Uncategorized

Vánoční

IMG_1066Romantický, vánoční filmy, všude kupy nádhernejch balících papírů, dlouhý seznamy dárků, přání, svetr s jelenem, huňatý ponožky a pyžamo se sobama. Vánoční atmosféra, která je snad ještě kouzelnější, než Vánoce samy.

Vůni cukroví cítím už jen po facebooku ale nehledě na to, že je na Bali 30°C a prší, cítím tu atmosféru snad víc, než kdy jindy. Nemám kolem sebe rodinu, nejbližší přátele ani přeslazený výzdoby obchoďáků ale sakra, mám taky něco hrozně krásnýho! Lidi, kteří se vidí poprvý v životě a jsou si bližší, než „kamarádi“, které znáte roky – to vzájemný pochopení, propojení, podpora, duše, která chce žít a zažít.. Klid, který tu prostě je. Balijce i nebalijce, kteří si vzájemně pomáhají – a nejen na vánoce. Jako včera ta paní, která nám k úžasnýmu, zeleninovýmu vývaru přinesla talířky plný ovoce a dřevěný korálky na ruku i na krk k tomu – jen tak, protože chtěla.

Máme tu všude stromy, který jsou živý a po Vánocích neskončí v kontajnerech. Čersvý ryby a teplej čaj, kterej fakt chcete teplej protože i na Bali se dá zmrznout – věřte nebo ne, za poslední dny jsem zatoužila i po ponožkách a svetru.IMG_0957

Letošní Vánoce nebudou horší, budou jen jiný. Dopoledne se půjdeme potápět do vraku lodi, ozdobíme palmu, pustíme si Lásku Nebeskou, ogrilujeme Mahi-Mahi, ukuchtíme bramborovej salát a v počtu 10+ neznámí zasedneme ke stolu v bazénu. Nacpeme si pupky, zapijeme to šampaňským, rozbalíme dárečky pod palmou a budeme rádi, že se máme takhle krásně.. a tak když to tak po sobě čtu, říkám si, že slavit vánoce v tropech vlastně taky není vůbec špatný!

 • Neztloustnete protože místo cukroví uzobáváte celý den nejčerstvější ovoce.
 • Nejste naštvaní, že za okny nesněží protože kdyby sněžilo, tak je celá dovolená v háji.
 • Vaše peněženka zůstane plná a nebo setrvá ve štíhlém stavu – každopádně se její obsah moc nezmění protože podarovávat celou rodinu a přátele je vzhledem ke spolehlivosti, rychlosti a ceně poštovnýho víc nemožný, než možný a oni to samozřejmě chápou.
 • Podarovat v podstatě neznámý lidi je jednodušší než známý – když se do vkusu netrefíte, nikdo na vás naštvanej nebude a navíc cestovatel ocení cokoliv, co může spíš snít či vypít protože kila na těle se nepronesou tolik, jako ty v batohu.
 • Nebojíte se, že vám v krku uvízne kost z kapra. Bojíte se, že vám v krku uvízne kost z mahi-mahi nebo makrely – a uznejte, to zní prostě víc kůl!

 • Pokud vám tam ta kost uvízne, nebojíte se noci strávený v nemocnici. Tady je nemocnice tak daleko, že je výhodnější umřít, než platit taxíka a následný ošetření.IMG_1165
 • Na hlavu vám nemůže spadnou rampouch ani kupa sněhu ze střechy, jako spíš kokos z palmy, a to je stejný případ jako s kaprem – kokos je prostě víc kůl.

 • Když už vánoce slavíte, máte celý obchoďák pro sebe! Nikde žádný fronty, tahanice ani slevy! Tady je levno pořád, takže nikdo nemusí přelepovat cedulky a vy si nemusíte po vánocích klepat na čelo, jak jste se zase nechali napálit!
 • Když vánoce nemáte rádi, prostě je neslavíte a nikomu to nepřijde divný.IMG_1158
 • Nejste bílý jako sejra ale hnědý jako čokoláda a pokud moc nepijete, dokonce vám to na fotkách i sluší! Pokud nepijete a na fotkách vám to nesluší, je to znamení, že byste měli začít pít.
 • Cestou z hospody nepozorujete padající sníh ale padající hvězdy z tý jasný oblohy. Ty do pusy nechytíš, takže si nekoleduješ o angínu.

Samozřejmě, že mi bude chybět rodina, kamarádi, vánoční pyžamo, kakao do postele, sáňky nebo teplo z krbu, kterej nemáme ale i tak to bude krásný protože CHCI. Těším se na to, až uvidím u přátel ty klasický vánoce ale stejně tak se těším na to, jak prožiju ty svoje a vtáhnu vás s sebou – tosipište!IMG_1169

Užívejte si to v klidu, nezapomínejte na to, že láska se koupit nedá a mějme se rádi.♥

 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz