bali M(o)udruju Uncategorized

Starý lidi a úžasný příběhy

 IMG_8349

Proč chodí lidi na párty?

  1. Chtějí se pobavit
  2. Chtějí si zatancovat
  3. Chtějí se seznámit
  4. Chtějí se opít
  5. Chtějí zapomenout na problémy

Proč my nechodíme na párty?

  1. Bavíme se tím, že se bavíme a na párty se moc bavit nedá
  2. Nelíbí se nám hudba, která tam hraje
  3. Už jsme se seznámili
  4. Opít se zvládneme i bez párty
  5. Problémy řešíme jinakIMG_8214

Seděli jsme na sedacích pytlech, nohy zahrabaný do písku, v ruce studený pivo. Obklopovalo nás moře, který nebylo přes hudbu slyšet, velký oheň a stovka mladých lidí kolem nás. Podívali jsme se s Lukášem na sebe a ani jsme nemuseli nic říkat (ono by to stejně nebylo slyšet) ale věděli jsme, že sem prostě nepatříme, i když bychom hrozně chtěli.

 

Je málo lidí v našem věku, se kterýma si rozumíme a kteří si rozumí s námi – oni nám totiž většinou nerozumí.

 

Hodně našich kamarádů je ve věku 50+ ale nejsou to ledajací „starouši“. Jsou to cestovatelé, dobrodruzi, léčitelé.. a my milujeme jejich příběhy, jejich otevřenost, smysl pro humor i to, jak vnímají život a jak vnímají nás. Tyhle lidi vám vždycky poví – dokážeš to, jde to, zvládneš to! Nikdy od nich neuslyšíte, že něco nejde. Slýchali to v mládí tolikrát – a vždycky to šlo! Nemyslete si ale, že se s nimi bavíme jen o přírodě, vesmíru, na hlavu postavenýmu školství, nevyléčitelných nemocech a inteligentních tématech.

 

Dlouhý debaty nejednou skončí u sexu, prostituce nebo drogových opojení.

ko

Všechno jsou to ale večery na který nezapomenete a všechna ta slova vám nedají spát, budete o nich pořád přemýšlet pořád dokola – budou vás učit a přeměňovat.

 

Jediný problém v kamarádství s „důchodci“ vidím v tom, že stejně rychle jako stárneme my, stárnou i oni.. no a za chvilku umřou a pak nám žádný kamarádi nezbudou!

 

Všichni jsme jen lidi. Někdo z nás chodí po světě dýl, než druhý ale v podstatě jsme úplně stejní. Neodsuzujte člověka proto, že je starý a máte pocit, že si s ním nemáte co říct – zkuste jednou opravdu bez předsudků poslouchat a uvidíte, jak vám poskočí srdíčko úžasem a radostí. Vyberte si toho „vašeho“- duší nejbližšího a nechte se očarovávat.

Běžte navštívit vaše babičky, dědečky nebo „jen“ rodiče a nechte si vyprávět! Vždyť to vyprávění je tak krásný.. a já dám zase na oplátku druhou šanci svým vrstevníkům, který mě moc nechápou a já nechápu na je.IMG_8216

 To možná proto, že jeden z nás je „tak trochu blázen“. Ale jen „tak trochu blázni“ můžou dokázat velký věci!

 

Jo a pokud pořád nevíte, kde takoví kouzelní lidé chodí, dám vám tajný tip na Jiřího Hotového z Brna – je to neuvěřitelný „tak trochu blázen“ cestovatel a ještě neuvěřitelnější vypravěč, napsal i knížku Jiří Hotový na cestách a pokud jste si, stejně jako já, zamilovali Stoletého Staříka, tohle vás chytne taky! Najdete ho v Laoské restauraci Sabaidy a věrný posluchače nikdy neodmítne.

My si už jdeme poslechnout příběh, jak Jiří málem zemřel na poušti. Vy se mějte co nejkrásněji a pokud je tu nějaký starý nebo mladý morous – pane, nebuďte morous!

S láskou vaše Anie ♥

 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz