motivace Uncategorized V Thajsku ze života

recept na svět bez válek

IMG_4037

Při poznávání tolika nových lidí, osobností začnete vnímat, jak na vás kdo působí, jaký kdo je.. koho rádi vidíte.. Začnete si taky víc všímat vystupování a snažíte se tomu hlouběji přijít na kloub – protože nic není jen tak.

Po 4 měsících a stovce nových tváří jsme s Lukášem přišli na zajímavou – banální věc. Hezcí lidé (tím myslím upravení, se zdravou postavou, pěknými vlasy..) jsou mnohem milejší, veselejší a přátelštější, než ti oškliví..

S hezkými lidmi si rádi večer sednete, popovídáte si s nimi a máte touhu, poznat je za ten krátký čas co nejvíc. Ti „oškliví“ přijedou bez úsměvu, sotva vás pozdraví a všechno je vždy špatně, i kdyby jste se stavěli na hlavu a snesli jim modré z nebe.

Přemýšleli jsme nad tím, čím to může být a.. ti lidé se prostě nemají rádi, sami se necítí dobře a to všechno přenášejí na nás, na vás, NA SVĚT.

Od malička jsme vybízeni k tomu, aby jsme byli především skromní, pokorní a hlavně aby nám nic nestouplo do hlavy! Sebevědomí je něco, za co se u nás v podstatě trestá.

Když se zeptáte většiny svých kamarádů na to, v čem jsou dobří, nejspíš budou chvíli přemýšlet, než vám něco odpoví. Pokud se jich ale zeptáte na nedostatky, dočkáte se spousty různých negativních vlastností.

Tohle nepovažuji za pokoru ani za skromnost. Nepodceňujte se! Pokud máte krásné, velké oči, samozřejmě si je zvýrazníte zatímco velký nos potlačíte.. proč to samé potom neděláme  s vlastnostmi? Proč máme pořád pocit, že nesmíme dávat světu vědět o svých schopnostech?

Vychvalte se do nebes – ano, sami sebe! Přijměte se a mějte se rádi! Protože když si budete plně vědomi toho, v čem jste dobří, dáte to vědět celému světu a uvidíte, že svět to ocení! Bude se na vás víc smát, bude krásnější a lidi k vám budou milejší, protože.. TO CO VYZAŘUJEME SE K NÁM VRACÍ jako bumerang.

Myslím si, že kdyby se lidi měli rádi, měli opravdu rádi sami sebe, nebyla by tu nenávist, závist, zlost.. nebyly by tu války.

Vím, že tohle píšu už po několikáté ale.. milujte se! Prosím.

A věřte mi, že pokud najdete lásku v sobě – k sobě. Přijde k vám i zvenčí.


Užijte si nádherný pátek, víkend a napište mi CO VÁM JDE, V ČEM JSTE DOBŘÍ A.. MÁTE SE RÁDI? <3 

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (43)

 1. Přesně tak to je Nádherně a výstižně napsáno! Takových článků není nikdy dost, tím se nám to zapisuje do podvědomí

 2. Naprosto s Tebou Anet souhlasím! Lidé by k sobě měli být více milí, radovat se z maličkostí, dělat si svět hezčím a vážit si sami sebe. Je pravda, že sebevědomí, resp. jinakost je u nás něco špatného, a to by se mělo změnit, právě tím pozitivním pohledem na život a tolerancí.
  A k odpovědi na otázku. Když jsem byla mladší, chtěla jsem vypadat jako holky z magazínů, které nám konzumní společnost nutila a nutí dnes a denně, a protože jsem se nenarodila se zrychleným metabolismem, ani to nemám v genech, dál jsem chodila po světě jako holka krev a mlíko. Časem jsem si všimla, že jsem si vlastně „zvykla“ a že se mi mé tělo i líbí, a začalo to vnímat i okolí. Díky tomu mi mé sebevědomí trochu narostlo a začala jsem si víc věřit. Nyní můžu říct, že jsem se sebou spokojená. Mám sice prořízlou pusu a nebojím se říct svůj názor, ale vnímám to jako plus.
  Myslím si, že jsem dobrá v organizaci času a záležitostí, vím, co od života očekávám a co si chci od něj vzít. Mám svůj cíl, kterého chci v pracovní oblasti dosáhnout a snažím se mu stále více přibližovat. A jsem šťastná. Šťastná, protože žiju život se vším všudy, někdy brečím, jindy skáču radostí, někdo mě zklame, někdo potěší. Hlavní je mít kolem sebe ty správné lidi, se kterými je ten život prostě nádherný :).

  P.S. Tvé články jsou opravdu skvělé, a myslím, že pro čtenáře velice přínosné, děkuji za něj.
  CHIC Adriana

 3. Děkuju moc <3 taky si myslím, že čím víc, tím líp :) ať si to pořádně pamatujeme! :)

 4. Koukala jsem na blog a jsi vážně krásná :) Čiší z tebe něco hrozně hezkýho! A myslím si, že prořízlá pusa je vlastnost rozhodně dobrá! Je skvělý, že o sobě dokážeš říct tolik pozitivních věcí! Víc takových lidí! :) Držím palce v cestě za tvým snem a děkuju <3

 5. Bohužel jsme tímto světem témeř nuceni k tomu, abychom byli i k sobě pesimstičtí. Někdy jsme sami se sebou spokojeni, ale někteří lidé (samozřejmě ti co na sobě stále vidí chyby) tak nám závidějí a začnou pomlouvat. Špatně se to občas nese a pokud je někdo takový co si to vezme moc k srdci a neunese to a jeho sebevědomí je v háji.
  Kéž by byl svět takový jaký bychom si ho my všichni přáli :-).
  Tenhle článek je skvělý. Hlavně takhle při pátečním ránu! A děkuji za takovéhle články, vždy mě nakopnou!

 6. vždy si hovorím, že s tým začnem…a možno na chvíľu vždy aj začnem, ale potom zase príde niečo, čo ma donúti pochybovať o sebe. Sakriš, ale raz sa to už musím naučiť!:)

 7. Právě, nesmíš poslouchat lidi, kteří ti říkají, že nejsi dost dobrá protože je to jen o tom, že ten člověk nemá rád sám sebe! O ničem jiném to není. Pokud se budeš mít opravdu upřímně ráda, uvědomíš si to pokaždé co uslyšíš nějakou výtku a necháš ji jen tak odejít :) Není to světem, je to námi :)
  Děkuju moc a přeju krásný den :))

 8. To má asi každý, chce to trénovat a neustále si to připomínat :) Brzy to určitě zvládneš bravurně! :))

 9. Děkuju moc <3 Pracuj na tom každý den a uvidíš, že to přijde :) Už jen to, že jsi se sebou spokojená po vzhledové stránce je hrozně super :))

 10. Já Vás miluju <3 jste skvělí. Ještě nikdy jsem takhle nečetla a nehltala žádný blog. Přijde mi, že máme úplně stejné názory, sny a podobnou povahu… Moc, moc Vám přeju ať se Vám splní každičké přání a ještě něco víc….Hodně sil a HLAVNĚ ať JSTE ŠŤASTNÍ!! Je krásné když máš s kým si plnit vaše společné sny…protože ty společné jsou jednou tak velké

 11. To je tak neuvěřitelně krásný komentář! <3 hrozně moc děkuju, to by jsme měly společně zajít na víno,(protože ho máš určitě stejně ráda jako já!) až přijedu někdy do čr :)) Takových lidí není moc :) Ještě jednou děkujeme a přejeme ti to samé! <3 posílám hrozně moc lásky <3

 12. All we need is love! :) :) Láska je prostě nejvíc.. a nejen ta partnerska, proste koukat na svet ocima lasky a vdecnosti je nejvic! : ) krasné..

 13. Drahá Anie,
  Potom, co jsem si tvůj článek poprvé přečetla, byla jsem přesvědčená, že máš absolutní pravdu, ale jak to tak už bývá začala jsem nad problematikou tvého článku přemýšlet a došla jsem k trochu jinému závěru.
  Osobně, znám spoustu lidí se zvýšeným sebevědomím, které jim jen tak někdo nevezme, ale právě na těchto lidech si všímám spousty ošklivých vlastností, které jim občas podstrčím. Kdyby měli sebevědomí o kapinku nižší alespoň by se nad mou (dobře míněnou) kritikou zamysleli, ale když mají přebytek sebevědomí, ani můj, ani cizí názor neberou v potaz. Tímpádem nemají šanci se dál rozvíjet a zůstávají „zaseklí“. Naprotitomu věční nespokojenci na sobě pracují pořád a často to dotáhnou velmi daleko… Ale to je jen můj názor, samozřejmě, že vše má mít svou mez!
  Nakonec bych ti chtěla poděkovat za pěkný (a inspirativní) článek, mám tebe i tvůj blog moc ráda! Ať se ti daří s láskou
  – Adél❤️

 14. Jéé to mám radost …. ano, ano, ano :-) Musíme! Myslím, že až budeš v čr tak o tom budu vědět :-)….,takže se připomenu. A ještě lepší by bylo, kdyby jsme se viděli v Thajsku <3 !!!!

 15. Jsem moc ráda, že jsi nad tím přemýšlela :) Ale podle mě každá mluvíme o rozdílných věcech. Člověk, který se má opravdu rád – čistě rád, to nepotřebuje nikomu dokazovat protože se tak cítí. Člověk, který působí suverénně a má zvýšené sebevědomí si tak podle mého něco kompenzuje.. něco uvnitř sebe, prostě další nedostatek. Když se má někdo opravdu rád, jsi s tím člověkem ráda, protože to nedává znát, chová se hezky i k jiným protože stejně tak jako přijímá sebe, přijímá i ostatní.. ale naprosto vím co máš namysli :) Jen to podle mě nejsou lidi, co by se měli rádi – možná je to ten druhý extrém, kdy jim odmalička rodiče vtloukají do hlavy, jak jsou úžasní a ve všem nejlepší.. to já ale zařazuju někam úplně jinam a nemá to s tou „sebeláskou“ nic společného.. to je pak prostě jen o egu :) Ježiš to by bylo na tak dlouhou diskuzi! :D

  Já děkuju za názor, jsem ráda, že jsi to jen nepřešla :)) Měj se báječně <3

 16. Je to pravda:), bylo by to na dlouhou diskuzi, každopádně jsem ráda, že mi tvůj článek dal inspiraci k přemýšlení , ale asi máš pravdu, obě mluvíme o jiných typech lidí…

 17. Co mi jde? Myslím, že má hodně dobrá vlastnost je ta, že jsem společenská, kamarádská a hlavně umím naslouchat.. a vždy řeknu vše na rovinu, to co si myslím .. nejsem falešná, prostě se neumím přetvařovat.. co v hlavně, to na jazyku.. někdy je to těžké a ne vždy dobře, ale myslím si, že je důležité umět říkat, co si myslíme..

 18. Máš naprostou pravdu. Denně se setkávám s tisíci lidmi a už jsem si taky udělala určité závěry. Je až neuvěřitelné jak jeden člověk může být nepříjemný a hned ten další ti dokáže rozzářit celý den. Potkala jsem spoustu na venek obyčejných až ošklivých lidí, kteří byli ve výsledku ale neuvěřitelně milí a naopak lidi o kterých jsem si na první pohled myslela, že budou fajn a po prvním slově jsem nevěřila vlastním očím.
  V co ale věřím je jak sama píšeš, jak se budeš chovat ty k lidem tak se budou chovat i oni k tobě. A hlavně jakou energii kolem sebe budeš šířit taková se k tobě bude i vracet. A abych pravdu řekla, ono to funguje! Proto neztrácím optimismus a dál se na lidi usmívám od ucha k uchu celý den :) Krásný víkend i tobě! xxx

 19. Podobná věc mě už taky napadla. Pro příklad nemusím chodit daleko. Když jsem dospívala byla jsem nesmělá introvertní holka, která to ve škole neměla jednoduché a svět mi přišel jako hrozné a nespravedlivé místo, život stál za hovno a lidi byli svině. Naučila jsem se ale mít ráda, a to i se svými chybami a došlo mi, že když mě někdo rád nemá, je to jeho problém. A přišla jsem na to, že když si vážíte sama sebe, každý problém se řeší daleko snadněji. Když člověk udělá něco špatně, jsou vždycky dvě možnosti: buď se proklínat a přesvědčovat se, že je úplně na nic a nebo si řekne, stalo se, příště to udělám líp. Já dělám to druhé. Ale vždycky když jsem se sebou moc spokojená, dostanu takovou výchovnou ťafku, abych měla taky trochu pokory a to taky čas od času není od věci :-) Každopádně pěkný článek

 20. To je skvělý! Je dobře, že tyhle schopnosti vůbec neovládáš, já to mám stejně a i když mi to občas přináší docela dost problémů, jsem za to ráda :)

 21. To přenášení energie z člověka na člověka, to je strašná magie! Máš pravdu, samozřejmě to neplatí na každého, jen já mám zkušenost s tím, že když je člověka takový.. no zanedbaný, tak se většinou nemá moc rád a nechová se třeba ke mně vůbec hezky :(
  Další úsměvy od ucha k uchu! <3

 22. :) Je úžasný jak jsi se dokázala „přeměnit“, když jsi se začala mít ráda :) Máš naprostou pravdu! Pokora je samozřejmě hrozně důležitá věc :) Děkuju a měj se nádherně :)

 23. Bože Anetko, miluju Tě! I když už jsem s tím fakt trapná, ty jsi pro mě tak zlatý a úžasný člověk a je mi ctí, že si můžu občas přečíst něco, co se Ti honí hlavou. V dnešním článku je zrovna jedna taková nádherná myšlenka, nad kterou by měl opravdu každý z nás chvilku podumat.
  Krásný den a pozdravuj ty svoje dva kluky!
  Gabi
  http://www.gabrrrielablog.blogspot.cz

 24. Anie! Já ty Tvoje články zbožňuju! BUď mě neskutečně namotivujou nebo mě pobavěj!
  A co mám na sobě ráda? Myslím, že když jde o organizování, tak to mi jde. Taky si myslím, že když se mám o někoho postarat, tak se o to snažím, jak jen to jde (a že někdy je v hotelu záhul, ale to moc dobře znáte s Lukášem :D) a že to není úplně špatný. Taky mám někdy ráda svoje vlasy (zdůrazňuji někdy :D).

  Ikdyž bych se někdy zabila (několikrát denně), tak se ráda mám a to i za přítomnosti faktu, že to zní sobecky :D

 25. It is perfect time to make some plans for the future and
  it is time to be happy. I have read this post and if I could I
  want to suggest you few interesting things or suggestions.

  Perhaps you can write next articles referring to this article.
  I desire to read more things about it!

 26. Hi there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

 27. I simply want to say I am newbie to weblog and seriously loved you’re website. Likely I’m likely to bookmark your blog . You certainly come with remarkable article content. Appreciate it for revealing your website.