Uncategorized V horách

Tělo&Duše

Před pár týdny nám na našem tripu Marťa s Ondrou povídali o pobytu, po kterým se cítili jako by lítali. My si lítáme rádi, to víte všichni, a tak se nemůže nikdo divit, že jsme to vzali hopem a jeli tam. Na farmu Koldín, kde se o nás starali tak, jako bysme byli jejich vlastní a čistili (jsme) naše těla i duše, abysme se cítili co nejlíp, měli plno síly, energie, nezbylo v nás nic, co tam nepatří, předešli jsme různým nemocím, nebo vyléčili to, co nás tam přivádí a byli na tom světě zase ještě o kus radši.

 

Pro spoustu lidí je pobyt tím určitým milníkem v životě, kdy si uvědomí, jak opravdu chtějí žít a co podstatnějšího – jak se chtějí cítit. vnímáme to stejně tak.

 

Upřímně. Bylo nám tam skvěle. Denně jsme do sebe ládovali 4kg čerstvé zeleniny ve formě šťáv – to bylo všechno, v Koldíně se nejí. Někdo to zvládá líp, jiný hůř – za sebe můžu říct, že hlad mě hlad netrápil vůbec, ale ty chutě … na sushi rýži a avokádo jsem se těšila už od pondělního poledne a ty červený, voňavý třešně co jsme míjeli na procházce po cestě k lesu … Luky na tom byl o kus hůř, od úterý nemohl už šťávy ani cítit, takže půstoval úplně a ve středu mu nebylo zrovna nejlíp – v pátek k večeru se to ale přelomilo a už se zase smál. Vesmír byl zase v rovnováze.

Každý den jsme zahajovali jógou s Vaškem, při který jsme se chvílemi mučili sranda prosímvás, smáli, učili se dýchat, cítit (se) a vypnout hlavu – hodinu a půl vypnutá hlava? Den ode-dne jsem měla víc a víc energie a vypnout myšlenky pro mě bylo takřka nemožný. Tolik nápadů. Díky tomu jsem si ale uvědomila, jak obrovský problém pro mě je čekat. Na vlak, na doktora, na to, až se bude něco, cokoli dít … na všechny ty věci, který nemůžu sama ovlivnit a tohle mě provázelo na každým kroku, každý den.

Po józe následovalo štamprdle z aloe, Noni, první šťáva a individuální plán složený z masáží, plasma generátoru, bicomu, sauny, bemeru, terapií pro duši …  šankaprakšalány – to je cvičení, při kterém pijete slanou vodu, která vámi následně leze … vším, vším váma leze, nebo třeba kávovýho klystýru – představa je to samozřejmě šílená, ale to, že pomáhám svýmu tělu líp fungovat a ten chvilkový pocit nekomfortu vynahradí, navíc věřte mi nebo ne, není to vůbec nic hroznýho. Večer jsme se dívali na různý dokumenty a debatovali s Lukášem (né s tím mým) o stravě, o tom co je pro nás dobrý, co jíst, nejíst, co to a to dělá s naším tělem i hlavou … Luky je zastánce především paleo stravy, zatímco já spíš tý veganský a i přesto, že to jsou dva naprosto rozdílný směry, shodli jsme se na spoustě věcí, byli otevření debatě, jeden druhýmu a nejen, že jsem si to užívala, ale taky mi to moc dalo.

Terapie jsme prokládali pitím šťáv, zdravých „panáků“, malováním, čtením, procházkami a povídáním si jak se všemi účastníky zájezdu, tak s terapeuty ... o životě, o jídle, o cestování, o všem a bylo to tak moc příjemný – všichni jsou otevření, neuvěřitelně milí, je s nimi sranda a nic víc ke štěstí asi ani nepotřebuju ... misku rýže jen ... s tím avokádem.

U příspěvků už jsem zaregistrovala, že spoustu lidí odradí cena pobytu a upřímně, i my s mužem jsme si před příjezdem říkali, jestli to není moc, ale víte co? Vůbec ne! Prostory jsou tu překrásný, každý z terapeutů se vám věnuje individuálně, záleží mu na vás, na vašem zdraví, pohodě … všichni tu dělají absolutní maximum pro to, aby vám bylo dobře a cítili jste se tu ještě o kus líp, než doma – a vzhledem k tomu, že se sem lidi třeba dvakrát do roka vracejí a i my už vyhlížíme další termín, na tom opravdu něco bude.

 

 

Někdo chodí na masáže, nehty, kosmetiku, jezdí na wellness pobyty … každý z nás potřebuje, aby o něj bylo někdy pečováno a i chlap se cítil jako princezna. Každý z nás si zaslouží cítit, že je tu někdo, komu na nás záleží a tady to cítíte na každým kroku. Celý rok se snažíme být skvělými partnery, milenci, kuchaři, kutily, kamarády, podnikateli, zaměstnanci, šéfy a málokdy si uděláme čas na to jen prostě být a nechat to všechno plynout. Sebe plynout a dát našemu tělu to nejlepší, pročistit ho, aby v týhle rychlý době mohlo fungovat i dál, pomoct mu, aby se dokázalo samo-léčit. Hravě, zdravě a s radostí.

 

Tady se vám to povede okamžitě, i když nechcete a cukáte se co to jde. Uděláte si čas na všechny ty knížky, který si chcete už rok přečíst, namalujete si obraz, i když máte pocit, že to neumíte. Díky jogínovi Vaškovi protáhnete tělo tak, jak nikdy, vyčistíte tělo, hlavu a třeba si díky času věnovanýmu sobě uvědomíte spoustu věcí – přicházejí tam do hlavy nějak sami a s prázdným tělem se řeší kupodivu líp a rychleji.

 

Budete se cítit v tý nejsprávnější době na tom nejsprávnějším místě a pokud pojedete na týdenní pobyt, ve čtvrtek začnete lítat a v sobotu budete schopný i teleportace.

Stejně je to krásný, jak málo vlastně stačí.

 

10 nejdůležitějších věcí, který jsem si odnesla.

  1. Naučila jsem se víc důvěřovat vlastnímu tělu a tomu, co všechno dokáže.
  2. Pustila jsem věci na kterých jsem měsíce lpěla a ony se nechtěly hnout. To bylo něco, co mi nešlo neskutečně dlouho a já tím ten svůj proud událostí asi pěkně blokovala. Tam to přišlo nějak samo.
  3. Vyhledala jsem si konečně všechny farmáře v našem okolí a rozhodla se nakupovat (především) jen tam.
  4. Vynořila se mi spousta věcí z nitra a já díky tomu hodně věcí pochopila.
  5. Došlo mi, co mě opravdu naplňuje a čemu se chci v budoucnu především věnovat.
  6. Zjistila jsem, co mi dělá dobře a co ne-  jinak, než jsem si myslela – já vím, jak prostě to zní, ale je to moc důležitý.
  7. Našla jsem lidi se stejným pohledem na svět, společnost, na nás.
  8. Vyčistilila jsem si tělo a znovu ho nastartovala. A jo, to fakt cítíte.
  9. Pochopila jsem, že strach a bolest není nepřítel, ale docela dobrej kámoš.
  10. A nakonec jsem si nesčetněkrát jen potvrdila, že s humorem a úsměvem jde prostě všechno, všechno na světě mnohem líp a není třeba brát sebe/život/cokoli, až moc vážně.

My už jsme třetí den doma, pomalu najíždíme na „normální“ stravu a je nám parádně. Cítíme se mnohem lehčí (Luky zhubl skoro 2 kila tuku /to je asi 6 kostek sádla!/, já jen vodu, ale nejela jsem na pobyt kvůli hubnutí), mně se tělo čistí pletí, což taková hitparáda není, ale jsme plní energie, ráno se nám krásně vstává a hlavně je nám po psychický stránce moc dobře.

 

Děkujeme moc Lukášovi, Vaškovi, Kristýnce, Mirce, Pepovi i paním kuchařkám-šťávařkám. Za to, jak dobře nám s váma bylo a určitě i bude. A Lenko, Jiří, Arnošte, Mário, Andrejko, Vlaďko – doufám, že se brzo zase uvidíme! 

 

Všem, které jsem na detox nalákala pevnou vůli – výsledek stojí za to! A vy, co byste něco podobnýho rádi zažili, ale milujte jídlo nadevšechno na světě, tak od 12.7. – 15.7. je v Koldíně Ashtanga joga s vegenským jídlem – winwin!

Pro všechny pobyty, informace, ceny, cokoli, víc a další víc a cokoli koukněte na stránky Těla&Duše.

 

PS: Náš pobyt tady je výměnou za naši zkušenost a sdílení s vámi – absolutně nic to nemění na autentičnosti a našem nadšení. Slavnostně přísahám.♥