Když chcete zútulnit interiér a do celý stěny se vám nechce, je tohle ideální varianta.
Přinese to domů trošku tepla, oživí nudný stěny a zahřeje vás nejen barva, ale i pocit, že máte doma umělecký dílo, který jste sami vytvořili – věřte mi, že to zvládnete a dobře to dopadne – ono se to v podstatě nedá zkazit, protože ze všeho se dá vytvořit záměr!
Předem upozorňuju, že jsem nejhorší pisatel návodů, receptů a podobných věcí. Prostě mi to nejde, za což se vám moc omlouvám, ale řekli jste si o návod, tak ho máte mít!
Mnohem jednodušší by bylo nafotit celý postup, ale já si na to vzpomněla, až v půlce stěny. Prostě profík …
A abych dlouho neokecávala, pustíme se do toho!
Budeme potřebovat:
- 2? barvy – bílou a „tu druhou“ já použila čokoládovou hnědou a hořčicovou pro ideální odstín. (množství barvy musíte odhadnout podle velikosti stěny – bílé je potřeba víc, než barevné)
- Velkou, kulatou, malířskou štětku
- Kbelík nebo prostě nádobu na míchání barvy
- Dřívko na míchání
- Igelit
- Papírovou pásku
- Jako první si určíme, kde chceme ombré udělat a místo ohraničíme papírovou páskou, ať to nemáme zapatlaný i tam, kde nechceme.
- Ti šikovnější můžou tenhle bod vynechat, pro nešikovnější doporučuju rozdělit si zeď na 12-16, zhruba stejně širokých dílů a označit tužkou (každý díl bude značit jeden odstín)
- Rozprostřeme si igelit, rozděláme kbelíky s barvou a do prázdného nalijeme bílou, kterou opravdu jen maličko naředíme vodou.
- Malovat začínáme od vrchu nejsvětlejším odstínem (já začínala od nejtmavší, ale teď už bych to udělala takhle). První (vrchní) díl natřeme bílou barvou, když máme hotovo, přidáme do kbelíku s bílou trošku hnědé, pořádně rozmícháme a vrhneme se na druhý díl – mokrým štětcem malujeme vodorovně spodní část, zatímco suchým přesahujeme až do pruhu, který je nad – v tomhle případě do bílého. Nedržíme se žádný linky, nejde nám o to, aby to bylo rovný :)
Barvu opravdu pořádně roztíráme, abychom dosáhli co nejjemnějších přechodů. Na fotce nahoře vidíte, že jsem šla naopak a začala nejtmavší barvou.
5. Když máme druhý pruh hotový, přidáme do belíku zase trochu hnědé a takhle pokračujeme až dolů, kdy přijde řada na nejtmavší, původní odstín.
6. Když máme zeď hotovou, místa, kde je přechod nejvýraznější přetřeme jen namočenou štětkou bez barvy. Přechod se tak zjemní.
No a to je všechno.
Není v tom žádná věda a pokud jste někdy míchali temperky, je to úplně stejný.
Vůbec se toho nebojte, určitě to zvládnete a hlavně, viděla jsem několik zdí, které nedopadly tak, jak měly, ale i přesto vypadaly parádně! Hlavně si nezasviňte i to, co barevný být nemá a bude to super. Držím palce a kdybyste se odvážili malovat, přidejte k fotce na instagram #malujusAnie, ať se můžu kouknout, jak vám to jde.
Já se teď zase na pár týdnů zdržím návodů, protože jestli mi něco fakt nejde, pak je to právě tohle. Jo a taky volejbal. Šplhání na laně. Šití na stroji …
Všem tvorům Anie
S láskou ke všemu krásnýmu a osobitýmu