M(o)udruju motivace Uncategorized

bohatství v kapse, bohatství v srdci

qqq

Ležíme s mamkou na gauči, který nám slouží jako postel a bílá zeď se zdá být dokonalým plátnem. Přemlouvám ji neodbytně ještě o pár králičích příhod, vytvářených stíny jejích rukou..

Osypaná neštovicema slavím svý narozeniny v peřinách. Obklopují mě léky, čaj, mastičky a taky (ne)celá rodina..

Je nám 14, hodiny odbíjí půlnoc a my jsme někde uprostřed lesa. Drtíme si ruce, zpíváme písničky a při každým projíždějícím autu skáčeme do příkopu..

V batohu na zádech cinkají lahve alkoholu, od Nunu se zase line špekáčkový odér.. Je nás deset a milujeme svět. Pod “naším” stromem rozděláváme oheň..

Mám na sobě asi pět vrstev oblečení, rudý tváře i zmrzlý nohy – vůbec mi to nevadí. Kolena se mi podlamují ve sněhových závějích ale je mi to jedno. Konečně jsme na kopci, nasedáme na sáně a já nevím jestli mám brečet nebo se smát. Držím se Lukáše jako klíště, pištím, vítr nás šlehá do obličeje..

q

Nádherný okamžiky mýho života, který spojuje kromě neuvěřitelný radosti a štěstí tolik pravdy – ty nejkrásnější věci jsou zadarmo. Říkají nám to přece od malička, tak proč na to pořád zapomínáme? Ženeme se za skvělou kariérou, trávíme hodiny prací pro peníze, za který si potom koupíme kabelku, která nám bude dělat radost týden, než se okouká. Šetříme peníze na luxusní dovolenou, na kterou jedeme jednou ročně a zbylých jedenáct měsíců na ni vzpomínáme doma u televize. Potřebujeme auta, domy.. krémy na vyhlazení vrásek, koženou sedačku, na kterou se lepí zadek..

NETVRDÍM, ŽE BY SI MĚL KAŽDÝ SBALIT ŽIVOT DO KROSNY A ODJET NA DRUHÝ KONEC SVĚTA. JEN BY SI MĚL – OPRAVDU KAŽDÝ Z NÁS – PŘIPOMÍNAT TY PRAVÝ HODNOTY.

qq

Uvědomit si, že dítě nepotřebuje tablet a tisíce her v něm stejně jako partner nepotřebuje oblečení nejlepších značek a kytice růží, který stejně uvadnou. Potřebují jedině čas, kdy jim opravdu věnujete pozornost, nasloucháte, blbnete, smějete se.. a vytváříte tím ty nejkrásnější dárky – totiž vzpomínky.

VAŠE MALÝ SI NEBUDE PAMATOVAT NA TO, JESTLI TY BOŽÍ LACLÁČE BYLY Z ONLY NEBO ZE SEKÁČE. BUDE SI PAMATOVAT, JAK V NICH SPADLO CELÝ DO BLÁTA, KDYŽ SE HONILI S TÁTOU.

Bohatý může být každý z nás a je jedno, jestli má na účtě miliony nebo pár korun. Bohatstsví není o penězích. Je o tom, jak pestrý si ten život uděláte, kolik zážitků nasbíráte, kolik příběhů si poslechnete. Kolika lidem uděláte radost, kolik koček pohladíte a především o tom, jak se při tom všem budete cítit.. Protože POCIT. To je to ono!

qqqq

JÁ JSEM SI VŽDYCKY PŘÁLA BÝT BOHATÁ, A AŽ NĚKDE TADY JSEM SI UVĚDOMILA, ŽE JSEM. PROTOŽE JSEM.

Peníze jsou úžasným nástrojem ale nejsou ani zdaleka tím nejdůležitějším. Každý z nás zná tuhle pravdu, lidi ji říkají často.. a ještě častěji ji zapomínají. A tak ji zase připomínám. Znovu a znovu protože dokud to všichni nepochopíme, nemůžeme být opravdu šťastní.

  • NEZÁVIDĚT
  • PŘÁT
  • HRÁT
  • SMÁT
  • SDÍLET
  • MILOVAT
  • BÝT
  • ŽÍT

SBÍREJTE ZÁŽITKY, NE VĚCI. ŽIJTE. S LÁSKOU.

 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz