M(o)udruju Uncategorized

Moje největší inspirace

Když se mě někdo zeptá, kdo mě nějvíc na světě inspiruje, odpovídám že já sama. Nechci, aby to vyznělo sobecky, ale mám fakt pocit, že všichni jsme sami pro sebe tou největší inspirací, když se ohlídneme za tím, co všechno jsme zvládli. Že to my jsme se jednoho dne postavili na nohy, řekli poprvé „máma“, zvládli jsme se naučit anglicky, vypočítali jsme rovnici (a následně to celý zapomněli, protože počítat s písmenkama? Sakra, kde to jsme!), zvládli jsme první pusu, první sex a přežili jsme i to, že nám někdo zlomil srdce. Nemusíme letět na měsíc ani do Mexika, nemusíme být nejlepší, nejkrásnější … tohle jsou věci, který jsme zažili nejspíš všichni. Každý z nás byl jednou dítě a snad každý chtěl jednoho dne zázračně vyrůst a být dospělým. Protože dospělí byli hustý, všechno uměli, zvládli, mohli cokoli na světě.

 

Když se ohlídneme za tím, že jsme před pár lety seděli s pokaděným zadkem v postýlce a cucali mámě prso, ušli jsme všichni docela velkej kus cesty a to, že se z toho poděláme nás už napadá jen občas. Nemám pravdu? 

 

Mě tohle vědomí vždycky žene o kus dopředu, při každým šíleným nápadu, protože když jsem zvládla udělat autoškolu i přesto, že jsem si spletla semafor s lampou (nesuď mě), dokážu asi opravdu všechno na světě.

I já mám ale svý nakopávače, lidi, kteří mě inspirují k tomu, abych si šla zacvičit, barevněji vařila, víc se smála, přinášejí mi kus radosti, energie a jejich fotky nebo texty mi prostě dělají dobře na duši, protože to jsou lidi, kteří mají srdce a rozum – a to je moje nejoblíbenější kombinace na světě.

Pavline Kan @pavlinekan – Pája je jeden z největších bláznů, který znám. Před dvěmi lety jsem na podzim napsala na facebook, jestli za námi někdo nechce na vánoce dorazit na Bali. V tu dobu jsem se vůbec neznaly, ale i tak za pár týdnů přiletěla a staly se z nás bezvadný kamarádky. Pája žila na Sardinii, v Řecku, Finsku … nedávno si koupila jednosměrný letenky do Jižní Ameriky a každý den sdílí na stories život a cestování takový, jaký opravdu je. Nejvíc doufám, že jednou napíše knížku se všemi svými příběhy, protože to je něco, z čeho byste si sedli na zadek.

Sweet melange @sweet_melange – Terezka je budoucí maminka , která žije právě v Oslu. Sleduju jí už několik let a vždycky jsme měla pocit, že jsme si strašně podobný, což jsme si nedávno naživo potvrdily. Obě jsme takový mrňavý víly, který se ale nebojí říct něco, s čím třeba nesouhlasí a postaví se za svůj názor. Máme celkově hodně podobný pohled na život a svět okolo nás. Terka má nejen instagram a blog, ale taky natáčí videa na youtube, tak na ni mrkněte :)

pro další inspiraci rozklikni

Weef  @_weef_ – Verča je ryba jako já, někdo si nás plete a my vůbec nevíme proč. Nechodí kolem horký kaše, je zábavná, energická, inspiruje lidi nejen v redukci odpadu a má rozhodně co říct. Tak poslouchejte.

Kamča a Markét @kamcalindova a @maczetabvp – Kamča s Markét si otevřely veganskou donutkárnu. Obě jsou sympatický, vaří veganský dobroty a srší z nich ta láska k životu i k jídlu. Moc se mi líbilo, když Kamča nedávno někde říkala, že jí cestování nechybí, protože je jí teď takhle prostě krásně … a přesně o tom to je.

Tamara @tamara_klusova – Tamara je manželkou Tomáše Kluse a sdílí takový ten krásně klidnej (může se vůbec použít slovo „klidnej“ v rodině se třemi dětmi?) život plnej lásky a sounáležitosti. Nedávno si taky založila blog a její psaní je pohlazení na duši, při kterým víte, že jste tady na tom světě přece jen správně.

The Sikls @thesikls – Mladá, krásná rodina s nejrozkošnějším dítětem jak z modrý laguny. Před čtyřmi měsíci se vydali do světa, procestovali už pěknej kus a každý den boří mýty o cestování s malým dítětem. Ooobrovská inspirace! 

My cooking diary @mycookingdiary.cz – Kačí s Adamem nejspíš znáte – jsou prostě neuvěřitelnej příval úžasný energie. Nedávno se vrátili z Hawaie a brzy zase někam vyráží, tak pokud byste náhodou neznali, určitě to napravte :) 

Za normální holky @zanormalniholky – Projekt podporující normálnost jednou báječně normální bytostí. Kristýnka každý den pomáhá holkám uvědomovat si ty správný hodnoty. Nejen, že dělá skvělou věc, ale navíc je to člověk se srdcem na tak správným místě, jak to jen vůbec jde. Přečíst si o tom můžete nejen na profilu, ale taky ve skvělý knížce Bez filtru 

Kate Rezková @katerezkova – Asi všichni víte, že Kačí s Týnkou jsou moje srdeční záležitost a na ty holky nedám dopustit. Kačí se momentálně věnuje především hudbě, ale taky nádherně píše a maluje. Určitě si nenechete ujít nejen instagram, ale taky knížku Sama sobě majákem. Zima bude asi ještě chvilku trvat a tohle je krásný, víkendový čtení, který vás vtáhne a nepustí. 

Ellen Fisher @ellenfisher – Ellen Fisher je mladá maminka (už brzo) tří dětí. Všichni jsou vegani a žijí na přenádherným Maui a jejich videa vás dobijí neuvěřitelným způsobem. Skvělá inspirace pro všechny, kteří se snaží žít udržitelnějším způsobem života, milují přírodu a „alternativnější“ … spíš přirozenější … způsob života i výchovy dětí. 

Sarah Lemkus @sarahlemkus -Překrásná, mladá, veganská rodina žijící na Novém Zélandě, která je stejnou inspirací, jako Ellen.

Bonny Rebecca @bonnyrebeca – Stejně velká inspirace jako Ellen a Sarah, jen s tím rozdílem, že zatím nemá děti :)

Dál mě moc baví @mamasandtapas @thewaveofreality @krjurikova @jinti_fell @terezkalorencova @terezainoslo @lucinka_pusinka @veronicaleroy @earthyandy @lucie.nesto @fruity_mommy 

Sledujte lidi, díky kterým je vám hezky, ne ty, kteří ve vás vzbuzují závist a pocit méněcennosti.

S láskou Anie