Uncategorized V Thajsku z cest

Číňani na dovolený

IMG_6488

Jednou za rok mají dovolenou, peněženky plné peněz a s nadšením pětiletých dětí míří do světa. Na krku se jim houpou foťáky a podle barvy triček přesně poznáte, kdo ke komu patří. Nikdy je nepřeslechnete, nikdy je nepřehlédnete a hlavně – nikdy se jim úplně nevyhnete.

Číňani jsou prostě divný zvláštní.. a tak mi to prostě nedá, nevěnovat jim vlastní článek! Berte ho ale prosím s nadhledem!


1. Vývoj Číňana se od třinácti do třiceti zasekne a nepoznáte rozdíl. Hello Kitty má na batůžku maminka i dcera. Obě se neustále smějí a nebo pomalu brečí – Číňani neznají neutrální výraz. Obě si krájí stejným způsobem toastový chleba „na rybičky“, obě piští na všechny strany a obě si myslí, že jim patří svět.

2. Ano, ČÍŇANŮM PATŘÍ SVĚT (to mají společné s Rusákama). Přijede-li pro ně výletní autobus, v klidu si dojí svou snídani – 20minut. Dojdou si zabalit batůžky -10 minut. Všichni vyčůrat – 5 minut. No a pak si sednou do autobusu a nadávají na všechny strany, jak si TEN ŘIDIČ může dovolit 35ti minutový zpoždění!

3. Nepochopíte je! Dítě křičí já chci párek, zmrzlinu, dortík, hranolky.. a to všechno ihned po sobě. Dítě se pozvrací. Číňan se naštve a vinu svalí na špatný jídlo. Chtějí se fotit – né všude (teď kecám) ale za to s každým, kdo je „bílej“ – hlavně s Lukášem. Na jejich obranu, oni zase nechápu nás, i když se na ně snažíme mluvit jako na ty děti. Pětkrát denně za tři dny přijdou a ptají se, jak si jen koupí lístek na trajekt.. Třetí den večer se raději seberete a lístky jim jedete koupit sami.

4. Číňan musí zkusit naprosto všechno! Každý den jezdí na výlet (vždy má samozřejmě zpoždění a čeká se na něj) ale bez nich by prostě agentury zkrachovaly. Peněz mají dost, času málo a jelikož JSOU ZASEKLÍ, sami si nic nezařídí. Číňan půjde na ostrově do Ice baru – protože to prostě v letáčku vypadalo dobře, 5ti leté dítě klidně vezme na Fool moon party, utratí 2000Kč za 5 minut pod vodou s akvárkem na hlavě (fakt!) a zkusí všechny restaurace po cestě – kromě těch Thajských. To nejúžasnější na tom ale je to, že jsou ze všechno užaslí. Užaslost jim trvá asi 5 minut a pak chtějí hned dělat něco jinýho, protože po takový době mají pocit, že všechno perfektně ovládají a nemusí se tomu dál věnovat – no jako ty děti!

5. Číňan na lodi je největší zlo! Myslí si, že mu nebude špatně ale je mu špatně – vždycky. Využil totiž před tím samozřejmě all in snídani a nacpal se vším přesně jako dítě v bodě 3. Jelikož Číňan miluje zkoušení všeho možného, vyfasuje šnorchl, brýle a když má přijít na skok do vody, vzpomene si, že vlastně neumí plavat. Tak tedy vyfasuje i ty záchranný vestičky a jde se na věc. Už víme, proč se tý nádherný zátoce říká „čínská zahrada plná oranžových květů“..

6. Jsou to mimozemšťani – hrozně nešikovní mimozemšťani. Když si sladí čaj cukřenkou, zásadně ji celou vysypou. Do čaje i všude kolem. Věci používají jinak, než se používat mají a pokud jim to logicky nefunguje, (Čínani NEPOUŽÍVAJÍ LOGIKU) myslí si, že předmět je starý a tak na to použijí sílu, čímž předmět LOGICKY rozbijou. Pak jako ty děti zalezou do kouta, koukají se na vás jen tak po očku – jakože všimne si toho, nebo nevšimne? A pokud všimne, dělají jako „to já nic,ono to samo..“  Pohyby, gestikulací i oblečením často připomínají Teletubbies a díky tomu se na ně nemůžete ani moc zlobit – za a) stejně by nepochopili proč se zlobíte. b) budou se tomu smát a nebo se rozbrečí – což nechcete. c) na děti se prostě zlobit neumíte.teletubbies_onward_journey_image_bid

7. Bod je zároveň bodem nejdůležitějším! Číňanů si važte protože ještě nevíte, jak se na dovolený chovají Rusáci – ti nebrečí ani se nesmějí. Jsou taky z jiný planety ale ne z tý, kde svýho Nunu obletují Lálá a Pó. Zbavíte se jich ale narozdíl od Číňanů snadno – stačí vyvěsit zákaz konzumace alkoholu.

Přeju vám nádherný víkend a.. vezměme si z těch Číňanů občas příklad – neberme ten svět tak vážně a blbněme jak děti!

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (28)

 1. Číňan jako teletubbies, to vypadá úžasně :-)))
  To by mě zajímalo, proč jsou právě takoví???
  Že Rusáci bez vodky ani ránu, nad tím dumat nepotřebuju :-)))

 2. Co jsme se tak bavili s těmi „normálními“, tak mají v Číně zakázaný fb a podobný stránky, všechno mají svý – Čínský.. stejně tak televize apod., takže si žijí v takový tý svý ooobrovský čínský bublině a nedospívají tak rychle jako my, protože nejsou ovlivněný okolním světem a prostě ho neřeší :)

 3. Odkdy si Číňani sladí čaj? To je mi novinka. Správný Číňan si čaj nikdy neosladí, za to by ho snad i mohli v Číně pověsit :D Jinak víš, jak oni to maj s těma dovolenýma? Oni musí žádat o speciální povolení, aby mohli vyjet do zahraničí (a někdy to vyřízení trvá i rok!). Takže se jim fakt nedivím, že jsou z toho pak celí paf :) Jinak článek pobavil, s Číňanama je vždycky sranda ;)

 4. Já v Číně nikdy nebyla, takže nevím ale tady jsme měli Číňanů dost a většina si čaj sladila (to by možná vysvětlovalo, proč neumí používat cukřenku) :) Asi využívali toho, že nejsou v Číně :D Vím jak to mají :) Sama se jim nedivím, ale i tak je to hrozně vtipný sledovat a hrozně sobecký se o to nepodělit :D

 5. haha :D tak toto som skutočne nevedela, vždy ich všade vidím behať len s foťáčikom a fotiť si pomaly aj dlažbu, ale toto ich teda vynieslo na úplne iný level :D

 6. :D to jsem moc ráda, nesou sebou spoustu jiných „tajemství“ :D :D

 7. To je super, vtipnej článek!:D Já číňany znám zase úplně z jiného pohledu, a to jako největší hráče v casinu, takže si s nima taky občas užiju dost srandy :D Já je jako zákazníky mám vcelku i ráda, pořád se smějou od ucha k uchu, i když si objednávaj třeba pivo, přijde jim to strašně vtipný :D Jediný mínus – absolutně jim není rozumnět. Takže „gimití“ znamená „Give me tea“ a člověk to ještě musí vydedukovat :D:D..Každopádně líbí se mi jak jsi to pojala skvěle s nadsázkou, zasmála jsem se:)

 8. Taky jsem s nima vždy mluvila, jako s malým děckem, a když jsem si to uvědomila, bylo mi jich líto, ale pak se zas na něco zeptali a jinak to nešlo :D :D

 9. My všude kam jezdíme, tak se spíše setkáváme s rusáky. Teda číňani tam jsou také, ale pořád se více projevují ty rusáci, kteří dělají hroznej bordel a fakt si myslí, že jim patří svět. Tím pádem číňany tak trochu přehlížíme. Tak až příště pojedeme zase někam, budu tyhle číňany taky pozorovat a srovnám si je s rusáky :D Heh, skěvlý článek, rozhodně si pobavila :)

 10. Tak teď jsem si prodloužila život tak o dalších 5 let. Smála jsem se až mi pomalu slzy tekly od začátku až do konce :D … Skvělý článek, díky za něj ;)

  Krásný víkend i vám do thajska…

 11. Letos sem byla na dovolené a jak říkáš, kde byli číňánci (skupiny, ne jeden, to by jsme nemohli nikam :D) odtud jsme utíkali. Jednou když jsme byli na vyhlídce u druhých nejvyšších vodopádů v Norsku, tak tam přijel autobus. Všichni poslušně vyskákali ale vodopády? Jo tak ty je nezajímaly.. Chvilku jsme měli pocit že celý autobus se jde vyčůrat do trávy, ale pak jsme pochopili. Borůvky. Všichni byli hotoví z borůvek, fotili se s keříčkama, předbíhali kdo jich bude mít víc, pokřikovali na sebe když někdo našel nově obsypaný keřík .. při odjezdu se ani nepodívali na ten skvost vedle nich a jelo se dál. Asi na další borůvky.

 12. Anie teď si mi tím připomněla zážitek z naší letošní dovolené :-D Byly jsme s přítelem na Zakynthosu pozorovat želvičky Kareta. Jsou poměrně plaché a vždy se s loďkou čeká s určitým odstupem, aby se želvička mohla nadechnout. Tak nějak to všichni pochopili, želvička se pomalu blížila k hladině a v tu chvíli se přiřítilo žluté šlapadlo s tlupou Číňanů s foťáky na krku:-D No želva se samozřejmě lekla a všichni ostatní pozorující si klepali na čelo… Co dodat :)

  Krásný den a hlavně žádné „plašiče“ zvířátek :)

 13. hehe pobavilo, ale ja cinany mam raaaaaada :) je fakt, ze krome veci o hello kitty a roztomilostech muze sedet celkem na vsechny narody cos napsala… proste turisti na dovolene co se chovaji ehm. krome snad nemcu:)

 14. Amazing! This blog looks exactly like my old one!
  It’s on a completely different topic but it has pretty much the same page layout and
  design. Outstanding choice of colors!

 15. I just want to mention I am all new to weblog and definitely loved your page. Almost certainly I’m going to bookmark your site . You really come with wonderful writings. Kudos for sharing with us your website.