Tvořím i vařím Uncategorized

Knížky, který nám změnily svět

Často a čím dál častějc se nás ptáte, jaký knížky jsou naše nejoblíbenější, jaký knížky nám změnily svět – život.

Neptejte se mě na detektivky nebo knížky s příběhy, hrozně ráda bych je četla ale nemám na ně čas a tak když už něco čtu, jsou to knížky, ze kterých se učím o světě, lásce, vesmíru, o sobě..

Knížka, která to všechno odstartovala byla jednoznačně:

Čtyři dohody od Don Miguel Ruiz – Milujeme Toltéky a Jardu Duška

a když nevíme coby, posloucháme ji v autě jako audio knihu a neustále si čtyři dohody připomínáme a snažíme se podle nich žít. Jde to! A svět je pak mnohem krásnější.

Pátá dohoda je taky super ale já celou dobu při čtení brečela, takže opatrně :)

Další knížky, které rozhodně přečíst?

Miluj svůj život

Kouzlo intuice

Žít s plným vědomím

Toltécké umění života a smrti

Myšlením k bohatství

Uvidíte to, až tomu uvěříte

Z vybraných knížek vidíte, že hodně tíhneme k Toltéckému učení o životě. Skoro každá myšlenka v nich obsažená mi přijde prostě hrozně krásná a já vždycky jen otevřu oči a říkám si „nojo, vono to fakt tak je!“

Každý si ale najděte svýho učitele.. nebo si jich najděte víc a časem uvidíte, k jakému inklinujete a koho myšlenky vám jsou nejbližší :) Terezka třeba miluje Osha a já už si od něj taky musím něco přečíst! :)


 

A pro ty z vás, kteří si chcete u knížek především odpočinout a nabrat energii jsou hrozně fajn knížky s příběhem a motivací současně. Já jim říkám knížky usmívací, kdy je to prostě fajn a vám z toho je krásno. Většinou omílají dokola pár základních myšlenek o štěstí, lásce a životě ale není rozhodně od věci si takovou knížku občas přečíst :)

Muž, který chtěl být šťastný

Mnich, který prodal své ferarri

Kněz, surfař a biznismenka

Sára kniha 1.

Sára kniha 2.

 

Je mi jasný, že jen co zveřejním tenhle článek, vzpomenu si na další knížky ale pro teď jsem vyčerpala svou zásobu těch mých NEJ! Samozřejmě jsme četli i Tajemství, Moc a knížky tomu podobný ale je tam víc věcí, se kterými se neshodujeme nebo si myslíme, že jsou knížky (i z těch uvedených) které to všechno dokážou vysvětlit mnohem líp :)

Doufám, že jsem vás trošku inspirovala a vy se hned vrhnete do čtení :) V těhlech deštivejch dnech je to to nejlepší :)

S láskou Anie

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (5)

  1. Všechny, co jsem nečetla si píšu na seznam a do konce prázdnin se pokusím přečíst co nejvíc z nich ^^ Poslední dobou nečtu skoro jiný knížky než na podobné téma :D :) Nedávno jsem psala na blog skoro stejný článek – knížky, co mění život a první z nich jsou taky právě Čtyři dohody a Pátá dohoda .. ty když jsem dočetla tak to byl úplně mazec .. jako bych najednou celej svět začala vidět jinak a všímat si těch všech krásných drobností, co jsou okolo nás :) Mnicha jsem taky četla, ale tam mi trochu vadí (stejně jako u Tajemství), že je to psaný takovou tou formou „budeš se mít dobře, jedině když uděláš to a to..“ a to mi přišlo trochu otravný :D Lepší je podle mě „Kdo bude plakat, až tady nebudeš – 100 životních lekcí od mnicha, co prodal své ferrari“ :))

  2. Čtyři dohody se mi moc líbily, tak jsem si půjčila Pátou dohodu, ale vůbec se nechytla, hodně jsem na sobě cítila, že jsem do té fáze prostě nedošla. A pomohla mi knížka Jak se zbavit starostí a začít žít od Dale Carnegie, v těch chvílích, kdy jsem měla pocit, že mě ten dnešní svět prostě mele.

  3. Miluji čtení takových knížek, vždy si při čtení přijdu tak nějak vyjímečná a uvědomím si spoustu věcí. :) Musím si už konečně přečíst 4 dohody :D už rok to odkládám, nechápu se :D
    Mě se docela líbila kniha Alchymista od Paula Coelha. :)
    http://probablywiththoughts.blogspot.cz/