych naopak měla psát. Přidejte SVOU vděčnost a já zítra pár z vás vyberu a vyhlásím na fb stránce :) Nezapomeňte přidat svůj email! 

Užijte si překrásný víkend a vnímejte ty obyčejnosti – opravdu!

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (45)

 1. Annie, mě baví tvoje články, kde popisuješ svoje všední dny, kdy se nic neděje
  :D hrozně mě to baví proto, že jde vidět, že i když si tam žiješ svůj ráj,
  tak občas jenom sedíš na posteli a koukáš, i když jsi obklopená těma ananasama, banánama a mořem.
  Nebo když popisuješ dny v práci.

  <3 Ahoj

  martina.ryzsava@email.cz

 2. Začala sem tě sledovat nedávno na instagramu. Nejsem moc talent na techniku takže je to teprve 3 měsíce co sem si koupila dotykový telefon a zjišťují pořád co to všechno umí :D ale abych odpověděla tak nejvíc mě baví článek jak si hostè stěžují. Baví mě tvá pozitivní nálada a strašně mě dobíjí. Dřív sem ještě bohužel patřila mezi ty co si pořad stěžují. Ted už ne, jsem šťastná sama se sebou, začala sem dělat práci co mě baví a sem za ní vděčná. Vlastně sem vděčná za vše co je okolo me, jak si psala lidé si neuvědomují co mají okolo sebe. Uvědomí si to až když to tam není a oni to začnou hledat. Sem vděčná i za to že sem tady na tebe narazila a mužů si číst tvé články. Preji vám jen to nejlepší do dalšího dobrodružství a ať se vám vše daří :) krásný den

 3. Anetko tenhle je pro mne nejlepsi!! Vdecnost lidem chybi a je treba si to pripominat :) ja jsem vdecna za to ze JSEM. Uz vubec fakt ze jsme, existujeme je zazrak! Krasne dny.

 4. Nejradši mám tvé články o shrnutí Vašeho týdnu? vždy i když ten týden nemáte dobrý tak se stejně nás snažíš motivovat a zlepšit nám ten den článkem. Taky mám ráda články o thajsku, číst protstě o něčem nevšedním co me vytáhne z reality. A vděčná jsem za svou rodinu a mého přítele, který mi chce splnit vševhny mé sny, je úžasné někoho takového mít. Díky němu jsem strávila naprosto úžasný den v Liberecký Zoo jako ošetřovatelka zvířat ( sloni, žirafi, tapíři,….) vzal mě na dobolenou na Srí Lanku kde jsem změnila názor na život, že není kam spěchat a snažit se být pozitivni a milí. Za něj jsem vděčná ❤️

 5. Já osobně mám moc ráda články o jídle, miluji totiž jídlo :) a většina mých konverzací u něj buď začne nebo skončí :)

 6. Ahoj Anie, já každé ráno po probuzení poděkuju za nový den. Vlastně za to, že jsem se mohla probudit a dostala jsem další den k žití a tím pádem -možnost- pro cokoli.
  Tvoje články miluju všechny a baví mě (motivují, nabíjí, naplňují, dobíjejí..) a po přečtení se vždycky nemůžu dočkat dalšího.
  Za ten prozatím NEJ bych označila asi ,,Jsem alergická na svýho chlapa“ protože mě pobavil, otevřel mi oči v pár věcech a prostě se s tím ztotožňuju :)))

 7. Anie krásný a pravdivý článek. ♡ Úplně ti věřím, že ti chybí střídání ročních období, taky by mi chybělo těšit se na první vločky, ale léto stejně miluji, takže bych to přežila.
  ——-
  Dnes jsem vděcná za to, že mám tak skvělé kamarády kteří, když potřebuju utéct z vesničky do velkoměsta nikdy neřeknou ne a taky za to, že mě tolik podporují v tom, co považuji za mou cestu. (klerris.kultova@seznam.cz)

 8. ja som vďačná za to, že som zdravá a nič mi nechýba, za moju rodinu a že existuje pár ľudí, ktorých môžem nazývať priateľmi. samozrejme za maličkosti, ktoré z každého dňa dokážu urobiť niečo špeciálne – chutná káva v kaviarni, keď ma napĺňa práca, ktorú robím (som lektorka a nie je nič lepšie ako vidieť, že moji študenti sú spokojní a že ich čas so mnou baví), keď objavím novú zaujímavú knihu alebo keď oblaky nadobudnú krásne tvary a farby.
  na tvojom blogu sa mi páči práve tá rôznorodosť – každý deň iný typ článku. raz si tu prečítam niečo pekné motivačné, potom vtipné alebo „vtipné“ zážitky s hosťami, potom tvoje zážitky a zamyslenia. niektoré mám v záložkách a vraciam sa k nim, keď som unavená a potrebujem sa nakopnúť:) ridikulozna@gmail.com

 9. Anie..opět úžasný článek..uplně mi mluví z duše a říkám si ,,aaach“ :) zrovna o tomhle jsem přemýšlela minulý týden, když se tady v ČR ochladilo.. jak já miluju ty mlhavé a sychravé podzimní rána, když pak ucítíš těch pár paprsků sluníčka, které tě zahřejou na tváři, přijdeš domů, zabalíš se do teplé huňaté deky, uvaříš si domácí pečený čaj <3.. a pak se zase těším na první sníh, kdy chytáš vločky na ruce (a do pusy :D), a pozoruješ jak je každá úplně jiná, protože nikdy nenajdeš dvě stejné :)..jak jsou krásné, a jak pomalu roztávají.. a stejně tak miluju i jaro, kdy se příroda probouzí a nádherně voní :) v létě zase třeba ty teplé letní večery, kdy se procházíš rozpálenou noční Prahou.. a nebo ležíš na louce pod miliony hvězd a čekáš až uvidíš nějakou padat :)..mohla bych psát donekonečna.. a přesně jak říkáš, málokdo si to uvědomuje, a když o tom mluvím, tak na mě většina lidí kouká jak na blázna :D :D.. ale já prostě miluju tyhlety ,,maličkosti", které spousta lidem přijdou naprosto všední… a taky si myslím, že těch pár slov vděčnosti každý den, dream list, a nebo ,,seznam věcí které miluju", že to je takový základ :), který by měl mít každý, že to jsou takový ty malé radosti, z kterých pak vznikne radost obrovská :)
  ..a ještě přikládám můj oblíbený citát od pana Wericha: ,,Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí – čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to štěstí větší." Werich

 10. Víc článků jako je tehle! Ty u kterých se člověk pozastaví, zamyslí a uvědomí si spoustu věcí! Jsem ti za ně vděčná! :-) Taky mě baví články o hostech a nedělní články (první verze) :-) A moc se těším na tvé články z Bali! Snad tu najdeš nějakou tu mazlivou kočku, mně zatím všechny utekly :( :-D A vděčnosti? Ještě než jsem dočetla celý článek, tak už jsem nad tím přemýšlela… Jsem vděčná za to, že ráno vyjde slunce! Že můžu sledovat západy slunce (ty totiž miluju), že mám nějaké DOMA, kam se kdykoliv můžu vrátit, ale zároveň to, že jsem se rozhodla na nic nečekat a žít svůj život, splnit si sen a cestovat! Taky za to, že tady na Bali se lidi usmívají, prostě jen tak a já se pak usmívám taky! :-) a za spoustu, spoustu dalších věcí! A každý večer si teď 5 takových napíšu! A taky jsem vděčná tobě za takové články… :-) Přeju krásný víkend a ať se ti dnes zdá třeba o tom, jak sleduješ krásný západ slunce na Bali, s kočkou a Lukášem po boku! Lucie (lucie.bekova@hotmail.com)

 11. Ahoj Anie, baví mě články o vašich běžných dnech a vyletech. Také mě baví veškeré fotky, které jsou součástí článků. Rada bych si přečetla o zvycich a každodenním životě Thajcu a nebo i ostatních národů, s kterymi se na hotelu setkavate pravidelně. Já jsem vděčná za to, ze jsem zdravá, za svoje rodiče a mého přítele, který je ten nejuzasnjsi, nejvtiptejsi a nejhodnejsi na světě :) A v neposlední řadě jsem nesmirne vdecna za možnost cestovat. wenra107(at)centrum.cz

 12. Milá Anie, to je poprvé co Ti sem něco píšu. Ne proto ze bych dříve nechtěla.. Sleduji tvůj blog od začátku co jsi v Thajsku (+instagram samozřejmě :D) Kdybych měla vybrat top článek který se mi/nám líbil (čtu je občas příteli nahlas) je to ten o Tvém příteli. (nevím jak se.článek jmenoval ale byl o tom co tě na něm štve a co miluješ) Byl skvelej! Zasmáli jsme se u něho od srdce. Samozřejmě ne na úkor tvého milého, ale protože tak to prostě je! Kdo je v páru tak ví o čem je řeč. Vždyť je to tak krásný nedokonalý až dokonalý. Ostatní články, ať to jsou týdenní shrnutí, denní zážitky nebo články o „bytostech“, který ubytovavate jsou skvělý. Je obdivuhodné jak to tam zvládáte. Ale já vím proč. Protože jste si to společně vysnili a jste na to dva! Dva silní a navzdory všemu milující (napořád)! Dnešní článek o vděčnosti jsi vystihla úplně přesně. Dnešní svět je uspěchany a snad každý se žene za materiálníma vecma. Neříkám však ze.mezi ne nepatřím. I když u mě je na prvním místě rodina a vždycky bude ať moje aktuální nebo ta budoucí. Spěcháme, stále spěcháme.. Neříkám že si za to můžeme sami, ale dle mého za to částečně může i společnost ve které jsme. Bydlet tak někde na Šumavě na kopci s ovcemi a koňmi to by se vůně a vůbec vše asi uvědomovalo lépe. Je to o každém znás jak se k životu postaví. :) Moje vděčnost jak už jsem se zmínila je zdravá rodina. Jsem tak šťastná ze jsme se nikdy nemuseli potýkat se zlou nemoci nebo náhlým úmrtím. Je to zázrak! Samozřejmě se nám taky stávají v rodině věci které nejsou příjemné. Ale co je proti tomu třeba vážná nemoc nebo úmrtí. Nás to ještě nepotkalo a jsem za to nesmírně vděčná. Máme ruce, nohy, čich, zrak a každý jeden druhého. Podle mého největší výhra života. Je to skvělý! <3
  Mějte se krásně a užívejte sluníčka, tady je dnes přesně to podzimní počasí na deku a čaj (to není provokace) :D!
  Posílám pozdrav aktuálně z Vysokého Mýta.

 13. Je těžké vybrat, jaké typy článků jsou nejlepší – ty máš totiž skvělé všechny! Ale já už ti to psala a víš, jak je vnímám.
  A přesně, jak píšeš dnes, štěstí a všechny ty velké věci se skrývají v maličkostech. A za ty máme být vděční! Za vůni čerstvé kávy, kterou připraví máma, i když chvíli předtím jsem jí naštvala. Za to, že si někdo pamatuje jakou čokoládu a jaké jídlo mám ráda. Jsem vděčná za úsměvy, za hezká slova, který ten úsměv vytvoří. Za obejmutí, které řekne víc než nejvíc. Jsem vděčná za možnost plnit si své sny a za upřímnou podporu lidí kolem mne. Je toho spoustu..těch věcí, který dělají každý den hezčí a je důvod být šťastná! Ale nejvíc jsem vděčná za rodinu, své přátelé a za to, kým díky těmhle lidem jsem! :)
  Měj se krásně a opatruj se <3 s láskou Sim…simmonaa@seznam.cz

 14. Úžasná a inspirativní Anie, jmenovkyně moje :)
  První vděčnost je za každý článek, který napíšeš. Objevila jsem tě prostřednictvím instagramu a hnedka jsem se do všechny tvých fotek a příspěvků zamilovala. Díky blogu, který mě nabíjí neskutečnou energií a dodává mi odvahy do dalších dní, se mi život obrátil k lepšímu. Jsem šťastná a spokojená, vděčná za maličkosti všedních dní. Dodáváš mi odvahy zkoušet nové věci a nebát se neúspěchů. Proto motivační články jsou mé nejoblíbenější :)
  Nyní se nacházím v situaci, o které jsi psala v nedávné době. Studovat nebo nestudovat vysokou školu, na jaký jít obor, zda mě to opravdu bude bavit. Strašně ráda bych cestovala, poznávala nové lidi, kultury a životní styly. Ale pro takhle mladého člověka jako jsem já, je nejspíš opravdu brzo a všichni mě od toho odrazují. Ne tak, aby mi tím ublížili, ale tím, že se o mě bojí a že si neuvědomuji, jaké by to bylo starat se sama o sebe. Jsem snílek a vím, že když si něco člověk moc přeje, vyplní se mu to. Věřím tomu! Možná to nebude příští rok, ale jednou to vyjde :)
  Díky Tobě se ze mě stala optimistka, sama tomu nemůžu uvěřit! :-*
  A má vděčnost? Jsem vděčná za ranní kávu, při které si prohlížím příspěvky na instagramu, za romatické filmy, u kterých jsem přesvědčená, že nebudu plakat, ale nikdy mi to nevyjde a brečím jak želva (:D), za sushi s nejlepší kamarádkou, kdy zápasíme s hůlkami a jedna druhé ujídáme oblíbené kousky, za procházky Prahou při západu slunce, za úsměvy lidí „jen tak“ na ulici. Jsem vděčná za přátelé a rodinu, na které se kdykoliv mohu obrátit a obkopují mě tou nejupřímnější láskou.
  Jsem vděčná za svůj život! :)

  Měj se krásně*

  A.
  krumlova.a@seznam.cz

 15. Ahoj Anetko!:)
  Já osobně nejspíš nedokážu říct, které články jsou mé nejoblíbenější, neboť se s nadšením pokaždé vrhnu na každý Tvůj článek. Ale nejlepší je, když do článku dáš něco ze sebe, ať už to jsou radosti nebo starosti nebo „jen“ Tvé zážitky. Ve spoustě článcích vidím sama sebe, protože ty pocity dokážu skrz článek prožívat s Tebou – já vím, zní to šíleně, ale spousta čtenářů určitě pochopí:)..
  A za co jsem vděčná? Snažím se být vděčná za všechno, i za maličkosti, které mi každičký den přinese. Pro mě je však nejdůležitější rodina, a nedokážu vyjádřit, jak moc jsem za mou rodinu vděčná. Myslím si, že je to to nejdůležitější, co člověk v životě má! Občas si lidé neuvědomují, co v životě mají, natož aby za něco byli vděční, což je škoda. Já se to lidem, které mám ráda, snažím dávat najevo, co nejvíc, tím spíš, když jsem například daleko od domova.. V těch chvílích jsem i vděčná za to, že se můžu kdykoliv vrátit domů (což bohužel spousta lidí na světě říct nemůže), a ať budu kdekoliv, Česko bude mým domovem navždy..
  Čemu jsem dále vděčná, jsou příležitosti. Možná to zní zvláštně, ale když se nad tím zamyslím, uvědomuju si, že každý nový den je dar a také PŘÍLEŽITOST něčeho dosáhnout – jít si za svými sny a za štěstím.. A to je podle mě nejdůležitější – uvědomit si hodnotu lidí kolem sebe a také svého štěstí..

  Tak jsem se trochu vypsala:D.. Měj se krásně. užívej sluníčka a hodně štěstí na dalších cestách.. Bali už je skoro „za rohem“!:)

  Posílám pozdravy do Thajska!:)
  Veru (vlkova.ve@seznam.cz)

 16. Milá Anetko,
  je to už nějaká chvilka, co sleduji tvůj instagram i blog. Chci Ti jen napsat, jak moc mě inspiruješ, jak se díky Tobě víc raduju a je mi na světě hezčeji, i když se mi zrovna nedaří (občas je mi třeba úplně bezdůvodně smutno). Jsi neuvěřitelně silná! Chtěla bych někoho jako ty znát osobně, září z Tebe taková energie a jsi úplný sluníčko. Pokud jde o články, které mám nejraději – nejvíc mě baví tvé seznamy (jako tento!!) <3 a taky jen ty (ne)obyčejné z tvých všedních dní :). Nejvíce jsem teď vděčná za rodinu, ačkoli jim to dávám možná málo najevo a za přítele, který má se mnou neskutečnou trpělivost. A moc se mi líbí nápad s 5 věcmi, za které jsem vděčná – každý večer před spaním!

  Moc Ti děkuju za to, jaká jsi! Za tvoje pozitivní slova a za tu dávku inspirace! <3:-* a užívej si svou volnost :)

 17. Ahoj, osobně se mi nejvic líbí články právě o rozdílech mezi naší krásnou vlastí a místy kde žiješ, protože jen nedávno jsem se vydala za studii do Anglie a vždycky se s tvými názory zcela ztotožním (třeba jakože miluju vdolky) :D a když se to ještě spojí s řádky kterými nás i sebe podporuješ, ať se nebojíme a jdeme si zatím co považujeme správné i když je to třeba pro někoho bláznivá a nereálná představa pak podle mě ten článek nemá chybu, protože se po přečtení vždy cítím lépe ;)
  kackakom@seznam.cz

 18. Ahoj,
  jsem ráda za každý Tvůj článek. Je jedno na jaké je zrovna téma, vždy mi totiž projasní den. Ráda čtu o vašich zážitcích a říkám si, že je téměř neskutečné, že někdo v sobě našel odvahu utéct z toho našeho evropského kolotoče a žije svůj život naplno. A navíc, že se ten odvážlivec nebojí podělit o své výhry, ale i prohry. To je asi má první vděčnost na dnešní seznam- děkuji, že se s námi neznámými dělíš o své niterní pocity, starosti, radosti… fotky :)
  Mojí největší vděčností jsou každičký den lidé, kteří mě obklopují. Jsem vděčná těm, co mi „hází klacky pod nohy“ – díky nim jsem totiž silnější. A jsem velmi vděčná těm, kteří mi je „pomáhají sbírat“ – vím na koho se můžu spolehnout. Největší vděčností se pro mě ale stala má drahá polovička. Z nás dvou jsem já ta hádavá, lekavá, nešikovná, ta která se všeho bojí… no prostě ta horší. Jenže on mě stále vidí nějakými zvláštními kouzelnými brýlemi. Nechá mě vyvztekat se, uklidní mě, podporuje mě a popostrkuje k novým zážitkům. Je mým princem na „bílém koni“. Ten bez kterého nechci jít dál. Vlastně hlavně on je ten důvod proč píšu tenhle komentář. Nejen, že jsem si sama potřebovala urovnat myšlenky, chtěla vyjádřit vděčnost svému příteli (i když je jasné, že každá má toho svého pana Úžasňáka vedle sebe a ten můj ho nemůže trumfnout ;) ), ale upřímně mě ovlivnila i představa pohledu od Tebe – já sbírám pohledy a přítel známky – hledali se až se našli… :)

  Krásný den do všech koutů světa, K.

  e-mail: katy.cizkova@seznam.cz

 19. Já mám hrozně ráda články o vás, jak píšeš shrnutí týdne, moc mě to baví :)
  Na začátku Nového roku jsem si dala po několika letech své předsevzetí – každý večer si zapsat aspon jednu věc, která mi ten den udělala radost .. a už to dodržuji devátý měsíc! :)
  U nás už se ochladilo a i když svítí sluníčko, tolik už nepálí a rána i večery jsou chladné – podzim je ve vzduchu a já si užívám jeho vůni ;)

  rose.tascher@gmail.com

 20. Ahoj Anie,mne se libi vsechny tve clanky, vsechny jsou totiu velmi inspirujici a pokazde se pri jejich cteni pristihnu jak vse s tebou prozivam. Vzdy mi vykouzlis usmev na rtech,nekdy i slzy v ocich,ktere jsou ale slzy stesti,ze se vam dari a ze se vam plni vase prani. Zo me vzdy nakopne,ze vesmir je naklonen vsem,staci si spravne prat. Jinak jsem vdecna za kazdy volny den,kdy mohu byt se svoji rodinou nebo prateli a nebo si ho dokazu uzit sama se sebou,hlavne kdyz ho dokazu prozit na 100%.

  Krasny den vsem
  Slunkovdusi@seznam.cz

 21. Milá Anie,
  asi nedokáži pořádně vystihnout, které Tvé články mě baví nejvíce, na každém si totiž něco najdu. Ať už jsou to Tvé inspirativní myšlenky, ta pozitivní energie, která z Tebe čiší nebo jen ty překrásné banány na které se mi vždy sbíhají sliny, jen je vidím. Pokaždé je to originální, je v tom kousek Tebe a tak zvláštně to voní.=)

  Poslední dobou jsem se naučila být vděčná především za to, že nejsem na život sama. Vím, že na mě dohlíží pár úžasných lidí, kteří už bohužel nejsou mezi námi, ale pořád je cítím a vím, že někde jsou. A pak samozřejmě Ti, kteří mi zpříjemňují každý můj den a kdykoliv je můžu požádat o úsměv, náruč, milé slovo a tak dále.

  Přeji Ti, vlastně vám oběma, hodně štěstí na další cestu životem a ať potkáte co nejvíce vděčných lidí. =)

  Denisa : deninnka@gmail.com

 22. Naprosto s tebou ve všem souhlasím. Často si stěžuji a nadávám na spoustu věcí, ale když se občas jen tak zastavím a zamyslím se .. říkám si, jak je ten život vlastně krásnej :D Miluju podzim, padající listí, dýně, sezení doma u horkého čaje když venku fouká a prší. A vůbec „největší vděčnost“ vždycky cítím před Vánoci, kdy je prostě všechno nějak krásnější – scházení se s rodinou, pečení cukroví, sníh, vůně vánočního stromku … ♥

  Líbí se mi všechny tvoje články, ty „souhrny“ týdně mě vždycky pobaví a články jako tento jsou pro mě velkou inspirací a díky nic vždycky zapomenu na ty hlouposti, na které si pořád stěžuji a které vlastně nejsou v životě vůbec důležité :)

  Měj se nádherně ! <3

 23. Krásný den Anie,
  moc krásný článek :) Tvou stránku jsem objevila až někdy začátky začátkem tohoto týdne a moc ráda se sem vracím načerpat pozitivní energii :) zatím mě baví všechny typy článků a ze všech je cítit taková upřímnost a úžasná energie :) Jen tak dál! :)
  Mám v deníčku takový svůj seznam věcí, za které jsem vděčná a když jsem občas smutná, tak si je přečtu a hned je líp :))
  Poslední dobou se mi děje spoustu skvělých věcí a jsem vlastně pořád šťastná, až se bojím že je to až moc krásné aby to byla pravda. Byla bych ráda, kdyby mohli být všichni takhle pořád šťastní :)
  Nejvíce jsem vděčná za svou rodinu, přátelé a za to, že jsme všichni docela zdraví, protože to je to nejdůležitější! :)

  Přeji Ti jen samé krásné slunečné dny :))
  eliasova33@seznam.cz

 24. Ahoj.
  Vystihla jsi to přesně. Podzimní procházky a vůně ročních období… Když v prvních domácnostech začnou topit a najednou je cítit, že přichází zima. To ve mně vyvolává nepopsatelný pocit. Není 100% pozitivní, je v něm maličko (někdy i docela dost) úzkosti, nevím z čeho pramení, ale stejně ten pocit zbožňuju. Vždycky se na chvilku zastavím a zhluboka dýchám, když je to ten rok poprvé (někdy i podruhé a potřetí). :)
  Být vděčný za drobnosti je pro mě hrozně důležitý. Asi 4x za to čtvrtstoletí, co jsem na světě, se mi stalo, že mi jen tak od radosti tekly slzy. Blbě se vysvětluje zúčastněným, ať se nelekají, že je to „jen“ štěstím, radostí z okamžiku, který není na první pohled ničím spešl. Nic moc nemám, nic moc nepotřebuju, jen se v tu chvíli těším. Především z těch lidí, kteří mě obklopují.

  Měj se v dáli krásně a piš nám pořád tak nabíjející články. Díky. Lucka

  (Tvůj článek mě takhle k večeru potěšil i bez pohlednice, takže mail nenechávám ;))

 25. Anetko, mě nejvíc baví články tohoto typu. Kde nám píšeš co si jak měla, jak to děláš ty, aby to bylo lepší. Líbí se mi, když nás povzbuzuješ a dodáváš nám odvahu pustit se do svých vlastních snů! Za tyto články bych tě úplně umačkala (samou láskou samozřejmě!)! Taky je super, že tam vždy zakomponuješ ty svoje strasti a my vidíme, že ani ty nejsi dokonalá (i když si i tak) a potýkáš se s tím a radíš, jak se s tím potýkat. Fakt je to to nejlepší, co může být!
  A má vděčnost? To, že toto vím už nějakou dobu, i když si nepíšu vděčnosti poctivě :(, taky, že mám rodinku jakou mám, že mám úžasnou mamku a ségry, které bych nevyměnila ani za miliardy! Že mám přítele, který semnou přežije i padání trakařů, ale nejvíc jsem vděčná za to, že jsme všichni zdraví a máme vše, co potřebujeme.
  Děkuju Anetko za tvé články, fakt jsem (od té doby, co sleduju každý tvůj článek) mnohem šťastnější a pozitivnější! Moc děkuju, děkuju, děkuju!!

 26. Milá Anie,
  na každý tvůj článek se těším a víš proč? Protože mě baví číst pozitivní slova, tvůj blog je malý ostrůvek v moři internetové negativity. Z toho důvodu se skoro nedívám na televizi, odjakživa mi vadí večerní zprávy a v nich samé neštěstí. Nejradši mám ale ty články, kde se nám svěříš s úplně obyčejnými zážitky. Když vidím, že nejsi dokonalá bytost s dokonalým životem. Přijde mi, že mě to k tobě dokáže víc přiblížit a zjistím, že jsme si vlastně všichni i přes své odlišnosti podobní.
  Jsem vděčná za to, že jsem po několika měsících spokojená se svým životem, i když všechno není zdaleka perfektní. Jsem vděčná, že jsem včera v knihovně ulovila skvělou knížku, aniž bych musela čekat, až bude volná. Že mám dneska slíbené k obědu lívance od babičky, protože jenom ona umí nejlepší! :D Za úžasné bílé růže, kterými jsem udělala radost sama sobě. Za náramek od tebe, Anie, tenhle týden ke mně dorazil a už ho nesundám. Děkuju ♥ Jsem vděčná za zdraví mojí rodiny a za to, že mám báječný život. :)
  Měj se krásně!
  B.

 27. Miluju kazdej clanek co napises! At je o jidle,nebo o pocitech…o lidech nebo pocasi..je v kazdym kus Tebe kterej predavas Nam a to je to hlavni :) Ale tim bych ti asi moc nepomohla tak aspon zkusim vybrat jedno tema ktery me bavi cist nejvice…musim rict ze mam rada ty delsi clanky kde je kus z pondeli,utery,strede…z kazdeho dne :) a taky ty kde jste byli na vylete a je u nej plno krasnejch fotek z dzungle,plaze a proste prirody! Dekuji ti i za clanky kde mi pripominas presne tyhle veci! Jako je prochazka zpadanym listim, vytahnout konecne kabat a skovavat si pusu pod salu :) za slunicko bych dala cokoliv,ale nedovedu si predstavit zivot bez zmeny pocasi..miluju jaro a podzim jak se vse meni…probouzi a jak jde spat :) ..
  Rofinu mam uzasnou a pritele take akorat pratele skoro nemam protoze nikdo moc neoceni mou uprimnost a nechape to ze nekourim,neopijim se a rada chodim spat za tmy (ne za ranniho svetla) ..takze jsem rada kdyz se ponorim do tveho psani a rikam si jak by jsi mi snad aspon ty mohla rozumet! Proste clovek co je JINEJ (v dobrym slova smyslu) ! Bohuzel tu nejsi,ale snad jednou nekoho takoveho najdu a bude uzasny chodit s nim do cajovny a na kafe nebo i na jednu ci dve sklenky vina ..jen tak..!
  A na zaver bych jeste pridala nejakou vdecnost..i kdyz se proste od mala jako clovek sama sebe nemam rada tak jsem rada za to jaka jsem. Zdrava a proste JINA a i kdyz se nehodim do tyhle mody dnesni doby, vim ze jednou za to budu dekovat jeste vic a snad mi za to pak podekuje i moje dite :) jsem vdecna za pitnou vodu a cistou postel! Za strechu nad hlavou a hvezdama nad ni :) taky za meho pritele ktery me miluje i kdyz jsem mu ukazala sve prave ja.. a dekuju za to ze tohle muzu psat a pritom si broukat a poslouchat pisnicky! A dekuji ze mohu cist tvuj blog! :)

 28. *dodatek..
  Myslela jsem si ze kdyz pisi email do „hlavicky“ tak ze ho nemusim psat do clanku a ze ty ho uvidis ale koukam ze ho tu dost lidi pise primo do clanku tak tedy radeji i ja : Zanulka22@seznam.cz
  I kdyz nemam stesti ve hre/soutezich,…zkusit se ma vsechno (skoro ;D ) a ja vim ze tohle by mou naladu zase povzneslo!!! Dekuji i za to kdyz se dostanes k precteni clanku ode me :)

 29. Presne takhle to citim ja :D Jsem v Jihoafricky republice a chybi mi ty veci, ktery na cesky republice nemam rada nebo jsem je dostatecne neodcenovala :D

  Miluju tvoje clanky!

 30. That is very interesting, You’re an overly skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look ahead to in quest of more of your excellent post.
  Additionally, I have shared your website in my social networks

 31. Hello! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 32. I just want to tell you that I am just new to blogging and site-building and definitely loved your blog. Most likely I’m likely to bookmark your blog . You really come with good article content. Many thanks for sharing your website.