Uncategorized

Tipy na dárky – Ze srdce od srdce

Neumíme si představit Vánoce bez dárků, že ne? Všude kolem vás balící papíry, provázky, izolepy a takovej ten milej, šustivej bordel, kterej se lepí na ponožky.

Já nevím jak vy, ale já to miluju. Dávat a dostávat, hlavně ty dárky, který jsou opravdu čistě jen pro radost od srdce, ty nejvíc. Né ty potřebný, nebo ty který kupujeme, když nevíme co a další rok je zkoušíme nenápadně poslat dál. Ale ty vyrobený, v lese sesbíraný, nebo dělaný s láskou – však ono je to z toho prostě nějak cítit.

Dneska bych vám chtěla dát pár typů právě na ty, ze kterých to ucítí i ten největší cynik … nebo ne, tyhle věci cynikovi radši nedávejte, ty jsou spíš pro ty snílky, hračičky, jemný duše a pro každýho, kdo pro ně najde místo. V srdci a doma, tam hlavně. Jsou to věci pro radost, který mám já nejraději a radost z nich bude několikanásobná, protože její koupí uděláte radost nejen obdarovanýmu, ale podpoříte tím taky začínající (nebo né), malý živnostníky, umělce, tvory, (ne)tvory – snad ne, kteří do toho prostě vložili kus sebe – a to je fajn pocit, žejo? :)

Několik večerů jsem strávila ve vodách Fleru, který podporuje ty nejšikovnější český tvůrce a hledala pro vás ty nejzábavnější, nejrozkošnější, nejzbytečnější, ale krásný. Tak, jdem na to!

Vanda&Valerie

Už roky mám vysněnou kuchyni, ve který nejsou stejný hrníčky ani talířky, ale každý je jiný, má svůj vlastní příběh … Mít mezi nimi některý od V&V by mi vůbec nevadilo a obdarovaný z něj bude mít určitě taky velkou radost!

Tudydu

„látkoví kamarádi“ z Heřmanova Městce. Nádherný, malovaný zvířátka pro děti i dospělí. Já je letos věnuju taky – mám jen obrovský štěstí, že mí kamarádi, ani Lukáš tyhle články nečte.

 

Babička Ovečka

Udržet ruce v teple a ještě tak hezky? Návleky mám radši, než klasický rukavice (mnohem snadněji s nimi totiž vytáhnete z kapsy placatku … třeba s rumem) A tyhle jsou tak kouzelný!

Jargas

Když už jsme u těch placatek …

Vitalia Art

Určitě jste u mě zaznamenali tu odkvetlou pampelišku na                                                                              krku,  žejo? Mám pocit, že nikdo kromě fotografů a malířů nedokáže udržet tu pomíjivou krásu okamžiku, jako tahle „malá“ značka, která si zaslouží obrovskou pozornost.

Amélka 

Amélku sleduji na instagramu a u každé věci si jen říkám „panebože, to je tak krásný!“

Dantak

Mandalový hodiny? Ano prosím!

Omar handmade

Pro všechny, kdo se mě pořád ptají na mé dřevěné misky, talíře … jsem našla Omara! Tvůrce, který vyrábí ze dřeva nádherný misky, talíře, nebo třeba prkénka z africkýho dřeva.

Šárka 

Šárka vyšívá a šije nádherný, pestrobarevný kosmetický taštičky s motivem rostlin, mandal (kdo by nemiloval mandaly?) a všeho dalšího, ceny jsou navíc snad ještě příznivější, než v řetězcích, takže do toho!

Ka.Lu

Často se mě ptáte na maly – na ty naše svatební, nebo na ty, které jsem někdy sama vyráběla a prodávala. Maly už nedělám, protože (věřte nebo ne) to zabere opravdu spoustu času, který tomu věnovat nechci a tak jsem pro vás našla prodejce, který dělá maly fakt krásný. Kochejte se.

Vikeaeu 

Pletený. Všechno pletený. Pletený polštáře, pletený košíky, pletený pufy, pletený šály, pletený čepice, pletený rybičky, kočičky, hračičky, celej pletenej svět. Pro milovníky skandinávskýho stylu, boho stylu, krásných věcí a vlastně všeho.

Little Rock Star

Já prcka ještě nemám, ale vy, nebo vaše kamarádka třeba už jo. Potom je tohle tak vtipnej dárek, že až jednou … tak každý rok podobný kousek prosíme!

Atelier Zaky

Krásný, látkový pytlíčky na ovoce, zeleninu, rohlíky i spoďáry a hlavně odličovací tamponky, který můžete znovu použít. Já je miluju už měsíce, co vy? Kamarádce, která miluje přírodu dobrý, né?

Evinka 142

Ponožky no. Ale jaký! Je hodně blbý si jich pár objednat a zabalit si je pod stromeček?

Lucky Bird

Sedáky, polštáře, povlaky -těch není nikdy moc, že ne?

Mametonatriku

No, protože jich prostě není nikdy dost!

Magifešn

Ručně malovaný trička s vtipnými, milými nápady já ráda. Jo a taky proto, že Jsem víla, vole a ty třeba taky.

Tak jo, dost bylo inspirace :) Teď úplně odbočím, ale sedím u stolu a pozoruju, jak nám poletuje kolem stromu snad deset sýkorek – na větvě jsme jim tam rozvěsily lojový kuličky, který teď dělají radost nejen jim, ale i nám – s těmi zvířaty je na tom světě prostě líp, tak jim taky dělejte radost :) 

Krásnej den♥

 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz