bali Uncategorized

Hon na myš

IMG_3415

Když bydlíte na Bali, na útesu, kolem jenom příroda, prostě si zvyknete na to, že v pokoji nejste nikdy sami. Nad hlavou vám běhají gekoni, jednou za čas nějaký spadne do postele – třeba mně na hlavu, vy se šokem vzbudíte a první co zakřičítě

“Lukáši, proč po mně házíš ještěrky?”

Švábi jsou taky pěkný svinstvo, když si běhají po podlaze, říkáte si dobrý, o ten prostor se ještě dokážete podělit ale když vám vběhnou v noci do postele a začnou si řádit na vás, to máte chuť ho zabít! U chuti to zůstává protože zabít švába je věc téměř nemožná.

To si ho takhle vítězně majznete botou, šváb leží, dělá „umřetýho“ a vy se ráno vzbudíte a šváb pryč!

V Thajsku jsem se je snažila (po)řádně udusit. Držela jsem je pevně pod skleničkou, po týdnu odklopím, zkontroluju jestli jsou mrtví, začne se to lehce pohybovat, beru botu, majznu a konec! Chtělo to TÝDENNÍ proces!IMG_3384

Nicméně co jsou takový ještěrky a švábi oproti myším, který byste si v pokoji klidně rádi nechali protože jsou děsně rozkošný a do postele většinou nelezou, takže se s nimi cítíme v podstatě v bezpečí – pokud nepadají ze stropu a nezakusují se do lidských palců, čímž myslím tedy konkréně ty Lukáše..

Snesla jsem ty jejich bobky všude, snesla jsem i to, že mi prokousaly všechny kalhotky, ale potom, co sežraly všechny kalhotky a já musela začít chodit naostro se pustily i do kalhot a šatů!

A to už jsem zrudla a to už zrudl i Lukáš protože věděl, co přijde! HON NA MYŠI, respektive 6 myší!

IMG_3354

Pokus č.1

Jirka nám přináší zázračnou klícku, kam chytíme myši živý. Do klícky dame kus sýru a myši se přes záklopku nedostanou ven. Teorie dobrá, v praxi to vypadalo asi tak, že jsme přišli večer do pokoje a v klícce byly myši 3! Já jsem jásala, jak dobrý jsme ale Lukášoj to nestačilo, chtěl chytit všechny (ty chlapi!)! Nechali jsme tedy v pokoji klec, kde už byly tři myši a šli spat s tím, že se vzbudíme a budou tam všechny.

Jo, jasně! Ráno se vzbudíme a všechny myši v tahu.

Tuhle pastičku jsme na ně zkoušeli už 3x ale holky už asi ví. Sýr zmizí vždycky a myši s ním! Prostě to hekly!

Pokus č.2 aneb chytíme ty myši klidně mrtvý!

Lukáš nastavuje klasickou pastičku na myši, dovnitř dáváme sýr, který tu mimochodem stojí majlant. Tohle je prostě jistota, ukazuje mi Lukáš ten zaručenej mechanismus a jdeme spát natěšení na vítězství.

Ráno se probudíme, sýr v tahu, myš se samozřejmě nechytla ale co nás překvapilo nejvíc, ona si a tu pastičku dotáhla klacek, aby jí nezaklapla!

Myš to hekla podruhý!

IMG_3349

Další možnost je už jen jed ale bojíme se, že to otrávený jídlo nejdřív zkusí na nás.. no a nebo to prostě hekne potřetí!

Rozumějte, v Mimpi máme něco přes 30 zvířat a nejchytřejší nejsou opičky, cibetky nebo papoušci, nejchytřejší jsou prostě myši!


Přeju vám krásný den i noc bez myší a kdyby přece jenom byla potřeba pastička, dobře se koukněte, jestli nemáte v dome něco, čím by ji ta myš mohla šprajcnout!

S děravýma kalhotama, vaše Anie na ostro.

Mrňavá, blonďatá dvaadvacetiletá holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, je neuvřitelně tvrdohlavá :). www.tovarnanaradost.cz

Leave a Comment

Comments (1)