bali Uncategorized ze života

Odhalení aneb co je Makawi Tuwa?

IMG_4158[1]

Tam někde na konci světa stojí místo, které má miliony hvězd a ten největší bazén na světě.

Je to místo,kde se každý cítí dítětem. Maluje, tvoří, hraje si. V desítce polštářů ho uspává zvuk oceánu a divadlo mu v noci na stěně hrají stíny malých světýlek všude kolem.. tam za plátěnou zdí.

 

Je to svět bez pravidel ale není to jen fantazie. Je to Makawi Tuwa neboli indiánsky – štědrá země.

 

Svět, který jsme si vytvořili přesně podle našich představ pro nás všechny.

Je to svět, kde je jediným pravidlem užívat, žít, milovat a snít. Svět s úžasnou přírodou, s černou písečnou pláží, o kterou se nemusíte dělit. Se stříbřitým dnem oceánu na straně pravé a na té levé korálový ráj. Jídlo je tu vždy čerstvé, zdravé, s láskou dělané. Zavírací doba neexistuje – čas neexistuje.

 

Pohádky.

 

Celé dny věnovat odpočinku na lidu-prázdné pláži, malovat na kameny nebo plátno. Vyrábět kouzelné šperky, dekorace, hrát petang, společenské hry, fotbal.. šnorchlovat, plavat, vyhlížet delfíny, východy i západy slunce. Poslouchat vrnění chlupáčů na klíně.. hráti si. Číst si v houpací síti a večer popíjet se stejně naladěnými lidmi – s námi.? Koupat se za svitu měsíce a rozrážet svítící plankton mezi prsty.. Vyprávět si nejen cestovatelské historky, zpívat a hrát, nebo se koukat na filmy v malém letním kině z polštářovýho ráje?

 

Svět, který je založený na důvěře.

 

Tohle byl náš sen, který právě měníme v realitu a bude tu pro nás všechny – děti, snílky.. Náš malý konec světa, naše vlastní země. Makawi Tuwa.

Udělali jsme něco opravdu spontánního a pronajali místo, kde jsme se opravdu cítili živí. To místo sice nevypadalo podle našich představ ale ta příroda kolem nás přesvědčila o tom, že tam prostě chcete být.

IMG_4164[1]

Útes. Oceán před námi. Hory za zády.

 

Koupili jsme barvu a začali dělat novou fasádu i výmalbu. Koupili jsme 30 metrů látky na stany, které postavíme, až skončí deštivá sezona. V koupelnách děláme obklady z bambusů, zasazujeme kytky všude kolem a při cestě z nákupů zastavujeme u balijců, jestli si můžeme odvézt prkna z jejich zahrad.

Sbíráme mušličky, korály, větvičky, pírka.. lakujeme, vrtáme, navlíkáme, barvíme, trháme vlasy, pleteme, píšeme a užíváme si to. Možná i proto, že každý kdo může pomůže a na nic nejsme sami. Máme kolem sebe úžasnou partu lidí, co dělají vše s láskou a hladinkou. Čeká nás ještě spousta práce ale bude to stát za to!

Tohle nebude vůbec žádný resort, tohle bude naše malá země pro pár lidí, kteří tu s námi budou chtít být, žít, snít a třeba se i vzít.. ale o tom zase příště.

 

Tohle bude svět nás všech. Naše Makawi Tuwa.

 

S láskou Anie a Lukas♥

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (8)

  1. Ahoj Anie,
    odpust, ze som zvedava, ale aky vas vas podnikatelsky zamer po revitalizacii miesta Makawi Tuwa? Ponukat turistom ubytovanie?

  2. S panem M. máme v hlavě takový zatím velice neupřesněný nápad, že bychom za vámi letos možná velice rádi doletěli třeba na pár týdnů/měsíc, třeba v září (snad je to dobrá volba, co do počasí…?). Zajímalo by mě, co by to obnášelo :) Kdybys mi k tomu mohla něco časem napsat mailem (zatím nespěchá), nebo to rovnou hodit jako článek – určitě se najde víc lidí, kteří by o tom začali přemýšlet reálněji, kdyby věděli, co přesně to od nich vyžaduje, například jaká vísa, kolik peněz, jak se k vám vůbec cestuje… to by bylo moc fajn :)

  3. Nechapu, že ti tady čtenářky nic moc nekomentuji. Rozdavas radost a takový klid a ja se vracím k tvým článkům čim dal častěji. Právě sem se vrátila z Thajska a žit v jedné z tak exotických zemí je základ k psaní takových článku + tvůj nenahraditelny smysl pro psaní je esencí k laskyplnym článkům. Ocenuji tvoji upřímnost a jak tvoříš svět kolem sebe. Ještě, že te napadlo to s námi sdílet. :) Děkuji, mějte se a smějte se. Do toho ráje který tvoříte se priletim kouknout. L.